Detektiv Joe Miller se dílem podivné náhody dostane ke klíči, který dokáže otevřít dveře do zvláštního motelového pokoje. Pokoje, který v naší časové rovině neexistuje a ani nikdy neexistoval. Z toho pokoje bylo, kdysi vyneseno asi sto předmětů. Zvláštních předmětů. Nebo přesněji řečeno obyčejných předmětů, ale se zvláštními schopnostmi. Jako třeba právě ten klíč, který Joeovi otevře každé dveře, nebo hřeben, který zastavuje čas, anebo propiska, která vás dokáže usmažit. Ty věci v pokoji nefungují, ale na druhou stranu, alespoň z něj nezmizí, když je do pokoje přinesete. Najdete je vždy na původním místě. Ale věci co tam nepatří, ty zmizí v nenávratnu. Miller má v plánu se klíče zbavit a žít si dál svůj poměrně spokojený život. Jenže se něco stalo a v tom pokoji, něco pro Joea velice důležitého zůstalo. Nebo spíš někdo... V pokoji číslo deset totiž zmizela malá Anna Millerová. Joeova dcera... (3DD!3)

Cassandra

Jeden z nejlepších "thilleroidních" seriálů, jenž těží ze síly námětu, a hlavně z výborně načasovaného odhalování záhad pokoje. Autoři to udělali chytře - vzali postavu detektiva, se kterou se prostě musíte ztotožnit, protože nikdo vhodnější už není (Peter Krause se sice celý seriál tváří jako sfinga, ale jako sympatická sfinga :), postavili jej před kritickou situaci a dál už to celé připomíná adrenalinovou počítačovou hru. Žádné postupné se seznamování s desítkami různě zajímavých hrdinů - tady máš jednoho člověka + jeho cíl a jedem, drž se jak umíš. Jasně, nelogičnosti se najdou (postava doktora ve stylu "zničehonic jsem zešílel a teď strašně toužím po předmětech" nebo podivné chování detektivových protivníků, kteří mu jdou až příliš na ruku), ale to skvělé tempo způsobí, že tohle moc neřešíte. Jedinou větší výtku mám k závěru, to nejsou otevřená vrátka, ale obrovský kráter, o původu pokoje se skoro nic nedozvíme. Druhá série by bodla, i když nesouhlasím s tím, že by seriál měl mít hodně dílů, to by nebyl tak úderný. ()

Dan9K

V komentáři jsou možná lehké spoilery, ne však zásadní; především jsem rád, že oba hlavní hrdinové seriálu Six Feet Under (Hall a Krause) dostali příležitost v další seriálové pecce (Dexter v případě Halla). Jak je tu již podotýkáváno, námět miniseriálu má ohromný potenciál a byla škoda ho de facto promarnit jen ve třech celovečerácích, které nechutně utekly. Schopnosti desítek předmětů nebyly prozrazeny, spousta otázek zůstala nezodpovězena (vlastně se vůbec ani nedozvíme, jestli se jedná o sci-fi, fantasy, religiózní zápletku nebo všechno dohromady). Kdyby byl námět více rozveden, byl by tu prostor například pro charakterovou změnu hlavního hrdiny, to by mi přišlo zajímavější, předměty by ho zkazily stejně jako všechny ostatní. Takhle je to vlastně jen primitivní zápletka zabalená do ohromně originálního prostředí. Charaktery bych nepovažoval za úplně klišovité, alespoň některé, důkazem budiž prodavačka informací, ta spousta cvoků a náboženských cvoků a samozřejmě samotný nájemník. Konec, poněkud laciný, možná nabízí naději či obavu z pokračování, ale příliš bych na něj nesázel. ()

MI-380

Dávno už jsem neviděl takhle nepřesvědčivé postavy s tak zoufale nelogickým chováním. Zajímavý výchozí nápad se díky tomu a navíc ještě slabým hereckým výkonům rozpadá do pochybné napůl pohádky, napůl taškařice, takže jsem nebyl schopen dokoukat druhý díl. Přestože SF je můj oblíbený žánr, tentokrát to není ani na průměr...45%. ()

Vojťas

Sqělé. Myslím, že něco takového (nového, neokoukaného) tu chybělo! ... Na to, že jde o televizní zpracování to je více než nadprůměrné! Samotný příběh a seznamování s jednotlivými předměty je vymyšleno opravdu brilantně! ... Přiznám se, že ještě dlouho po každém dílu jsem dumal o všech věcech, co jsem viděl, a o tom, co by mohlo přijít! ... Těchto 3x90min by se určitě dalo rozvést do více dílů ba i sérií, ale právě proto, že vše přicházelo tak rychle a nečekaně, to má můj obdiv! ... P.S.: Doufám, že nebude vytvořen pokračující paskvil, který by mohl znehodnotit celou myšlenku THE LOST ROOMu! ;-) ()

Kamca_

Po dlouhé době zase výborný tajemný sci-fi seriál. Jen škoda, že má tak málo dílů. Určitě by se jich na tohle téma dalo natočit mnohem víc. Ale jinak i těch málo dílů je famózních. Nemám slov. Vtáhne vás to do děje jako snad ještě žádný seriál ... A nevím jak vy, ale i já bych ráda takový klíč měla. Hodně se mi líbil částečně otevřený konec ... spoustu věcí si člověk mohl domyslet sám. Herecké výkony, hudba, střih, kamera ... to všechno na jedničku. Dávám 95%. ()

• V první epizodě, kdy Miller opouští svou dceru na psychologické klinice, zazní rozhlasem volání po dr. Sonny Guptovi. Tato postava byla použita i v Kingdom Hospital Stephena Kinga. (TomikZlesa)