Nepriebojná Olivia (Jennifer Aniston) je bývalá učiteľka, ktorá pracuje ako upratovačka, Franny (Joan Cusack) je bohatá žena v domácnosti, Christine (Catherine Keener) úspešná televízna scenáristka a Jane (Frances McDormand) módna návrhárka. Hoci je každá iná, sú už od strednej školy najlepšími kamarátkami a s výnimkou Franny sa každá z nich práve stretáva s osobnou krízou. Olivia je večne bez peňazí, nemôže zabudnúť na bývalého ženatého milenca, a navyše uviazne vo vzťahu so sebeckým Mikeom. Manželstvo Christine sa po mesiacoch nekonečných hádok rozpadá a Jane prežíva hlbokú krízu stredného veku, ktorá sa prejavuje nielen večnou podráždenosťou. Existuje niečo, čo by im mohlo pomôcť ich problémy vyriešiť? (TV Markíza)

Pavlínka9

Nenáročný odpočinkový film. Takhle přesně bych tento film nazvala. Obsazení je vynikající, hlavně z toho důvodu, že herci znázorňují rozličné postavy, které mají své problémy, se kterými se mnoho lidí setkává denně. Nejvíce mě zaujal "gay", který vlastně není gay a jeho žena, která se nacházela v životním bodě, kdy nevěděla co bude dál...Působilo to na mě hlavně silně reálně a tudíž žádné zbytečné přikrášlování :) Jo a pro milovníky Jennifer Aniston - obleček služky jí moc slušel ;) ()

dr.fish

Jennifer Aniston je uklízečka, uklízí bohatým domy, její kamarádky jsou bohaté. Ona nemá přítele, kámošky jsou vdané, řeší otázky manželské a problémy bohatých-co kde koupit, co jíst a co ne, jaká je kde obsluha, co si oblíct. K Jennifer její bohaté kámošky přistupují s lítostí, podporují jí, ona si připadá ztracená, ale posiluje jí, že i její kámošky přes všechno materiální zabezpečení jsou taky pěkně v hajzlu. Sledujeme takovou "krizi středního věku očima uklízečky". Manželky mají všechno na co si vzpomenou, ale nějak se vytratila radost ze života, důvod, proč jít dál a těšit se na další den. Potýkají se s poklesem zájmu ze strany manželů i poklesem svých dříve pevných ňader. No a naše hrdinka ten cvrkot sleduje a hledá sobě rovného, který by jí konečně viděl takovou jaká je a učinil ji jinou, lepší...70% Aniston je ve své civilní roli opět výborná stejně jako ve filmu http://www.csfd.cz/film/21909-hodna-holka/ . Tyhle typy rolí jsou mi na ní obzvláště příjemné, jelikož až v nich je z ní teprve opravdu moc hezká ženská. ()

jhrasko

Ženskými očami nazeraný svet, podobne ako v predchádzajucom režisérkinom snímku Lovely and amazing. Vďačná rola pre Rachel ( hoc sa mi nechcelo veriť, že by musela upratovať a nie robiť čokoľvek iné - a zároveň že by sa na konci mohla zamilovať ), Catherine Keener v najrozvinutejšej postave, dokonale hnusná ( a mastná ) Frances McD..film je malilinko nevyvážený, podobne ako jeho predchodca, strieda skvelé postrehy zo života ( kríza stredného veku, nekomunikácia s najbližšími, prekvapenia, ako práve tých najbližších /ne/poznáme ) s melodramatickými až zbytočne feministickými momentami. Kvoli výborným hercom ( vlastne herečkám:-))) 4 * ()

K.B.L.

Jsem docela překvapená z nízkého hodnocení filmu. Podle mě by si zasloužil minimálně 70%... Líbila se mi myšlenka, strohost, ironie a suchost humoru. Podle mě se jedná o neobvyklý film, který je hodně depresivní (opomenu-li nadsázku). Navíc parádně obsazen. Jenom je-li tu někdo vnímavější, jak já, mohl by mi prosím sdělit (nejlépe do pošty), proč ten chlap smlouval s Jennifer Aniston o ceně za uklízení?? Já to z toho závěru prostě nepochopila.. ()

nonick1

Čtyři zoufalé ženy a jejich životní peripetie... Přes slibné herecké obsazení (včetně účinkování Frances McDormand) se žádná hlubší sonda do života nekoná. Jde o veskrze průměrný film s podobným levelem a promarněným potenciálem jako Čtyři opuštění muži. Ztraceno v překladu, zapomenuto ve scénáři, nenalezeno v režii. ()

• Natáčelo se v Los Angeles. V době natáčení filmu zde byla nejdeštivější zima vůbec. Restaurace, kde mají Mike (Scott Caan) a Olivia (Jennifer Aniston) rande naslepo, je Fred 62, též v L.A. Dalšími natáčecími místy byly New York a Kalifornie. (SONY_)