Jane (Katherine Heiglová) je mladá, inteligentná, úspešná a pracovitá žena, ktorá je posadnutá prípravou svadieb svojich kamarátok. Má ich za sebou už dvadsaťšesť a dve posledné dokonca stihla zvládnuť dokonca za jediný večer. Je nešťastne zamilovaná do svojho šéfa Georgea (Edward Burns), ktorý ju má rád, ale do intenzívnejšieho vzťahu sa nehrnie. Jane je nesmelá, takže to vyzerá tak, že ich vrelý vzťah sa nikdy nenaplní. Kevin (James Marsden) je mladý novinár, ktorý je teraz nútený písať do New York Times články o svadbách, aj keď by sa radšej venoval niečomu poriadnemu. Jane ho však pri stretnutí na jednej zo svadieb na prvý pohľad očarí a Kevin sa rozhodne na jej príklade konečne čitateľom dokázať, o čom sú dnes svadby. Kevin sa však vysmieva tomu, čo je pre Jane také dôležité – teda svadbám, čo – samozrejme – vedie k tomu, že sa stále hádajú. Do New Yorku prichádza Janeina mladšia sestra Tess (Malin Akermanová), ktorá pracuje ako modelka a pri prvom stretnutí totálne okúzli Georgea, a tak sa Jane musí vyrovnať s tým, že jej dvadsiata siedma svadba bude pre jej sestru a Georgea. To by sa snáď aj dalo prehryznúť, keby Tess neklamala Georgeovi o svojej povahe, nechcela svadbu na mieste , ktoré si vysnila Jane a nenechala rozstrihať matkine svadobné šaty. Keď potom Kevinova editorka vytlačí Kevinov nedokončený článok, z ktorého Jane vychádza ako naivné dievčatko omámené svadobným biznisom, je jasné, že ani nečakané zbližovanie s Kevinom nie je na najlepšej ceste. Jane sa musí nadýchnuť a rázne konať... (TV JOJ)

Anderton

Keď som niekedy pred pár mesiacmi išiel variť, tak som mal zapnutú náhodou tv a práve začalo 27 šiat. Takže som pri tom varil, upratoval, obedoval a nakoniec aj umyl riady. Takže nemôžem povedať, že by bol tento film pre mňa stratou času. A navyše to išlo v HD. Ak by ale po mne niekto chcel, aby som na podobný film musel ísť do kina a platil si za to, asi by sme sa nepohodli. ()

lesumir

From women with love :-) Tvůrkyně se snažili opravdu o jedno, vytvořit romantiku. Ostatní jim bylo šumák, ale proč teda obsazovali Heigl, která rozhodně není typickou romantickou postavou, s tím ať na mě nikdo nechodí. OK, Kath je milá, hezká, trhlá a vtipná, nikoliv však přehnaně romantická, její grimasy ani hlas se mi k tomu prostě nehodí. Kasovní trhák z toho sice byl, ale nikoli kvůli kvalitě, ale právě díky hlavní protagonistce. Akerman hezká, o něco lepší než když hrála dou se Stillerem. Marsden trosku slizkej, ale dal se vydržet. Burns byl hodně ulízanej a trošku i oplácanej, moc se mi do té role nehodil. Mega zklamání! ()

FilmFan24

Romantika, která ničím nepřekvapí. Od začátku tušíte, jak se bude příběh věčné družičky Jane oblečené do 27 šatů na svatbách vyvíjet. Praktikované heslo "Co je v domě, není pro mě" půvabnou Jane "Zbouchnutou" Katherine Heigel napadá vždy, když se jenom podívá na svého šéfa Georga (kupodivu výrazný je jenom hlas Edwarda Burnse). O tom že neskončí v náručí svého nadřízeného ji definitivně přesvědčí životní zásady měnící mladší vypočítavá sestra (Malin Akerman), která za ní právě přijíždí do New Yorku a s "Panem Georgem Dokonalým" se setkává...Aby toho všeho nebylo dost, na scénu vstupuje vlezlý novinář Kevin (přirozeně výrazný James "Cyclop" Marsden), píšící do novin pod pseudonymem sloupky o svatbách. Samozřejmě přeskočí jiskra a...Závěr filmu nabídne kouzelné vyznání lásky a originálně pojaté závěrečné titulky. To pravé dojetí romantikou se ale nekoná. Bohužel. Na to je všechno až moc nalinkované a předvídatelné. Všechno už tady kdysi bylo - možná trochu jinak, dozajista i lépe, ale bylo. Ale i tak - hlavně kvůli ústřednímu hereckému páru Heigl(-ová) a Marsden a zvláště jejich pěveckému číslu na baru kdesi v Balíkově, dávám poctivé 3*. ()

moviesfan

Asi budu zaujatý, ale já tu holku (Katherine Heigl) miluju. Nejlepší je scéna se zkoušením svatebních šatů. Ale k filmu. Ten na mě působí milým, oddechovým dojmem. Často jsem se i zasmál. Teda předpokládal jsem, že to nebude vyložená suchárna. V ,,Šatech" najdeme sice dost typických amerických scének, jako jsou hádky a usmiřování, ale mě to u tohohle filmu neva. Hlavně, že jsem se bavil. Hodnocení: 70% ()

Lateef

Další romaťárna, která zejména ve své druhé polovině vrší jedno filmové klišé na druhé, nicméně disponuje zábavnými postavami a hlavně jí v ochranném objetí drží výborná Katherine Heigl, podávající svěží, přirozený, energický a sebevědomý herecký výkon. A scéna v baru je parádně odvázaná. 30 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

• Do kin byl snímek dodáván pod krycím názvem Wardrobe. (darek kartac)
  • Když jsou Jane a Kevin v baru, v pozadí hraje hudba Joshe Kelleyho. Josh Kelley je manžel Katherine Heigl. (ČSFD)