Jesse Metcalfe (TV seriál “Zoufalé manželky”) se představuje ve děsuplném hororu o muži, který se podvodně dostává do ústavu pro mentálně nemocné pacienty, aby odsud vysvobodil svou milovanou sestru. Uvnitř sanatoria však odhaluje, že tamější lékař (Peter Stormare - Fargo) nemilosrdně využívá své pacienty jako laboratorní krysy a dělá z nich krvežíznivé zabijáky. Podaří se oběma nešťastníkům nalézt cestu z krvavého labyrintu dřív, než je bezcitní kanibalové jednou provždy dostihnou? (oficiálny text distribútora)

*CARNIFEX*

Jackova sestra Lily je po "x"-tom pokuse o samovraždu umiestnená do štátnej psychiatrickej liečebne. Nakoľko mu nedovolia sestru vidieť, vymyslí náhradný plán. Zahrá "šialenca" a do útrob nemocnice sa dostane ako klasický pacient s duševnou chorobou. Tento riskantný plán sa odstupom času ukáže ako obrovská chyba! Metódy doktora Gianettiho sú totiž prinajmenšom kontroverzné. Obzvlášť jeho nový liek "Orpheum" , ktorý z pacientov vytvára krvilačné monštrá. Pomerne rýchly spád hneď od úvodu zaručuje, že sa divák nijak výnimočne nenudí. Niekoľko pekných gore záberov skutočne potešilo. Nápad nie zlý, no riešenie hl. postavy mi príde dosť nereálne a debilné zároveň (aj keď chápem, že inak to asi / určite nešlo). Ďalším plusom bolo správanie určitých pacientov, ktorí s tými zúženými "zorničkami", pritom celý od krvi (najmä tá "zamilovaná" :) miestami pôsobili naozaj - čo ja viem, "desivo"? Záverečná polhodinka už bola zbesilý nárez. Všade množstvo krvi, a na tých bielych stenách to budilo skutočný hororový dojem. Napriek tomu, že záver potešil len čiastočne, som milo prekvapený - 60%. ()

Pumiiix

Povedený horor, pomalejší rozjezd trochu shazuje snímek, ale v rámci hororů to není tak nečastá záležitost. Herecky je snímek průměrný, žádných „oscarových“ výkonu se nedočkáme. Hodně dobře je využit kontrast krve a bílého okolí (stropy, podlaha, stěny, prostěradla…) na pohled to vypadá velice dobře, ani samotnou krví se tu nešetří. Gore efekty působí rovněž dobře! Peter Stormare mi jako záporák ze začátku moc neseděl, ale v další části jsem si ho oblíbil, nakonec byl podle mě pro roli dobře zvolen. Finále je slabší, nemá pořádnou gradaci, jakou by si zasloužilo. btw: hodně je povedená scéna s kočkou a úplný závěr ;¨-) ()

kingik

Nechat se zavřít do blázince kvůli své sestře může mít pro Jesseho Metcalfa až fatální následky. Zvláště když tomuto ústavu šéfuje šílený doktor Peter Stormare, který na svých pacientech provádí pokusy, po nichž se postupně začínají měnit na krvelačné zombies. A cesta ven vede právě přes ně a oni začínají mít velký hlad. Nečekaně zábavný, krvavý a brutální horor, který mě ani na chvíli nenudil. ()

Flaxik

V zombie/nakažencích (všechno jedna verbež) začínám mít poslední dobou štěstí na značně dementní snímky. první polovina byla Nuda nad kukaččím hnízdem a druhá polovina aspoň nešetřila krví, i když jsem se celkem těšil, že všichni zhebnou. Vynecháním filmu bych se rozhodně o žádný zážitek nepřipravil. ()

Radiq

Klasické schéma blázince, kde jsou dělány na lidech pokusy, se tady zvrhlo na krvelačné zvířecí lidi toužící žrát se navzájem a zabít všechno. Vadilo mi na tom hodně věcí, například že děj jakoby hrozně přeskakoval - jednou je tam honí, pak zas je klid, pak najednou zas je honí, pak zase klid... Taky hlavní postavy jsou chvíli ok, chvíli ne, chvíli tady, chvíli tam. No prostě ten film mi nic nedal. Krvavé scény a scény násilí nebyly špatné, ale neprahnu po tom... ()