Cher Horowitzová (Alicia Silverstone) je typická americká tínedžerka z Beverly Hills. Spolu so svojou kamarátkou Dionne (Stacey Dash) majú plnú hlavu nákupov a za nemenej dôležitú podstatu vo svojom živote považujú obľúbenosť u spolužiakov. Cher je síce najobľúbenejšie a najznámejšie dievča na škole, nie je to však také ľahké. Cher to však našťastie zvláda s absolútnym prehľadom a okrem školy si nájde čas aj na rôzne zábavky. Keď do ich triedy príde nová spolužiačka Tai (Brittany Murphy), Cher ju nahovorí na zmenu imidžu. Chce, aby Tai nemala problémy ľudí, ktorí nič neznamenajú. Netuší však, že svojou snahou môže Tai zmeniť viac, než si želá. Svet Cher sa začne oveľa viac komplikovať vo chvíli, keď doňho vstúpia dvaja atraktívni chlapci - jeden je jej nový spolužiak Christian (Justin Walker), druhý, nemenej príťažlivý, je jej bývalý nevlastný brat Josh (Paul Rudd). A Cher náhle zistí, že najväčším problémom je niekto, koho tak dokonale ignorovala a nechápala. Ak totiž zrazu príde láska, je proti nej... Bezmocná! (TV Markíza)

Lovely.Bones

Neskutečně svěží oddechovka, při které vypnete mozek. Už vím, proč je ve Státech tenhle film tak kultovní. Taky to je výmečné vtom, že populární holka je hodná. O tom snad žádný jiný film není. Rozhodně to stojí za zkouknutí a doufám, že si pokusíte získat nějakým způsobem anglickou verzi, protože překlady několika vtipů jsou naprosto strašný :-) ()

cherita

Myslíte si, že Jane Austenová a kalifornská střední nejdou dohromady? Tak to jste vedle. Amerika je země netušených možností a prznění literárních klasik je hollywoodský národní sport, tak proč z Emmy neudělat středoškolačku z Beverly Hills se zálibou v nakupování. Uznávám ale, že Praštěná holka není zas až takový průšvih. Z knihy si bere vpodstatě jenom dějovou linku a všechno ostatní nahrazuje parodií na americkou zlatou mládež. A i když ta nadsázka občas překračuje meze únosnosti, tak byly okamžiky, kdy jsem se smála nahlas. Nejčastěji zásluhou sympatického Paula Rudda, kterého je pro takové filmy škoda. ()

Lilloos

Pokud spadáte do cílové skupiny praštěných puberťaček, film se vám líbit bude. Střední se totiž nezměnila a navíc ta americká má pro nás pořád jakousi vysněnou příchuť. ()

Erinien

Chvílemi je to tak přehnané, až je to zábavné. Romantická linka by Jane Austen - Emma ale nikdy nezklame. A ach bože... mladý Paul Rudd! ()

ink flo

Přehnaná ironická variace na největší klišé středoškolských BH90210 barbie příběhů, která klame tělem. Na první dojem totiž působí jako další tuctová hloupá romantická komedie, ale nakonec se ukáže jako překvapivě mazaná a zábavná se spoustou chytrých detailů. Alicia Silvestrone i všichni ostatní tam mají skoro v každým záběru jiné oblečení :-) ()

Wolvie

Strašně příjemná a pohodová záležitost,která ve svém žánru představuje v podstatě nedoceněnou perlu.Stejně jako sama režisérka Amy Heckerling,která natočila několik filmů,které si můžu pouštět hodně často a nepřestanou mě bavit.Tohle je jednoznačně jeden z nich. ()

goni

Klasicka americka romanticka teenagerska komedia akych tu uz boli miliony. Ale ked v telke nejde nic lepsie, da sa pri tom vydrzat [3/2013]. ()

chrispe

Povrchní film, u kterého si nejsem zrovna jistá, jestli je nebo není parodií na romantickou komedii pro teenagery. Každopádně v mých "nácti" se mi to docela líbilo, dnes se podívám spíš už z nostalgie. ()

Torgal

Nedokážem sa rozhodnúť, či toto bola satira na zhýčkanú zlatú mládež z Beverly Hills, alebo len dôsledné naplnenie všetkých klišé, ktoré sa s ňou spája. Ten film je každopádne tak 90’s, že v dnešnej dobe je fascinujúce sledovať aká móda a účesy sa vtedy považovali za cool. Napriek lobotomizovaným myšlienkovým pochodom svojich aktérov ale filmu nemôžem uprieť ľahkosť vďaka ktorej som si pri ňom príjemne odpočinul aj keď rozhodne nie som jeho cieľová skupina. Plusové body aj za sympatické obsadenie, ktorému dominuje žiarivá Alicia Silverstone. 6-/10 ()

arkie

Parodie! Jinak se to nedá brát. Přistupujte k téhle postmoderní koláži skutečně jako k parodii, odpusťte si intelektuální pohrdání a spravedlivé rozhořčení nás trpících z východu nad záplavou konzumu. Budete se výborně bavit. Nostalgická vzpomínka na šatník z poloviny devadesátek, našlapané dialogy, zapamatovatelné hlášky, výborná hudba. Trenky ven, kalhoty do půl zadku a sláva peroxidu! ()