Tvrďas Taylor

• Česko Tvrďák Taylor (viac)

Ryan, Wade a Emmit nastupujú na strednú školu. Ich prvý deň prebieha dobre, až dokým sa nestretnú s Filkinsom, vychýreným školským bitkárom, ktorý sa správa ako malý Hannibal Lecter. Predtým, ako budú úplne vtiahnutí do Filkinsovej ríše teroru, potrebujú si nájsť niekoho, kto ich bude chrániť. Dajú si inzerát do vojenského časopisu Soldier of Fortune. Najlepšia a najlacnejšia ponuka príde od bývalého žoldniera Drillbita Taylora (Owen Wilson). Zoberie si ich do parády a fyzický a duševný tréning na možné školské nástrahy sa môže začať. (jojoping)

-soch-

Keď som si tento film všimol v programe, spomenul som si, že pred časom chcel na Slovensku tento film uviesť aj do kín ale nestalo sa tak a dostal sa iba na DVD, čo je podľa mňa škoda. Film totiž prekonal moje slabé očakávania a bol vtipný a svieži. Seth Rogen napísal dobrý scenár a tak nešlo o najhoršiu americkú komédiu. Navyše s výborným dabingom: IVO ŠÁNDOR, DANIEL FISHER, MAREK SUCHITRA, DAVID HARTL, MICHAL DOMONKOŠ, PETER RÚFUS a ďalší + vo filme hlavní hrdinovia sledovali film NEPODPLATITEĽNÍ - DeNira v tej ukážke daboval PETER RÚFUS (v originálnom dabingu MARIÁN SLOVÁK) a Costnera daboval VLADIMÍR KOBIELSKÝ (v orig. TOMÁŠ MAŠTALÍR) ()

Lateef

Potěšilo mě závěrečné Drillbitovo kombo a celkově songy (zejména Crystal Method a Name of the Game), několik scén se vydařilo, ale opravdu jsem se zasmál snad jen dvakrát, film se táhne jako cigaretový dým v bezvětří, navíc obsahuje všechna myslitelná žánrová klišé. 50% 49,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

rozbris

Klasická komedie, kdy se "z takříkajíc" lůzrů stanou drsňáci, které pak miluje celá škola. Owen Wilson to zahrál skvěle, ale ani on tomuto filmu nepomohl...spíš za to mohli ti 3 týpci, kteří nebyli fakt nic moc a ani na konci byhc jim tolich chvály nepodal, určitě byli v castingu mnohem líp hodící se kluci. ()

chmíří

Slabší 3*, hlavně za velmi neoriginální scénář, který na rozdíl od Superbad nebo Zbouchnutá postrádá vtipné dialogy, takže těch pár vtipných scének jsou spíš gagy a ne moc uvěřitelné situace i když párkrát na mě zafungovaly! Owen Wilson sice není úplně nejhorší, ale hlavně proto že všichni ostatní jsou ještě horší! No hlavní chyba je ve scénáři, který je prostě důležitý pro každý film a komedie obzvlášť...65% ()

eraserhead666

Ač se dva hlavní dětští hrdinové snažili to všechno zachránit (a byli dobři, než jim to docela pokazil ten děsivý spratek z Kruhu), a obsazení slibovalo vcelku kvalitu, potenciál zápletky zůstal promarněn díky slabému scénáři, který např. ze slibně rozjeté postavy Owena Wilsona udělal jen žvatlajícího ňoumu, který se motá ode zdi ke zdi. 2.5* ()

• Adam Baldwin si ve filmu zahrál jednoho z bodyguardů, kterého se chystají kluci najmout. Při pohovoru se zmínil, jak hloupé je pro bodyguarda chránit kluky před rváčema. Měl přitom na sobě stejný oblek jako ve filmu Moje tělesná stráž (1980), ve kterém si zahrál roli bodyguarda ochraňujícího své kamarády studenty před jedním takovým rváčem. (HellFire)