Zkurvená generace

• USA The Doom Generation (viac)

Dva problémoví teenageři se náhodou seznámí s tajemným, drsným tulákem. Trojice mladých lidí se pak vydává na bezcílný výlet napříč Amerikou, kde se zaplétá do krvavých a sexuálních incidentů s brutálními šílenci i pomstychtivými maniaky. Zatímco Amy Blueová je protivná dospívající dívka, která frčí na drogách, její přítel Jordan White je pasivní, zpomalený pozér, jenž s Amy odmítá spát, protože se děsí nákazy AIDS (přestože oba tvrdí, že ještě nikdy s nikým nic neměli). Jednoho dne se nesourodý pár náhodou seznámí s okouzlujícím, ale záhadným mladíkem Xavierem Redem, který má zvláštní "úchylku": zabíjí lidi. Xavier (nebo taky X, jak ho kvůli své vadě řeči oslovuje Jordan), se projeví jako nebezpečný společník, na kterém je však cosi podivně přitažlivého a jeho pouhá přítomnost vyvolává otázky loajality a sexuální identity. (Cinemax)

Gimp

Už po druhém Arakiho viděném homofilmu přišlo jako blesk z nebe zjištění, že jeho filmy mi lezou prdelí. Ano, prdelí, protože jsou to SRAČKY o HOVNECH. Mě nepohoršuje DP (pro děcka technika známa jako "sendvič") ani amputace nejrůznějších údů, ale absence něčeho jako příběh. Poselství ne, symbolika ne - když se něco 8x zopakuje tak už to není symbolika ale kreténství. Vykrádání Takových normálních zabijáků a zběsilosti v srdci ano. Omlouvám se za mimořádně vulgární komentář o ničem, ale kdo skoukl film, tomu nebude za těžko ho přečíst. Hodnoceno v kontextu se Zkurvenou nudou, kterou jsem viděl jako první. ()

Trevor

Konečne film, ktorý si svoje zaradenie ako kontroverzný plne zaslúžil. Sme svedkami zobrazenia toho, čo podľa názvu aj očakávame. Slovník použitý vo filme, rovnako ako scény, opakujúca sa výsledná cena 6,66 šejkodolárov, kamera, hudba, herecké výkony sú jednoducho skvele. Virtuálny orgazmus musel dosiahnuť aj Ruda z Ostravy a.k.a verbal po tom, ako Xavier oznámi že na svojej pýche ma vytetovaného Ježiša. Potom však Ruda pochopil, že na tú jeho by sa nevošli ani len Ježišove sandále a tak sa radšej nad tým nerozplýval v komentároch. Záverečná scéna, v ktorej americký náckovia za tónov severonacistickej hymny párik homosexuálov, respektíve bisexuálov poctia svojou návštevou sa takmer vyrovná úvodu z Kubrickovho Mechanického pomaranča. Takmer. Úžasný film, ktorý poteší každého milovníka alternatívnej kinematografie a pri ktorom budú členovia LGBI komunity zvracať. U mňa 90%, klobúk dole pán Gregg Araki. Gregorovia proste majú svoj štýl. ()

Renfield

Ze začátku hodně zábavné a hlavně vtipné... nevím, jestli jsem jeden z mála, ale bavil jsem se dost. Druhá polovina má také své vtipné scény, jenom trochu zamrzel neustále se opakující děj. Věřím, že smysl měl... 6,66, Amy zná spousta lidí atd. Možná tohle všechno bylo vysvětleno, nebo bylo vysvětlení alespoň naznačeno, já jsem jej ve filmu ovšem nenašel. Herci příliš nenadchli, snad jen Rose McGowan věčně ve špatné náladě se mi líbila. Finále bylo brutální, ono pro některé nechutných scén je tu dost, také jsem nepotřeboval vidět vše, ale když to tak vidí Gregg Araki. Každopádně finále bylo příliš, ze začátku jsem se opět musel smát (americká vlajka atd.), dál už to zrovna směšné nebylo, i když vlastně k filmu sedlo, alespoň ten konec byl jasný, tedy... 55% ()

LaRhette

Kamera povedená, kostýmy, mizanscéna povedená, vizuálně poutá, ale ten příběh? Od chvíle, kdy zabijí Asiata na benzínce, už se to vlastně nikam neposouvá, zdá se, že až ke konci se vlastně nic moc nestane a pouze proplétání ústředního trojúhelníku to pro mě nezachraňuje. A ten závěr? Bylo jasné od začátku, že to skončí nešťastně (viz. název), myslím teď opozitně k happyendu, ale čekala jsem, že se alespoň něco ze symbolické roviny propojí, třeba magické číslo 6,66. Nepropojilo. A co ta reklama v úplném závěru?! ()

Rathalos

Z tunajsich komentarov som ocakaval nieco drsne a nechutne a ono sa z toho nakoniec vyklula nudna nuda,sledovat takmer vacsinu stopaze jednu ku*vu a dvoch dementov,ako sa je*u a pocuvat tie ich blbe dialogy,tak to vazne nestoji za vela,aspon,ze herecke vykony boli fajn a aj zaver sa mi ratal,takze dve hviezdy...:⁠-⁠) ()

• V jedné z úvodních scén filmu jsou hrdinové sedící v autě napadeni gangem tří rabijátů. Jedná se o legendární kanadskou kapelu Skinny Puppy. Jeden ze členů skupiny cEvin Key si během natáčení této scény zlomil ruku. (J.Connor)