Všetko sa začalo, keď sa jeden mladý muž a jedna mladá žena stretli počas letu z L. A. do New Yorku. Oliver Martin (Ashton Kutcher) je čerstvým absolventom univerzity s presným a dokonalým časovým plánom pre splnenie jeho dvoch snov – dosiahnuť úspech v podnikaní a nájsť skutočnú lásku. Emily Friehlová (Amanda Peetová) je spontánna, drzá tínedžerka so sklonom k extrémom. Dva protipóly, dva nezlučiteľné spôsoby života. Síce sa zapletú na toalete lietadla, ale je jasné, že k sebe jednoducho nepatria. Aj keď sa však každý vyberú svojou cestou, zdá sa, že osud má s nimi iné zámery. A tak na seba z času na čas narazia, rok za rokom, zakaždým v inom meste, inom zamestnaní a inom vzťahu. A vždy v nesprávnej chvíli. Predsa ich niečo nevysvetliteľné k sebe priťahuje. Ako sa môžu spolu zasmiať, ako sa môžu rozprávať o čomkoľvek... Postupne sa z príležitostných kamarátov stávajú najlepší priatelia. Obaja hľadajú lásku a vzťah, ktorý by znova nedopadol katastrofálne. Trvá však niekoľko rokov, kým obaja zistia, že to, čo  k sebe cítia je… Takmer ako láska... (TV JOJ)

Curlyman

Začalo to dosť infantilne, ale postupne sa z toho vykľul veľmi príjemný film. Hoci bol priebeh jasný hneď od začiatku a príbeh nepriniesol nič nové, dobre sa na to pozeralo. Proste klasický romantický film podľa šablóny, ktorý nenudí a má dobré obsadenie. Aj preto sa pri hodnotení uchýlim k 4*, hoci si ich možno celkom nezaslúži. ()

MickeyStuma

Jemný a podmanivý romantický snímek překvapuje především svou syrovou životní reálností. Ashton Kutcher a Amanda Peet, v hlavní roli příběhu o budování milostného vztahu, jsou po divácké stránce neobvyklé sympatičtí a okouzlující. Děj je striktně rozdělen na různé věkové období, a tím i postavení obou postav v životě, čímž přináší postupný vývoj dané věci. Možná se v tomto příběhu i někdo najde. Potkají se dva a byť to vypadá na vzájemné sympatie, ve skutečnosti to prostě nějak nefunguje. Jenomže přelstít vzájemné city není jenom tak. Léta běží, člověk stárne a v hloubi duše stále jakoby zůstalo něco, co nebylo dotaženo do konce. Takže láska na první pohled? Přijde na to, jak se to vezme. Někdy je to hned, někdy to trvá i roky. Vzájemně se přitahují, ale zároveň i odtahují. Avšak jiskřička naděje stejně jakoby poblikávala i po ty roky a stále věřila v šanci prohloubení vzájemných citů. Zkrátka a dobře, stejně tak, jako jsou cesty Páně nevyzpytatelné, tak i cesta lásky je velice klikatá. Snímek se drží přirozenosti a lehké zábavy a povznáší mladistvé kouzlo osobnosti a nezralé lásky. Životní hravost s osudem se tak stává ohromujícím. Nejedná se o svěží romantický film plný komediálních etud, jak bývá obvyklé, ale o přiměřenou zábavnou milostnou jízdu, která je svým námětem hodně podobná postaršímu snímku 'Když Harry potkal Sally' (1989). Vlastně je rozdíl jen v tom, že se jedná o jinou věkovou hranici. A tak se v podstatě jedná o snímek, který musí získat v jádru věci divácké pochopení ke správnému vcítění milostné problematiky hlavních postav. Jinak snímek nemá šanci uspět. ()

DruidKarel

989. hodnocený film: Amanda Peet je sice velice pohledná herečka, ale její talent je pro mě jaksi zatím skryt. Nejvíce asi zazářila ve filmu Igby, kde ztvárnila holku do postele pro Alistera McCulkina. Určitě by si konečně zasloužila nějakou důstojnější roli, než jen dělat hezkou tvářičku pro film. Ashton Kutcher, jinak oblíbenec mojí milovaný Péti, v tomhle filmu předvedl svůj herecký standart. Na malinu to nebylo a to je i dobře, protože pořád se chystám na jeho největší majstrštyk (Osudový dotek), ale není moc času. Tohle ale jinak byla milá romantiská komedie, která je průměrná ve všech směrech. 3* jsou tedy odpovědí na hodnocení tohoto snímku, který se mi docela líbil a mohu jej tedy dále doporučit jako fajn zpestření víkendového večera. 3* ()

Vejrrr

Trochu mě zamrzela "ta modrá barva" filmu tady. Z tý extrémný hroudy romantickejch filmů, kde bylo všechno předvídatelný a nudný... Tohle pro mě byl moc krásnej výčnělek s kusem pravdy a reality. Ale každý má oblíbený "romantický" film zkrátka jinačí. Že by to tak silně záleželo na tom, jaký sám kdo je a jaké má představy o lásce ?? ()

pakobylka

----- "Nemůžeš ztrácet body před tím, než začneš hrát …“ ----- Rozjezd je velice osvěžující a extravagantní - škoda, že druhé polovině snímku výška nastavené laťky dělá čím dál větší obtíže … Příběh postupně ztrácí svou originalitu s stává se sice vcelku milou, ale zároveň i tuctovou love story, která nepřináší nic mimořádného, co by nějak zvlášť stálo za pozornost. ()

• Komedie stála producenty přiměřených 30 milionů. Během prvního víkendu (22.-24.4. 2005) vytáhla z amerických diváků 7,5 mil. dolarů a za dva týdny promítání necelých 19 milionů. (imro)