Otec v sukni

• Slovensko Mrs. Doubtfire - Otec v sukni (viac)

Daniel Hillard (Robin Williams) nie je bežný rozvedený otec, ktorému stačí vidieť svoje tri deti Lydiu, Chrisa a Natalie (Lisa Jakubová, Matthew Lawrence, Mara Wilsonová) raz do týždňa, práve naopak. Keď sa dozvie, že jeho ex-manželka Miranda (Sally Fieldová) potrebuje gazdinú, pretože je mimoriadne pracovne vyťažená, Daniel sa okamžite uchádza o miesto. Stačí na to perfektná parochňa, make-up, pár vypchávok a šaty na každú príležitosť. Daniel sa razom mení na pani Doubtfireovú, lojálnu britskú pestúnku, ktorú Miranda okamžite prijme. Prezlečený Daniel je zrazu ženou, hoci nikdy netušil, že by ňou mohol byť, a to mu umožní začať s celou svojou rodinou celkom nový život. Objaví sa však háčik v podobe šarmantného Stua (Pierce Brosnan), nového Mirandinho nápadníka... (TV JOJ)

Fanucci

Jedna z mojich nejoblíbenějších komedií. Někdo může namítnout že nejde o originální nápad (Tootsie) a že tato komedie opět obsahuje ty tradiční americké výchovné poslelství (důležitost rodiny, nekouřit atd...) ALE všechno je to vyvážené a nepůsobí to tak nuceně a vlezle. Navíc hlavní role je zahrána naprosto geniálně. Opravdu famózní výkon ()

nash.

Další repríza po 20 letech, která potěšila a po dlouhé době převleková komedie, která mě opravdu bavila. Svižně ubíhající, zábavná i když až po strop narvaná klasickými klišé. Neskutečně vygradované situace (návštěva sociální pracovnice, restaurace), výtečné gagy, skvělé hlášky , zábavné dialogy, to vše hustě prokládáno emocemi. A všecho to spolu klape a funguje na výbornou. Hlavním kladem je ovšem Robin Williams ve své životní roli. Herecký koncert při kterém srší skvělými hláškami, udržuje pozornost propracovanými detaily a zejména, když se promění v paní Doubtfireovou, rozehrává neskutečné věci. Myslím, že tahle dáma strčí do kapsy i Tootsie. ()

SOLOM.

Robin Williams byl svého času pan herec a tento film stojí především na jeho skvělém hereckém výkonu a hromadě vtipných situací / hlášek, které vypustila jeho postava (no vlastně postavy, jenž zde ztvárnil). Sally Field byla okouzlující a Pierce Brosnan správný slizoun. Příběh plný důvtipu je vhodný na odreagování a vůbec nevadí, že už jste Tátu v sukni viděli několikrát. Dokáže vždy pobavit a zvednout náladu. ()

B!shop

Jedna z nejlepsich komedialnich roli Robina Williamse, kterej tady fakt vali neskutecnym zpusobem. Dej sice neni kdovijak originalni a treba takovej Tootsie je o dost lepsi, ale presto jsem se kolikrat fakt dost nasmal a to uz jsem film videl po nekolikaty. Akorat skoda, ze ma dve hodiny, pak je to misty lehce natahovany. ()

slunicko2

Usměvavý doják o lásce k dětem. 1) Lidé jsou už takoví, že vážné myšlenky přijímají nejraději zabalené do smíchu. I já se radši nejdřív směji a pak si holt trochu popláču. Promítání skončí a já jsem dojatý až na půdu. Takové filmy miluju._____ 2) Sentimentálního balastu se pohybuje po plátnech kin hodně. Ale málokterý film má kvalitní scénář bez hluchých míst, vybalancovaný a napsaný podle zásad dramatického díla._____ 3) Williamsova one man show je názorným dokladem o hereckém mistrovství této charismatické osobnosti. Je to jako v klasické burianovce - ostatní jsou tu proto, aby přihrávali. Ale nevadí to, přihrávají správně._____ 4) Prostě skvělý film, který mě opakovaně baví, opakovaně dojímá a který opakovaně sleduji se zájmem a pozorností. Tak to má být. ()

• Namaskování a nalíčení paní Doubtfireové (Robin Williams) trvalo každý den 4,5 hodiny. (Kulmon)
  • Když paní Doubtfireová (Robin Williams) chystá anglický čaj pro paní Selnerovou (Anne Haney), hledá v kuchyni něco, co by si dala na obličej, protože jí maska vypadla z okna. Než otevře lednici, v níž uvidí dort, má paruku (ofinu) rozcuchanou přes obličej, ale jakmile lednici otevře, ofinu má už přičesanou. (Aknah)
  • Režisér vybral pro natáčení filmu rodinný dům s číslem popisným 2640 na ulici Steiner Street v San Franciscu na západě USA. (EMMY)

Vrátí se Táta v sukni?

Vrátí se Táta v sukni?

18.04.2014

Ještě jsme ani neviděli Blbý a blbější 2 a už se začíná rýsovat další pokračování devadesátkové komediální klasiky. Tentokrát jde o one man show Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, která… (viac)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)