Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiálny text distribútora)

Trellíno

Já tedy nevím, asi je to tím, že už mám něco nakoukáno a proto jsem se celou dobu slušně nudil díky nekonečným variacím na již mnohokrát viděné a navíc jsem pointu strefil asi po půl hodině. No a závěr, ten je úplně blbej. Prostě zbytečný film plný klišé, který se alespoň ze začátku tvářil, že bude mít na mnohem víc, což se ale bohužel nestalo. ()

Gilmour93

Clive, necestuj tým vlakom, oberu ťa, ani nevieš ako… Na solidně vystavěném thrilleru těžícím z konfrontace brilantního galského kazišuka V.Cassela s naivní kavkou z rodu Owenovitých, co se prokousává celým filmem za pomoci nechápavého výrazu srnečky lapené v pytláckém oku, jsem nakonec v rámci očekávání objevil jen dvě větší masařky a sice ten absolutně přebytečný vězeňský epilog a nevytunění jednoho z vagonů chicagské nadzemky panem Xzibitem.. Všem, co díky své předvídavosti předvídali všechny dějové zvraty, doporučuji na vlastní předvídavosti ještě zapracovat. Kdyby totiž byli dostatečně předvídaví, předvídali by tu celkovou předvídatelnost Håfströmova snímku a mohli by už dávno dovedně předvídat u snímku zcela jiného.. ()

Enšpígl

Hned na začátek se taky jako ostatní uživatelé musím pochlubit, že jsem uhodl pointu a troufnu si říci, že jsem ji uhodl jako první na světě, protože film ještě nezačal a mě už to bylo jasný. Film měl vynikající tempo a napětí a zůstal ve mě nahlodaný červíček, že až se v realu na mě nějaká žena usměje a nebo mě dokonce pozdraví či jinak mě osloví, jestli ji nemám rovnou odprásknout. Pro jistotu, aby nebyla žádná podobná zápletka. Díky vynikajícímu hereckému výkonu Cliwa Owena jsem měl totiž pocit, že tohle se mě určitě taky stane . Kdyby nebylo nastovovaného konce dal bych téhle hře plný počet hvězdiček. Tak mě napadá, viděl tenhle film pan premiér Topolánek, než začal svou hru s nevěrou s poslankyní Talmanovou ?? ()

GodComplex

Hmm, velmi prijemne prekvapko. Tvari se to jako neskutecne tuctovy film, ale opak je pravdou. Od zacatku do konce to tahne vyborny Clive Owen, ktery si film od filmu ziskava me sympatie a kdyz ma do tymu Jennifer Aniston se kterou jsou skvely par, zacne je prudit Vincent Cassel (coz je prvotridni prudic) a cele je to vizualne schopne podano Håfströmem, ktery sice nenataci zadne bomby, ale s kamerou to umi, k tomu dobry scenar (ktery jsem neprokouknul!), tak mame necekany filmovy darecek na svete. 7/10 ()

IQ Tiqe

Proč jsem si to pustil: kvůli obsazení (Melissa, Clive, Jennifer, Vincent) a žánru (krimi-thriller). Zpočátku je to dost drsný thriller, hlavně díky Vincentovi vše působí hodně opravdově, líbí se mi, že scény, kde se střílí jsou jiné než bývá zvykem - žáné vyjednávání, čekání, nesmrtelní hrdinové, ale bezprostřednost, režisér se s ničím nepáře. Příběh sází na překvapení, které se může a nemusí konat, záleží na představivosti diváka. Z mého pohledu bych mu vytknul dost ponurý náboj, málokdo by si to pustil s přítelkyní na dobrou noc. Na film jsem se díval ve 2 částech, po prvních 56 minutách jsem měl následující pocity: "Kvalitní obsazení, nadějné provedení, ale děj mě doslova nasral, není zrovna plný opitmismu. Znásilnění jsem stěží skousnul, vydržel do 56. min, zbytek snad někdy příště." ()

• Zbraň, ktorú používa Dexter (Xzibit), je známa izraelská pištoľ Desert Eagle. (MikaelSVK)
  • 22-milionový thriller je první snímek, který uvedli na americký trh bratři Weinsteinovi po tom, co se odtrhli od Disneyho Miramaxu, který řidili před založením vlastní společnosti. Své zkušenosti zúročili hned o úvodním víkendu (11. – 13. 11. 2005), když film vydělal 12,2 mil. dolarů a celkem poté 36 milionů. (imro)