Milý Frankie

všetky plagáty

Lizzie Morrison sa so svojim deväťročným hluchým synom Frankiem často sťahuje, je totiž na úteku pred svojim násilníckym bývalým manželom. Syna však necháva žiť v presvedčení, že jeho otec je skvelý a nežije s nimi preto, že sa ako námorník plaví po svete na zaoceánskej lodi Accra. Ilúziu udržiava prostredníctvom dopisov, ktoré chlapcovi píše v jeho mene a popisuje v nich fiktívne dobrodružstvá v exotických krajinách. Situácia sa však skomplikuje, keď v prístavnom meste, v ktorom Lizzie so synom žije, skutočne pristane loď s menom Accra. Aby ušetrila syna od veľkého sklamania, Lizzie sa v panike rozhodne najať nejakého muža, ktorý by bol ochotný na krátky čas rolu otca zahrať. (RTVS)

mat.ilda

Hmm... milý a dojemný, ale ničím extra zvláštní snímek o mateřské lásce, řekla jsem si - ale pak - pááááni, ti mě dostali - a hned dvakrát! Poprvé, když vstoupil na scénu Gerard Butler a se skotsky chlapáckým šarmem jen tak zasmušile postával nebo rozpačitě objímal svého "synka" a podruhé skvělým a nečekaným koncem. ()

rikitiki

Velkou chybou slušně obsazeného i nasnímaného filmu je, že příběh je vlastně jednoduchá historka, která by se dala odvyprávět za méně než pět minut. I takové filmy můžou zaujmout, ale musí v nich být něco navíc, například zajímavý vývoj charakterů, novátorská kamera, nečekaný způsob vyprávění.... Nic z toho se ale nedostavilo, takže jsem měla pocit, že se dívam na vcelku kultivovanou televizní inscenaci, která mohla klidně být tak o 20 minut kratší. /24. 11. 12./ ()

Kubick

Vraťte se na chvíli do svých dětských let a vzpomínejte, na to, jak jste si hráli, chtěli být kosmonautem, pak zase pilotem nebo kapitánem lodi. Vzpomínejte, jak s vámi táta dělal všechny ty vylomeniny, nezkazil žádnou srandu, maminka se o vás pečlivě starala a vy tak prožili krásné dětství. Hlavní hrdina filmu, Frankie, toto však nezná. Před svým pravým otcem jsou spolu s matkou a babičkou na útěku již hodně dlouho. Díky jeho nepozornosti přišel malý Frankie o sluch.. Matka se mu snaží tátu nahradit pomocí dopisů, které si s Frankiem fiktivně píše a nechává svoje dítě věřit, že tatínek se plaví po všech světových oceánech, líčí mu dobrodružství, jenž zažívá a posílá mu poštovní známky s motivy lodí. Ale nic nemůže trvat věčně a časem přijde chvíle, kdy se bude muset s pravdou ven... ()

BUD-SFIS

Pribeh maleho chlapce, ktery je hluchy, nema otce a jeste se porad s mamou a babickou stehuji, protoze je pronasleduje manzel, od ktereho utekly. Chudak, zije v predstave, ze jeho otec je hrdina a namornik. Hodne smutny pribeh se zajimavymi scenami, reziser se neboji statickych scen i klidne po pul minute. Hodne pripominajici skutecny zivot, bez nejakych urychlovaku. A taky v roli maleho Frankieho se herec hodne blysknul. ()

Slartibarkfast

Ve vyčerpávajícím obsahu od oficiálního distributora chybí snad už jen to, že vše dopadlo hezky a všichni žili šťastně až do smrti. Naštěstí je úplně jedno, že je vše vyspoilerováno už v popisu filmu. Ten totiž stojí za to vidět. Tísnivé drama z prostředí drsného skotského severu je stejně tak chladné a pomalu vám zaleze pod kůži. Parádní obsazení a brilantní scénář. Je to typická "čtyřhvězdičkovka". Rozhodně doporučuji i přes pomalý a táhlý děj. 80% ()

• Frankie (Jack McElhone) s matkou a otcem (Gerard Butler) jdou na procházku a sedají si do trávy. Matka však má mokrá kolena ještě než si klekne. (Girlofheaven)
  • Gerard Butler původně scénář k filmu po přečtení prvních sedmi stran odložil. O roli projevil zájem až poté, co ho jeho kamarád a casting director přesvědčil k přečtení. (Ajka1)
  • Film se natáčel ve Skotsku. (SONY_)