Screamers: Hlasy z podzemia

• Česko Screamers - Hlasy z podzemí (viac)

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

destroy83

Hodně kvalitní béčko s ponurou atmosférou a celkem slušně vystavěným napětím. Dvě znepřátelené armády vedou vleklou válku na planetě Sírius B6. Jena z nich (Aliance) vyvine roboty screamers, reagující na lidský puls, kteří ji mají pomoci vyhrát válku. Roboti se však začnou sami vyvíjet a opravdová válka o přežití může začít. Děj je sice primitivní, ale úderný jak rána pěstí. Snímek ale obsahuje řadu slabších momentů, které mi brání udělit plný počet. Takže u mě za čtyři hvězdy. ()

ropufo

Tento film byl pro mě obrovským zklamáním. Povídka Second variety od Philipa K. Dicka patří mezi mé nejoblíbenější a byl jsem moc zvědavý na filmové zpracování, protože potenciál tady rozhodně byl. Možná právě mé velké očekávání způsobilo mé zklámání, protože znám dost lidí, kterým se tento snímek líbil. ()

klerik

Musím sa pripojiť k tomu, že Dickova fantastická predloha vážne dostala na frak. Občas tam sice je zaujímavá atmosféra (hlavne útek), ale zlé triky a odporné dopletené kung-fu finále by pokazilo aj oveľa lepší film. Námet z poviedky Druhá séria (Second variety) oveľa lepšie využili v seriály aj filme Battlestar Galactica... ()

flanker.27

Ono drobné problémy s logikou má už povídka Druhá série, tady je to znásobeno vsazením romantické linky. Např. - spoiler - na co vlastně dva Screamers v bunkru s jedním člověkem čekali než přišel Hendricksson - konec spoileru. Přesto docela syrová atmosféra nechybí a místy je to i napínavé. Navíc hlavní hrdina je docela sympaťák. ()

honajz2

Moc nadějí jsem do toho nevkládal, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Celkem slušná béčková scifárna se zajímavým dějem a sympatickými postavami (akorát moje nejoblíbenější zase zemřela, na kterou se dost dobře dívá a i přes trochu zbytečnou délku dvou hodin to utíká svižně a dokonce to ani nenudí. I ten svět to má překvapivě propracovaný. Fakt, moc příjemná scifárna, na kterou bych klidně koukl znova. 4* ()

• Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)
  • Prvé pracovné verzie scenára sa objavili pod názvom "Claw" (Čeľusť), ako odkaz na zlých robotov, ktorí sa v Dickovej poviedke "Druhá séria" nevolali Screamers, ale Claws. (beso74)
  • Oproti povídce, kde je vzájemné zabíjení se robotů mezi sebou vysvětleno odlišnými typy z odlišných továren, toto ve filmu vysvětleno není, protože v tom je jenom jedna továrna. (Nathaniell)