Kosti

• Česko Sběratelé kostí (viac)
Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Romantický
USA, (2005–2017), 176 h 8 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvorcovia:

Hart Hanson

Réžia:

Ian Toynton, Dwight H. Little, Jeannot Szwarc, Chad Lowe (viac)

David Boreanaz, Emily Deschanel, Michaela Conlin, T.J. Thyne, Tamara Taylor, John Francis Daley, Eric Millegan, John Boyd, Jonathan Adams, Patricia Belcher (viac)

Keď sa v hromade zlisovaného kartónu v továrni na recykláciu zjaví obraz Panny Márie, agent Booth a Dr. Brennanová vyrazia do terénu. Zistia, že nešlo o žiadne zázračné zjavenie, ale o obrys vysušeného ľudského tela, ktoré leží vnútri zlisovaného kartónu a je úplne sploštené! Závisí len od nich, aby prišli na to, kto je obeťou a kto ju mohol zabiť. Ak chcete objasniť vraždu, musíte pátrať až do špiku kostí obete. Emily Deschanelová ako brilantná súdna antropologička Dr. Temperence "Bones" Brennanová vládne výnimočnou schopnosťou odhaliť stopy ukryté v kostiach obete. Aj preto pomáha vyšetrovať vraždy, pri ktorých sú štandardné metódy na identifikáciu pozostatkov mŕtveho neúčinné. Sledujte napínavú prácu vedcov, ktorým nechýba humor a ľudskosť aj napriek tomu, že pracujú v morbídnom svete plnom krutých a hrôzostrašných zločinov! (oficiálny text distribútora)

Phobia

Výběrem i chováním postav, jejich telenovelovitým pitváním vzájemných vztahů a vůbec plytkostí mi tenhle seriál (i přes ty "naturalistické" záběry obětí) přijde zacílený na teenagery. Můžu se mýlit, viděla jsem jen několik dílů, ale prostě mi to příliš nesedlo. 50% EDIT: OK, dala jsem tomu po čase další šanci a přestože nehodlám nic měnit na počtu hvězdiček, přihodím několik procent za zábavnost. 63% ()

pakobylka

Nezávazné a svým způsobem osvěžující výlety do pozoruhodného světa "MATRIXU" ... poté, co se pro něj Neo obětoval. Do tendenčního prostředí pečlivě vytříděných hodnot a špičkových vědeckých kouzel obydleného osobitými, vzdělanými, leč šablonovitými postavičkami, jejichž osudy se vzájemně proplétají po vzoru všech telenovel. Má své - byť trochu bizarní kouzlo ... nicméně pod vypulírovaným vizuálem jakoby ten iluzorní, účelově vykonstruovaný svět lehce zahníval. Přesto se o něj nemusíte strachovat: Vždyť je plný těch nejlepších odborníků na procesy pozvolného rozkladu - a na všechny průvodní jevy, které jsou s nimi svázané. P.S.: 1) Nesleduju ho pravidelně - ani zdaleka, ale řekla bych, že mám "nakoukáno" dost, abych se mohla vyjádřit; 2) Naprosto chápu všechny, kteří ho z hloubi duše nesnášejí - stejně jako ty, kteří ho bezmezně milují. ()

ing.Frosty

Samotné vyšetřování je kolikrát dost přitažené za vlasy. Co je ovšem na tomhle seriálů dokonalé je vzájemné pošťuchování mezi hlavními postavami. Všechny drobné i větší emocionální prožitky sem už dlouho v žádném seriálu nezažil (pravda nemám toho tolik nakoukáno :-) Je fajn vědět, že hlavní hrdinové jsou taky jenom lidi a ne dokonale myslící stroje jako v CSI, která je oproti tomuhle chladná jak psí pr***. ()

Eawy

Najoblúbenejší seriál na tomto svete. Niektoré veci preháňajú. Zvyčajne ženy, ktoré sa vedia brániť a bojujú nemám rada, ale v tomto prípade na to zabúdam.Booth a Brennenová sa krásne doplňujú. Ďalej sa mi páči, že v týme majú rozdelené úlohy a nevie každý všetko. Okrem toho Boothove otázky aby mu to povedali normálne, čím to vlastne vysvetlia aj divákovi sú veľmi takticky pridané do scenára. 85% ()

Elyssea

Obsahuje spoilery! Kvalitativně byly Kosti na výši až do konce šesté série. Pak přišlo Kůstčino otěhotnění a veškerá chemie mezi ní a Boothem šla jednoduše do kopru. S počátkem série osmé navíc hormony zjevně přemohly i scénáristy. Kůstčina asociálnost a neporozumění citům ostatních už nevyzní věrohodně, ze sympatické vševědky se stává nafoukaná šprtka. Opakují se náboženské motivy a apely na rodinné hodnoty, což je jen mírně řečeno otravné. Předvídatelnost se navíc drží nejen B&B linie, ale i kriminálních případů. Ze zábavné a jiskřící podívané se stala emoční selanka vhodná tak do Rosamundy Pilcher. Doufám, že devátá série bude poslední. ()

Galéria (3 028)

• V epizóde sa v cameo úlohe objavil legendárny kanadský hokejista Luc Robitaille, ktorý ukončil profesionálnu kariéru v roku 2006 ako ľavý krídelník s najväčším počtom nastieľaných gólov v histórii NHL (668). (koba)
  • Seriál je inspirován životem soudní patoložky a spisovatelky Kathy Reichs, která je současně také producentkou seriálu. Kathy Reichs je zároveň jméno hrdinky knih, které publikuje Dr. Brennanová (Emily Deschanel). (pravo)

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal

09.12.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel americký tvůrce nominovaný na Oscara a dva Zlaté glóby, známý díky legendárním snímkům jako Barry Lyndon, Love Story a Papírový měsíc, herec Ryan O'Neal. Smutnou… (viac)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook