Otec George má problémy so svojou fabrikou na výrobu osviežovačov vzduchu, jeho dcéra sa zamiluje do krásneho Taylora a pes Beethoven sa v parku zoznámi s Missy - tá je obeťou rozvodu jej pána Brilla s jeho manželkou Reginou. O desať týždňov sa už Missy stará o štyri šteniatka. Tým však hrozí nebezpečie - zo strany Reginy. Objaví ich Ted a jeho sestrička Emily, ktorí ich schovajú lenže Regina uväzní Missy v chate pri jazere a jej šteniatka unesie. (TV Markíza)

Zagros

Pokud je něco úspěšné, okamžitě vstupuje v platnost neměnný filmový zákon a vzniká druhý díl. Bohužel často je doprovázen hned druhým zákonem o tom, že je to už nějaké slabší. Tomu se nevyhnul ani druhý Beethoven. Sice zůstalo stejné a dobré obsazení, ale jinak to jde o poznání dolů. Příběh je praštěnější a humor nucenější. Teda ještě k tomu obsazení, ta Beethovenova čtyřnohá milá mi nějak sympatická nebyla. :-) No a když se mi nelíbí pes v rodinném filmu o psech, je to špatně. Jako rodinná zábava na jeden večer ano, na opakování a doporučení to už ovšem není. Až teď jsem si všiml, kolik ještě dalších dílů vzniklo. Vzhledem ke svým zkušenostem a jejich hodnocení tady, je určitě nikdy neuvidím. ()

dobruca

Na to co si o americkych rodinnych komediich myslim tohle bylo docela dobry a vtipny. Sice plny naprosto nerealistickych situaci, ktere se vydavaji za naprosto realisticke a mozne. Presto jsem se docela bavil a myslim, ze na to, ze se jedna o zanr americka rodinna komedie, tak to bylo docela koukatelny. ()

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. Day I Fall in Love - James Ingram/Dolly Parton [4:08] ,2. Opening (Snoozing with Beethoven) [3:31] ,3. Chance Meeting at the Park [3:47] ,4. Burger Binge [1:52] ,5. First Kiss [1:47] ,6. Feeding Time [3:15] ,7. Discovering the Pups [2:59] ,8. Two-Dog Walk [2:44] ,9. Facts of Life [3:38] ,10. New Day [1:55] ,11. Rhyce and Seth [1:13] ,12. Finding Missy [1:13] ,13. Over the Cliff [2:54] ,14. In the Moonlight [2:27] ,15. Going up the Mountain [2:08] ,16. Raging Water/Home Again [1:21] ,17. Finale [1:12], ()

Elin

Bez špetky jakékoliv inovace a beze známky pokusu o odlišení se od jedničky je nám předloženo pokračování o lapáliích jednoho psíka a jeho rodiny. Pokud to v prvním díle někoho bavilo, tady už ne. Pro mě ztráta času, ale to neva, nejsem členem cílové skupiny. Horší je, že to nebavilo ani mýho desetiletýho bratrance. Tady už něco smrdí (a psí lejno to není). ()

Gechitka

Nechápu, proč mají tyto filmy tak nízké hodnocení. Byla to moje dětská léta a tyto filmy jsem úplně zbožňovala a ráda na ně koukám i dnes a furt se mi líbí jako tehdy. Jako malá jsem obdivovala ten americkej způsob života, kde mají nádhernej barák a zažívají stejné pocity a problémy jako naše rodina, když jsem si taky tajně pořídila pejska. Ten barák měli ale úžasnej. Barák jsem obdivovala např. i ve filmu Sám doma, který je taky z devadesátek. Ty starší rodinné komedie maji svoje kouzlo (např. 101 Dalmatinů, Hlava rodiny aj.), co dnešní filmy zkrátka nemají a nikdy mít nebudou. Beethoven skloubuje problémy jedné běžné rodiny s humorem při běžném kažododenním životě a ukazuje, jak zábavný život s rodinou je. A v tom to je, filmy by měly bavit a odreagoat od problémů a to přesně tento film splňuje. Kéž by bylo více takových filmů. ()

• Ve skutečnosti se bernardýn Beethoven jmenoval Kris, kterého speciálně pro film vycvičili Karl Lewis Miller a jeho dcera Teresa Ann Miller. Jejich škola Accurate Animal Action pro psí herce funguje od roku 1978 a byla vůbec první svého druhu na světě. V Hollywoodu se v ní cvičí většina zvířecích herců. (Lynette)
  • Během scény v kině je promítán film Matiné (1993). (mihran)

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)