V hlavních rolích rozpustilé komedie Holky z kalendáře režiséra Nigela Cola (Saving Grace) hrají držitelky Zlatého globu Helen Mirren (Gosford Park, Pomsta) a Julie Walters (Billy Eliot, filmy o Harry Potterovi). Dvanáct svérázných členek váženého dobročinného spolku hledá nové možnosti, jak získat peníze na charitu. Tradičním zdrojem příjmů je každoroční kalendář spolku, ale tentokrát by ho chtěly udělat trochu jinak. Nechtějí se sice vzdát tradičních fotografií, ale konečnou podobu kalendáře všechny doslova šokují. Mezi pečenými dobrotami, jablečnými štrúdly a naaranžovanými květinami totiž ženy pózují - jak je pánbůh stvořil! Tenhle laskavý příběh vás rozesměje i dojme zároveň. (Warner Home Video CZ)

kombajn

Pokud se nekomu libila Bila vdova, pak je to 5 hvezdicek :). Je to komedie, u ktere se muze bavit kazda generace. Helen Mirren i Julie Walters jsou naprosto skvělé. Film, který je natočený podle skutečné události a přitom nenudí. Smál jsem se docela často a to se mi ani u komedií zas tak často nestává... ()

HateBreeder

Tenhle film mě mile překvapil. Vskutku originální námět - 12 členek dámského dobročiného sdružení v Britském Knapely se rozhodne pomocí charity získat peníze na novou pohovku do klubu. To samo o sobě není jistě nic originálního, kdyby ovšem dvě hlavní hrdinky nepřišly s nápadem nafotit lechtivé akty do tradičního klubového kalendáře. Nejdříve sice váhají, přeci jen nejsou nejmladší, ale nakonec souhlasí a akty opravdu nafotí. Poté se strhne lavina událostí zapříčiněná právě fotkami a vše bude trochu jinak než si dámy představovaly. Musím uznat, že se jedná o originální a vtipný film plný svérázného britského humoru, který je zde však až na pár výjimek v podání ryze ženském. Sympatické výkony hlavních představitelek (speciálně Helen Mirren) z filmu dělají nadprůměrnou záležitost a jedna ze závěrečných scének v Hollywoodské papundeklové uličce nemá chybu :) ()

subic

286.000 liber z prodeje kalendáře aneb britské čarodějnice dobyly Hollywood. Film podle skutečné události, celkem vybraných 578.000 liber, otevření oddělení na léčbu leukémie, to je jistě chválihodné. Starší holky z dobročinného farního spolku se zhostí propagace léčby rakoviny a když se to podá zábavnou formou, tak z toho vznikne takovýhle film. Dal bych i 4 hvězdy, kdyby to bylo trochu kratší, místy je to opravdu utahané a prvních 45 minut je takových celkem nudných s očekáváním, když už to přijde, než to přijde a začne se fotit. A ani skvělá Helen Mirren to nezachrání. ()

Anderton

Calendar girls sa mohli stať klasikou, rovnako, ako chlapi, ktorí to skúsili so striptýzom, lenže bohužiaľ im škodí fakt, že ich 108 minútová stopáž mi pripadala aspoň o tretinu dlhšia. Takže režisér asi niekde urobil chybu. Je to škoda, pretože sledovať anglickú, skôr narodenú hereckú smotánku, ako sa pri natáčaní pred kamerou super baví, je fajn, ale malo by sa to preniesť aj na diváka. Vidieť znova to už určite nechcem. ()

Aleee89

Musím říct, že na tenhle film jsem se předem docela těšila, navíc jsem ten den měla akorát náladu na nějakou nenáročnou zábavu, navíc s kvalitním obsazením, což byla jen třešnička na dortu. Helen Mirren jsem kdysi nějak nevnímala, ale dnes je mi sympatická a je to prostě paní herečka! Film je to velice příjemný. Sem tam smutný, jindy zase hodně veselý, ale pořád jsem z něj cítila jakousi lehkost, lidskost. Příběh je to hezký, dojemný, pěkně to ubíhalo, nenudila jsem se ani trochu. Není to úplně čistých osmdesát procent, ale když to zaokrouhlím... ()

• Skutečné „holky z kalendáře“ si mohli lidé poprvé pověsit na zeď v roce 2000. Tehdy se kalendáře prodalo přes dvě stě tisíc výtisků a časem k němu byly přidány čokolády, novoročenky nebo pohlednice, vše se stejnou tématikou. (Olík)
  • Produkt skutečných „holek z kalendáře“ je možné objednat a přispět tím na dobrou věc na www.shopcreator.com/mall/leukemiashop. (Olík)
  • Hlavní zápletce byla za vzor skutečná nepříjemná událost, kdy se na kalendář nechaly zvěčit přítelkyně Britky Angely Bakerové, jejíž manžel zemřel na leukémii. Důvodem bylo získat prostředky na boj s touto chorobou. (Olík)