Černé ovce

• Nový Zéland Black Sheep (viac)

Henry (Nathan Meister) se po letech vrací domů s úmyslem odprodat svému bratrovi Angusovi (Peter Feeney) svůj podíl rodinného majetku. Po příjezdu se však v důsledku genetických pokusů prováděných na ovcích, které má na svědomí právě Angus ocitne nečekaně uprostřed pekla na zemi. Zmutované ovce prahnou po lidském mase, jsou velmi nebezpečné a je jich čím dál víc. (Tygrys)

fcreading

Fantastická hororová komédia v ktorej nemôžte brať vážne nič. Angus prevádza genetické pokusy na ovciach ale to sa mu vymkne s pod ruky a ovce majú chuť na ľudské mäso a tak vraždia každého kdo im vzkríži cestu. PS: Najlepšia scénka bola keď sa celé stádo oviec vyrútilo na ľudí a žrali im zaživa vnútornosti 80 percent. ()

lamps

Tak Novozélenďané opět po nějakém čase zabrousili do vod, v nichž neochvějně kraluje jejich bohém Peter Jackson. Ovšem s tím rozdílem, že namísto hnusných mimozemšťanů nebo oživlých zombie terorizuje skupinu lidí stádo ovcí... No, už tento samotný fakt svědčí o tom, že nás čeká hodně netradiční podívaná. Ale pozor, nenechte se zmýlit zdánlivě neškodným zjevem těchto huňatých stvoření. Stačí totiž jen jeden malý laboratorní úlet, jedno malé kousnutí, a už je zaděláno na pořádné potíže. Všude kolem běhají krvelačné ovce, které žerou lidem střeva a trhají jim končetiny přesně jako za časů mistra Jacksona, občané se mění v ovcodlaky a hlavnímu hrdinovi nahánějí ovce již odmalička čirou náhodou panickou hrůzu. A jestli tohle zní dost šíleně, tak vězte, že ve výsledném provedení to vyzní ještě dvakrát tak šíleněji, a nebýt toho strašně stupidního a neoriginálního příběhu, kteý se snaží o nějakou tu zápletku vlastně jen tak z povinnosti, mohl z toho být i velký hit. Takhle je to jen poměrně zábavné béčko, které si znovu asi jen tak nepustím. ()

Pítrs85

Představte si nechutný, temný a drsný film, kde lidské maso ožírají zombíci. Tak, a teď si tam namísto rozpadajících se zombíků dosaďte... ovce :-) Nový Zéland se pro mě tímto filmečkem stává novou hororovou velmocí (no asi by bylo namístě napsat hororovou komedií), protože toto je asi čtvrtý horor ze země Pána prstenů a opět je to neskutečná pecička, na jejíž humor se nechytají ani Angláni ani Australani (o Amících ani nemluvě). Hlavní postavy jsou, tak jako vždy, přehlídka sympatických tupoňů, kdy nebudete mít problém mačkat palce, aby se všichni dočkali zářného konce (a pokud možno bez kopýtek a krásně vlněné srsti). Jen z teho bečení vám po asi půl hodině div nepraskne hlava :-) Nejvtipnější scéna pak samozřejmě ta s motorovkou (a já se tak těšil na krvavou lázničku :-). ()

mm13

Je to celkom prča, že sa na vraždiace monštrá menia ovečky, je to fajn, že pokúsaní ľudia sa menia... opäť na ovečky... a úplne posledná scéna so psom ma naozaj pobavila... lenže veci sa majú tak, že ak už dostanem takýto bláznivý nápad, tak to hypeujem do nepríčetnosti, neuspokojím sa s nápadom samotným. Čierne ovce tiež trpia tým, že postrádajú akúkoľvek pointu, nič za tým nie je. Je to tá najjednoduchšia, najpriamočiarejšia zábava, akú si dokážete predstaviť. No, aspoň že chvíľami fakt zábava. ()

Omnibus

"Kvalitně zmutuj, kopýtko obuj, diváku znuděný... jen bacha na geny!" Je to roztomilé, na omak hebounké, malinko zmutované a žere to lidi, co je to? Je to Divokej Bill ! A jejich Čmelák: "Venku se pasou ovce, dělá si každá co chce...". Velmi prorocká slova v textu písně, napsané rok před natočením filmu! Jo a je to taky neskutečně bl...bééé! Aneb jak hromadným bečivým útokem z kopce rozprášit kravaťáky ze židlí (a rozsápat a kvalitně rozžvýkat, samozřejmě). Chutná mňamka, neobvyklá kombinace, něco jako krvavé jelítko s bryndzou. A nezapomenout si pravidelně stříhat paznehty a vlnu! ()

• Mnoho scén bylo převzato z písně Sheep od slavné britské skupiny Pink Floyd. Například scéně, kdy se ovce zakousne do krku příslušníkovi ochránců přírody, je natočená podle verše "Bleating and babbling I fell on his neck with a scream." (Beckett51)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu 2006. (Terva)
  • Ve filmu můžeme několikrát slyšet režiséra Jonathana Kinga. Namluvil zvuky některých ovcí. (Terva)

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů

29.04.2007

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary svůj 42. ročník odstartuje již 29. června a tedy by bylo na místě trochu poodhalit program nejprestižnější české filmové události. Předběžná filmová nabídka… (viac)