Letecké katastrofy

• Slovensko Air Crash Investigation (viac)
všetky plagáty
Kanada, (2003–2024), 176 h 20 min (Minutáž: 42–52 min)

Tvorcovia:

André Barro

Jonathan Aris (rozprávač), Von Flores, David Bamber (rozprávač), Daniel Park, Jason Weinberg, Bill Lake, Marty Moreau, Jon De Leon, Jorge Molina (viac)

Seriál sleduje stopy pozostalých, rodinných príslušníkov obetí nehôd a vyšetrovateľov leteckých nehôd pri skladaní dôkazov o ich príčinách. Každá epizóda seriálu poskytuje presvedčivý, hĺbkový pohľad na jeden z konkrétnych aspektov leteckej bezpečnosti, akými sú únosy lietadiel, nezvládnutá údržba a zrážky vo vzduchu. Popri týchto kľúčových témach sa tento nový seriál venuje aj najväčšiemu problému letectva posledných rokov – pilotom, ktorí sa učia zvládať zvýšenú automatizáciu. (Disney+)

CaladanChmur

Všechny série viděny dvakrát. Je to neskutečně zajímavé z hlediska toho, jak málo stačí k tomu, aby se stala katastrofa ( ale nepanikařte, přeci jen jsme o pár desítek let dál a zkušenější z hlediska bezpečnosti létání). Jenže kdyby se každý jeden díl tak okatě nenatahoval hranými scénami ( bez problémů vidíte tu samou zahranou scénku 5x za jeden díl), bylo by to všechno daleko svižnější ( ale zároveň by byl každý díl asi o 20 minut kratší). Z hlediska informací je to na 90%, jenže z hlediska provedení tak na 50%. Škoda, chybí tomu více autentických záběrů a méně hraných scén. 65% ()

Karrfik

Dle mého nejlépe udělaný dokument o příčinách a důsledcích leteckých katastrof. Žádná senzacechtivost za každou cenu. Obecně - Kanada umí stejně dobré dokumenty jako např. britská BBC. Ten, koho nechá tento dokument chladným, či ho nezaujme 1) nelétá či nikdy nelětěl letadlem 2) je to totální flegmatik (což mohu pouze závidět - já mám z létání velký respekt) ()

Zemi11

Nejsem přílišný fanoušek letadel. Neuznávám fráze, že je to nejbezpečnější dopravní prostředek. Když kiksne - je po tobě. Když kiksne auto, je po tobě jen v případě, že sis ho půjčil tajně od rodičů. Nicméně k seriálu: Mou nepatrnou nervozitu z létání kvalitně umocnil. Každý díl ale hltám. Letadla mají zkrátka charisma. Jsou to nadlidské stroje. Obrovské kolosy. To prostě baví. ()

Sa.sa

5hvězd a 100% Super seriál o leteckých katastrofách. Jak málo stačí k nehodám, chybám, neschopnostem a smrti.. Holt když je někdo na špatném místě ve špatnou dobu tak má smůlu :P ANO přesně o to tady běží: "cílem každého vyšetřování je vylepšit systém --- to je to oč usilujeme --- z každého případu si musíme vzít ponaučení a zprostředkovat jej ostatním, aby byla letecká doprava opět o něco bezpečnější..." mrazivá slova, ale bez nehod se to bohužel nedá tak efektivně dělat :/ ()

Trancetino

Najlepší seriál o leteckých katastrofách. Obdivujem tých vyšetrovateľov ako dokážu prísť na tie chyby. Hlavne vtedy, keď majú v rukách len milión trosiek, lebo nie vždy všetko ukážu čierne skrinky. Minulý rok t.j. 2018 som videl 18. sériu. Bolo v nej asi všetko čo sa udialo za posledné 3 roky. Som zvedavý čo bude v tej 19. ()

Galéria (1 468)

• V epizóde je spomenuté núdzové pristátie, ktorým sa zaoberala epizóda Gimli Glider. (ČSFD)
  • V súvislosti s núdzovým pristátím na vode padne zmienka o nehode Etiópskych aeroliniek, ktorej bola venovaná epizóda Ocean Landing. (ČSFD)