Vančura

Osobně ten film znám už takřka nazpaměť, přesto mě pořád baví a považuji ho za dosti zábavný i při opakovaných zhlédnutích. Líbí se mi na něm třeba to, jak se strefuje do dobových fenoménů, jako byl "Runway" nebo skořápkáři (s odstupem let těžko říct, co byl větší podvod, haha) a že se celkově odehrává v době devadesátek, které jsou dnes tolik populární (byť se do filmu dostalo pár chyb ohledně záběrů na věci, které v té době ještě neexistovaly), potom to má super obsazení (Polívka absolutně bezchybný!) - tedy s výjimkou nesnesitelně hrozné Babčákové, která se tam naštěstí vyskytuje jen v pár scénách, a pak se mi tam třeba líbí i to zasazení do Libně (u Buddyho jsem kdysi jednou byl a byl to super zážitek) a ta celková pohodová atmosféra, kterou je ten film prostoupený, včetně závěrečného hezkého rozuzlení. Mimochodem osobně mám dost problém s tím, litovat Káju, že přišel kvůli podvodníkům na bleším trhu o svoje úspory, protože on sám k těm penězům přišel podvodem, kdy se na svatbách vydával za kominíka a dostával peníze od pověrčivých svatebčanů (gag ne nepodobný falešnému číšníkovi ve Vrchní prchni) - to mi na tom filmu trochu vadí, že jeho chování bagatelizuje. ()

novoten

Po první třetině jsem Hřebejka proklínal za to, co si to vybral za krutě nudný námět, na konci jsem mu všechno utrpení odpustil. To, že dokáže do závěrečných desítek minut naprat tolik hlášek, atmosféry i napětí, dokazuje, že nejproduktivnější český režisér současnosti na to při troše snahy pořád má a to v jakémkoli žánru. Jen si zkrátka nesmí zkoušet hrát na boha. ()

Fr

,,Tak co doma Kájo?“ ,,Dobrý“….“ Osvědčené duo tvůrců nám nejdříve zobrazuje aktéry jako lidi, kteří trpí různými úchylkami (no co, každej jsme nějakej), aby nás připravilo na největší akci v dějinách čtvrtě Košíře. Plastik Schmitzer a mág Polívka jsou výborní a hlavně díky nim se dá vydržet těch 55 minut do příprav dne ,,D“. O to tu konečně přece jde! Rekvizity, zbraně a hlavně plán s velkým P! Vše klape v pohodě, třeba jako u jiné party, která se pouští do kasin. Tohle plánování je zde to nejzajímavější. A že bude zlo potrestáno není třeba dodávat. Myslím, že kdyby se přidalo více vtipných situací a o trochu zkrátilo, mohla by to výborná malá televizní komedie. Takhle jen… no dobře, stejně jako u vás – průměr. PŘÍBĚH**** HUMOR** AKCE* NAPĚTÍ * ()

Enšpígl

Když si čtu u koho všeho dobrý, mám chuť napsat, u mě na hovno, ale zase proč bejt až tak moc vtipnej, že ? Hřebejk měl tak trošku štěstí, že tenhle týden byla v kině premiéra jen nějaký romantický sračky a tak se jeho filmu dostalo té pocty, že jsem na něj zašel do kina. Samozřejmě nejdřív jsem si zjistil, jestli ve filmu nehraje invetář současné české kinematografie Eva Holubová, protože než se dívat na ní, to bych radši šel na hlavák umejvat bezdomvcům prdel. Naštěstí ve filmu hraje jen Holub, ale to nevím kdo je / možná příbuznej / tak vše proběhlo z hlediska obsazení v klidu. Sice se herci až na Polívku zrovna dvakrát nepředvedli, ale docela dobře jsem se pobavil. Teď ještě určitě každýho strašně zajímá jestli u mě dobrý ? Stav bankovního konta - u mě špatný. Zdravotní stav - u mě špatný. Životní jistoty - u mě špatný. Ale pozóóór, teď to přijde, délka mého penisu - u mě dobrý. Konečně si připadám jako pravá česká celebrita vyzradil jsem své soukromí a můžu se cítit děsně zajímavě a za dva dny se začnu pohoršovat nad tím, jak se mě každej hrabe v soukromí. ()

Aky

Zdá se mi, že už to nelze znovu opakovat, ale Hřebejk zřejmě svůj problém nevidí a stále se o to pokouší. Klesající kvalita a úspěšnost jeho filmů je podle mne důsledkem stálého opakování typu filmu,v němž absentuje silný příběh, přičemž děj by měly táhnout a utáhnout rozdrobené epizodky a bonmoty, mnohdy navíc s pointami předznamenanými dlouho dopředu. To, co funguje u Pelíšků (protože to hrálo na strunu, která v nás jen jen drnčela; a také proto že to ještě nebylo popáté totéž), v U mě dobý u mě nefunguje. ()

• Při záběrech na cikánské tržiště je vidět několik aut z dnešní doby - Škoda Fabia Combi či Renault Clio II. (žblabuňek)
  • V momentě, kdy příjde Miroslav Vladyka z hospody domů, a Simona Babčáková sleduje televizi, tak v ní běží pořad Na stojáka společnosti HBO, který v roce 1993 neexistoval. (c.tucker)
  • V závěrečné scéně na lodi před Mělníkem dostal Miroslav Vladyka „podřadnou" roli posádky – ve zdymadle háčkem odstrkovat loď, byť ve skutečnosti sám aktivní jachtař s vlastní plachetnicí. (Brtniik)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)