Benjamin, Hannah a šestnáctiletá dcera Samantha tvoří šťastnou rodinu. Hannah ale cítí, že její dcera prochází krizí a rozhodne se s ní na pár dní odjet. Během cesty dojde k nehodě a Benjamin musí náhle čelit velké tragédii: jeho žena i dcera upadly do těžkého kómatu. Hannah nabývá vědomí jen na okamžik, kdy naposledy stiskne ruku své dcery, která právě otevírá oči. Poté Hannah umírá. Benjamin, zdrcený ztrátou své ženy a šťastný, že jeho dcera je naživu, postupně nabývá dojmu, že duch Hannah vstoupil do Samantina těla. (oficiálny text distribútora)

nash.

Smutný výsledek pokusu o remake japonského filmu Himitsu, který dopadl stejně jako většina podobných snah. Inteligentní, srozumitelný a okouzlující příběh byl nahrazen primitivní lacinou a nesmyslnou odrhovačkou, magická atmosféra byla zbourána, veškeré kouzlo poztráceno, jemnost a laskavá úsměvnost nahrazena vulgaritou. Motýlí křídla na nichž se nesl originál nahradila skřípající, křiklavá a bohužel nefunkční plastová napodobenina. ()

Kejt.lin

Nevim co si mám o tom myslet. Po autonehodě daruje matka život své dceři. Její tělo zemře, ale duše zůstává na zemi, a to v těle právě její dcery Sam. Náplní filmu je nejspíš pochopení myšlení a cítění 16tileté dívky, díky tomu, že matka žije její život. Ke konci se Samanthě navrátí její vlastní duše. - nápad mi přijde dost lacinej ..a pokud si zachovat myšlenku, tak né prosím v takovémto provedení a v takovémto nemysteriózním nedramatu co nemá absolutně žádný spád. Nicméně chtěla jsem dokoukat do konce, už jen proto, že "tatík" byl celkem fešák a dcerunka mi do role skvěle padla :) ..a kupodivu mě nedělalo problémy film s klidem dokoukat..takže co s tím ? - Dvě hvězdičky a půl jako záloha k dobru ;) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +námět, děj od začátku do konce, atmosféra, David Duchovny a Olivia Thirlby, scénář a nápady, závěr -krátké, díval bych se na to klidně ještě další hodinu/// Tady musím dát palce nahoru! Tahle Mysteriózní podívaná mi naprosto sedla. Úplně mě uchvátila a zároveň i dojala. Vůbec jsem se nenudil a jen jsem fascinovaně koukal jak tele na nový vrata. Neuvěřitelně nápadité a bez zbytečných slepých uliček. No prostě tohle bylo něco. Navíc skvěle zahrané, tady není co vytknout./// Celkem 86%/// ()

Sobis87

Toto povrchní a ve své podstatě banální rodinné drama ozvláštněné o křečovité mystérium (matka se po autonehodě převtělí do těla své dcery…) jednoznačně plýtvá hereckými talenty, avšak musím uznat, že právě díky ostříleným hercům je Převtělená ve výsledku ještě docela snesitelným filmem. Když už se tvůrci rozhodli rozpracovat takto odvážnou (z hlediska diváckého přijetí) myšlenku, mohli se také trochu více odvázat a směřovat běh událostí v příběhu ještě do větších krajností, čímž by nepochybně z daného tématu vytěžili mnohem více a připravili tak divákovi nevšední zážitek. Jedním příkladem z všechny budiž nevyužitá psychologická linie manžela toužícího se milovat se svojí ženou, která se však nyní obývá tělo dcery. Ač se tu nabízí divácky a myšlenkově atraktivní téma budící se perverze z citových popudů, tvůrci tento potenciál vůbec nevyužili. Co kdyby měla manželka nadobro opustit živé tělo a toto by byla poslední příležitost prožití milostného aktu? Zneužili by k tomu manželé tělo své dcery? V tomto vidím hlavní sílu námětu a především v tomto ohledu je Převtělená trestuhodně odfláknutým dílem. ()

Pete24

Námět, se kterým se pracovalo překvapivě dobře, tím pádem jsem se o to víc bál o konec a oprávněně. Klasický happyend přišel a navíc s nepřímým poselstvím, ať si dcerunka teda ty drogy s kamarádama bere, hlavně ať je šťasná. Dějově i herecky nadprůměrný film s totálně podprůměrným, americkým koncem. Takhle zklamaný po finálních deseti minutách už jsem dlouho nebyl. Ve dvou třetinách filmu jsem byl na 80%, ale konec to absolutně degradoval až parodoval na 40%. ()

• Podle hinduistického pohledu se nesmrtelné „to“ (átma) nerodí ani nikdy neumírá, nikdy nevzniklo ani nikdy nezanikne a po smrti těla vstupuje do těla nového zrovna tak jak člověk odhazuje zchátralé šaty a bere si šaty nové. Tento cyklus zrození, úmrtí těla a převtělení (samsára) pokračuje až do definitivního osvobození (mókša). (formelin)