V jedné z našich mužských věznic dojde jedné noci k nedokonané vraždě vězně. Motivy tohoto násilného činu se snaží rozplést spolu s policejním vyšetřovatelem i mladá vězeňská psycholožka, odkrývající před námi i mnoho netušeného o pravidlech "morálky" v těchto zařízeních. Příběh se otevírá dramatickým momentem hádky mezi učitelem a žákem, která po zvláště provokativní a zcela osobní poznámce drzého kluka vůči učiteli skončí jeho fyzickým napadením a díky nešťastnému pádu na ostrý předmět i jeho smrtí. Dále už přichází jen soud a mladý učitel je odsouzen a poslán do vězení, kde si začne "odpykávat" mezi spoluvězni další trest - coby pedofil! (oficiálny text distribútora)

Master19

Povedená kriminálka s tísnivou atmosférou, kterou dobře udržují herci (zejména "parta" z cely je bezvadná). Narušování dobré úrovně o které se "snaží" Jan Hrušinský, který se sem vůbec nehodí, naštěstí není fatální a tak je možné si užít sestavu postav z té nižší spodní třídy... Závěr se dal očekávat, protože v opačném případě by byl snímek vlastně zbytečný. ()

Snake.Charmer

Určitá snaha povýšit tento film nad klasickou televizní tvorbu tu je vidět, ať už se jedná o celkem zajímavě vedenou kameru či střih. Někteří herci jsou ale bohužel velice nepřesvědčiví (nejedná se naštěstí o hlavní role) a tak trochu šablonovitý scénář, který je ve své podstatě velice průhledný, film nad průměr prostě nedostane. 53% ()

Wacoslav1

Nemůžu si pomoct, ale mě to fakt bavilo. Uznávám, že kriminální část je tam naroubovaná trochu na sílu a celý to vyšetřování je malinko sci-fi, ale má to drajv, odsejpá to a herci jsou naprosto přesní. Zlomeným Jaškówem počínaje až tím malým vydírajícím parchantem, kterej si nic jinýho než chcípnout nezasloužil, Kotkem konče. Kde pak jeho fotr bere morálku na odplatu za takovýho sráče toť otázka. Stejně jako mě bavily ty moralizující mrdky v krimu pro který je Jašków odpornej úchyl, přitom jeden z nich prodával svý děti na porno.85% ()

lennyd

Nešťastnou náhodou je ve škole zabit mladý chlapec, a z činu je obviněn jeho učitel. Ten svoji vinu nepopírá, a tak je odsouzen na mnoho let do vězení. Jenže během vyšetřování vyjde na veřejnost jeh vztah s mrtvým chlapcem, a jak je známo, odsouzený pedofil to ve vězení nemá jednoduché. Nedlouho po jeho uvěznění se jej jeden ze spoluvězňů pokusí zabít. A jen vězeňská psycholožka a policejní vyšetřovatel mohou zabránit dokonání činu... Z tohoto filmu mám docela rozporuplné pocity - na jedné straně se mi docela i líbil - na české poměry jde o film rozhodně originální (vyjmenujte alespoň tři _české_ filmy z vězeňského prostředí), navíc zápletka není nikterak hloupá. Na druhé straně režisér dělá s diváků trochu blbce - každou maličkost jim pečlivě vysvětluje (jakoby nestačil oficiální text distributora, který popisuje film do posledního detaily), a ani po herecké stránce mi film moc nevyhovoval (vůbec mi zde nesedl Jan Hrušínský - navíc jeho vyšetřování je docela hloupé, a samo odhalení toho, kdo za vším stojí je jedno z nejstupidnějších v historii filmu (Jak víte že to přežil? Já přece neřekl že to přežil).. ()

blackrain

Tehdy pro mě téměř neznámý mladý herec Vojta Kotek zazářil jako kometa a předvedl, že v něm dřímá velký talent. Toho hajzlíka zahrál na výbornou. Po dlouhé době jsem mohla vidět v TV herečku Jorgu Kotrbovou. Hrála matku odsouzeného učitele. Nemyslím si, že se učitel osm dní po propuštění z vězeňské nemocnice oběsil sám v celé plné spoluvězňů. Že by všichni tak tvrdě spali? Určitě mu někdo k to mu pomohl. To se ale můžu jenom domnívat. ()

• Věznice, kde se odehrává valná část filmu, je vazební věznice Ruzyně. (rakovnik)
  • V jednom z flashbacků se učitel Daněk (Robert Jašków) ptá žáka Honzy (Vojtěch Kotek), se kterým měl intimní poměr, zda ho baví Harry Potter, což byl svým způsobem celkem vtipný dotaz, protože Vojtěch Kotek daboval do češtiny ústřední postavu Harryho Pottera. (Nick321)
  • Při rozhovoru v časopise Ona Dnes ze dne 1. září 2014 se Veronika Kubařová, která na filmu spolupracovala, uvedla, že se ve filmu  nakonec neobjeví, její záběry byly vystřiženy. (Radar)