Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiálny text distribútora)

TV spot

Tommassi3

"Jo lhát, to je jako zpívat.. To se musí umět !!" A s filmařinou se to má úplně stejně.. A Jirka zkrátka umí !! Marek Epstein přišel s dalším výtečným scénářem, jakkoli jednoduchým, a Jirka Strach z něj s řemeslnou jistotou, pro něj téměř samozřejmou, vymačkal opravdu maximum.. Nebýt těch všech vtípků a toho laskavého cynismu tipoval bych Brainstorm spíš na Slámu, ale toho už Jirka bere o dvě délky.. ()

Fr

BRAINstorm- zvyšuje duševní kapacitu. Vzhledem k tomu, že vlivem stárnutí..... Takovej obyčejnej film, který v několika momentech dokáže pohladit na duši. Koncert pro R. Brzobohatýho, kolem kterého všichni hrají civilněji, než by člověk po všech těch podivných filmech očekával. A jednoznačné maximum si ukradl P.Liška ve své miniroličce. Člověk si ani nevšimne, že se tu řeší (mnou nenáviděné) vztahy. Lhát a zpívat se prostě musí umět! Pro kino by to asi potřebovalo kapku doladit, ale jako TV film to beru! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, proč se z lidí stávají ,,mišuge“. 2.) Nevím, jestli mám převzít zásilku, kterou jsem si neobjednal. 3.) Mám mladou milenku a pubertální dceru (a ještě se nepotkaly). 4.) Nevím, proč je dobré umět výborně lhát. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Terva

CITÁT - Doktore!!! Mě je zle!!!! Doktore!!! Pomoc!!!! Doktore!!! Zvedni ten telefon!!!!..........(Vyzváněcí tón)........... Ivan Trojan, jako vždy perfektní. Tentokráte v roli psychologa s mnoha životními nevyřešenými problémi. CITÁT - Cítíš to? Plyn? Nebo samochvála?........ Film o kterém jsem neměl ani tuchy se ke mně dostal úplně náhodou. A já jsem hodně spokojený. Po půl hodině (čas na prvotní hodnocení) příběhu jsem zaslechl spousty hlášek jako jsou - Žízeň! hele, počůral ti židli, jak půl roku? Říkal jsi na pár dní!, to je hliníkem....atd... DIALOG: DOKTOR JAKUB - Davide, dej mi tam normální vyzvánění. Tohle mi straší pacienty! SYN DAVID - Máš telefon za patnáct tisíc a chceš "normální" vyzvánění? A jaký? DOKTOR JAKUB - Já nevím, třeba crrrr?.......... CITÁT - To bolo dobré, to to........... Má to spoustu vtipných a zapamatovatelných hlášek a situací, ale ve svém jádru je to životní příběh, který je nutné brát vážně. Je to o rozchodech, rozvodech, poznáních a nových šancích a také o stáří. CITÁT - Jsi vůl, vole!......... DIALOG: JAKUB - Jedna pacientka mi slíbila televizi. Má z ní deprese. VIKY - Tak to jsi jí dobre naordinoval.......... Pavel Liška vstoupil a zmizel ve filmu jako duch, ale zanechal pořádný otisk a možná i trochu chaos. CITÁT - Pokud zásilku chcete, podepište to dole.......... Tak a tady začíná to podstatná část děje. Možná by se dalo říci snová část příběhu, ale sledujte, co se bude dít a hodnoťte si sami. Třeba si také uvědomíte smysl nebo nesmysl svého jednání. CITÁT - Bylo těžký, mít tě rád........... Zajímavá je věta psychologa, který svému synovi, hrajícím počítačovou hru, říká: Nehraj to, skončíš u psychologa!........ Zdá se vám název BrainStorm nečeský? Tak věřte, že to je název prášků, které dělají film filmem. Oni jsou jádrem příběhu. CITÁT - Mám pocit, že na nic nemám čas......... Dlouho jsem neviděl tak pěkný, pohodový, Český snímek. Ten příběh je hodně pozitivní a určitě ve mě zanechal spoustu otázek, ikdyž sám ne všechny odpověděl. Je to o životě. JAKUB - Ivan Trojan. VIKY - Tatiana Pauhofová. ()

YURAyura

8/10 Ve srovnani s tim, co se dostane do regulerniho kina je tento cistyy TV film opravdu tezky nadstandard. Radek je super vzdy, ale jako vsichni, co za neco stoji uz neni nejmladsi, takze jeho role tomu odpovida... a podobna situace nas ceka vsechny at uz v roli opatrujicich nebo opatrovanych. Jenom vice seniorskych filmu! ()

nascendi

Celkom rád som si pozrel ďalší chválený film Jiřího Stracha. Nezdieľam averziu českých divákov voči tzv. "okoukaným hercům" pretože nemusím vidieť a ani nevidím každý nový český film. Brainstorm má nepôvodný námet a je mi jedno, ak bude niekto namietať, že v Čase prebudenia išlo o lekársky experiment a tu o akúsi metaforu. Určite som ho nevnímal ako komédiu, skôr ako typický televízny film, kde všetky latentné problémy vystúpia na povrch v obmedzenom priestore a čase. Herci boli dobrí, dialógy prirodzené, akurát žiaden odkaz ku mne nedorazil, nič pozoruhodné a zapamätaniahodné som tam nenašiel. ()

• Počítačová hra, kterou hraje David (Marek Galló) na notebooku, je česká „Mafia“. (MATADOR)
  • Pani Jeklová (Klára Melíšková) sa stážuje počas psychologického sedenia, že je rada, že jej manžel herec má úspech ale ako začal aj prednášať na DAMU, naňho žiarli. V reálnom živote má Klára Melíšková skutočne za manžela herca, ktorý absolvoval odbor herectva na pražskej DAMU a v súčasnej dobe tu pôsobí ako pedagóg. Je to herec Lukáš Hlavica. (Raccoon.city)