Svadba môjho najlepšieho priateľa

• Slovensko Tú svadbu treba zrušiť! (viac)

Autorka kuchárskych kníh Julianne Potterová (Julia Robertsová), s prezývkou Jules, sa ocitne pred vážnym životným problémom. Jej priateľ, športový komentátor Michael O´Neal (Dermot Mulroney), jej oznámi, že sa o niekoľko dní žení. Kedysi si dali sľub, že ak sa do svojich 28. narodenín nevydá, vezmú sa. Do narodenín zostáva len niekoľko týždňov, a teraz toto! Jules si zrazu uvedomí, že Michaela po celé roky ľúbi. (TV Markíza)

Kaka

V podstatě velmi triviální a jednoduché, avšak díky výtečně zvoleným hercům tak trochu sázka na jistotu. Korektní romantika, která se jednoduše nemůže tak úplně nelíbit. Ano, může kolovat spousta názorů o sentimentálnosti, lacinosti a předvídatelnosti tohohle snímku, ale fakt je ten, že se rozhodně nejedná o další z řad rádoby směšných a zábavných komedií. Na to má až příliš dobré herce, až příliš velké množství zábavných a inteligentně vtipných scén, příliš mnoho upřímné a velmi dobře koukatelné romantiky a až příliš mnoho osobního nádechu. Nejde o stěžejní dílo, avšak pobaví parádně. Konec je rovněž vpravdě nečekaný. Některé scény si pamatuji nazpamět. ()

Agatha

Romantiky je v tomto snímku docela dost, ale vtipu tedy moc nepobral. Zvlášť když se jedná o "komedii" by tam měl humor převažovat ne? Herecké obsazení je až na Cameron Diaz velmi dobré a tvoří základ celého filmu. Julia Roberts je v této roli neobyčejně půvabná a moc jí to sluší. Cameron naopak pod silnou vrstvou make-upu vypadá jak pudřenka a tváří se jak sladká sůl. Ale i díky báječné hudbě se na to koukat dá. ()

Martin741

Faidra pise ze je to volovina na n-tu. No dost pochybujem, film na seba zarobil fajne, Julia Roberts /Pretty Woman/ sice moc hrat nevie a hodi sa hlavne do roamntickych komedii, no ale Cameron Diaz bola vyborna - holka ma proste komedialny talent a ne ze ne. Ludi ako Rupert Everett nemusim, Paul Giamatti na urovni. Vysoke hodnotenie hlavne za spoev v restauracii a nato, ze film je z USA ide o hodne nehollywoodsky koniec : 85 % ()

pakobylka

Mám ráda Juliu Roberts, ale to ještě neznamená, že budu nekriticky tleskat každému snímku, ve kterém se objeví. Tohle je sice komedie, to nelze popřít, jenomže při jejím sledování ve mně postupně narůstala neurčitá nechuť - dost možná i proto, že jsem si k žádné postavě nedokázala vytvořit kladný vztah … 2,5* ()

malyLibor

Romantická komedie se vším všudy.... skoro se vším všudy, krom dobrého konce... Nicméně vzhledem k tomu, že ten, o kterého spolu děvčata soupeřily mi byl od prvního pohledu nesympatický, narozdíl od gaye George, tak to vlastně možná i dobrý konec byl :-) Každopádně Julia Roberts byla opět skvělá, proto těch 5*. Bez ní bych dal asi jen 3. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Chicagu. (Terva)
  • Scéna, ve které je "hozena kytice", se odehrává v muzeu Cuneo ve Vermont Hill Illinois. Štáb odstranil a uložil koberec, který režisér při točení scény nechtěl mít v záběrech. Pracovníci muzea však koberec našli až za dva měsíce. (Terva)