Teenageři v Los Angeles mají jasný pohled na svět kolem sebe. Problémy neexistují a když, tak jejich řešení je jednoduché. Rodiče ti nerozumí? Důležitější je, že máš silnou motorku a rande s pěknou kočkou. Život je nekonečná párty. Sex, halucinogeny, znásilnění, vražda i únos... (oficiálny text distribútora)

honajz2

Prvních 10 minut se mi překvapivě líbilo. Postavy zde totiž byly tak neskutečně debilní, že jsem se vlastně bavil nad tím, jak tam všichni blbě mluví a jak trapně vypadají. Doufal jsem, že to bude komedie ve stylu Atomového gymnázia. No jo, jenže to vydrželo bohužel jenom 10-15 minut, pak se začala potvrzovat přesnost českého názvu - zprvu to byla nuda, pak to byla strašná nuda, následně nesnesitelná nuda a přešlo to až do zkurvené nudy. Paráda. To, že tam nebude děj, jsem tak nějak čekal, sháněl jsem si to kvůli tomu, že jsem byl zvědavý, co v tom filmu bude sci-fi. Byla to jenom závěrečná scéna, která sice byla vtipná, ale zabila v tom i tu poslední špetku vážnosti, o jakou se to tak trapně snažilo. Ten film vypadá jako Human Traffic, ze kterého někdo ukradl pohodovost (i když v mém případě je to pohodové jen do určité chvíle), hudbu a postavám sebral poslední špetky sympatie a udělal z nich idioty, kteří kdyby někde zahynuli, bude vám to více než fuk. Ten film prostě nefunguje a i když se snažil být (asi) varováním před tímhle nesmyslným způsobem života, ale ten konec to vyhnal strašně do absurdna, tak nevím. Araki to blbě podal tak jako tak. Nejlepší na celém filmu je stejně ten precizní střih, na kterém to vlastně celé stojí. A kamera taky není špatná. S hodnocením ale výš nepůjdu, málem mě to unudilo. Lepší 1* ()

dobytek

To jsem si zase vybral veledílo... Čekal jsem něco jako třeba GO, navíc soundtrack obsahuje jeden z mejch nejoblíbenějších songů - The future sound of London - Papua New Guinea, docela jsem se na to těšil. A o to větší je moje zklamání. Začátek je opravdu zkurvená nuda. Prostě jen hromada keců o ničem. Potom tam furt někdo šuká, někdo se zase sfetuje, pak je tam nějakej podivnej mejdan a když tohle všechno vydržíte, tak se ve finále dočkáte buzna scény, která je zakončená nějakym pokusem o parodii na Vetřelce. Zkoušel jsem v tom najít nějakej smysl, ale zdá se, že tenhle film žádnej smysl nedává. Ale zase taková ztráta času to nebyla, protože v tom hraje např. Brenda Wolšová a Clare Arnoldová z BH 90210, pak Kelly Bundová ze Ženatý se závazky, taky jeden záchranář z Pohřební hlídky a mihne se tam i Dejna z Krok za krokem. A jak už jsem naznačil v úvodu, film má dost dobrej soundtrack. Mimochodem je to v krátký době druhej film, kde to zachraňuje muzika. Zvláštní... ()

Mire

Ak existuje v literatúre antidráma, tak prečo by niečo také nemohlo existovať aj v kinematografii? Tu recenzovaný snímok by som prirovnal presne k niečomu takému. Debilné a nelogické scény, doslova skurvená nuda (trefne vystihnutý názov :D ) a sem-tam vykuknú aj lepšie momenty. Celkovo tomuto filmu veľmi nechápem. Celkom som sa na to tešil keď som si to zháňal, lebo filmy pre teenagerov a s touto tématikou mám veľmi rád, ale bohužiaľ viac ako dva hviezdičky dať nemôžem. ()

mr.kliky

takovej americkej acid house pro děti s božím stupidním soundtrackem těch neprůměrnějších devadesátkovejch sraček, haistylem vzatým od těch největších profíků svý doby (tim myslím coal chamber a offspring), všudypřítomnýma náušnicema, pár mrtvolama a postavama prázdnejma jak kelly z ženatý se závazky (která je tam na bonus taky) snad až na tu hlavní a její halucinační noční muru. . ale nějakým způsobem to aspon neni zkurvená nuda a konec správně přes čáru. ()

boogieman

Araki popísal tento film ako beverly hils 90210 na acide. Absurdná debilita všetkého čo sa vo filme udeje je fantastická a miestami aj dosť vtipná. Rozhodne netradičný pohľad na teenagerov, ktorý mi prišiel zábavnejší ako všetky tie trapné schématické a navyše nepravdivé snímky o teenageroch z hollywoodskej dielne(a určite by sa našlo zopár takých aj mimo USA). ()

• Christina Applegate (Dingbat) si kvôli filmu prefarbila vlasy na červeno. (Msscastillo)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles v Kalifornii. (Terva)
  • Film je završením trilogie, kterou Gregg Araki přezdívá souhrným názvem "Teenage Apocalypse Trilogy". Do trilogie dále patří filmy Totally F***ed Up (1993) a Zkurvená generace (1995). (Terva)