Geek Girl

• USA Geek Girl
Veľká Británia, 2024, 5 h 38 min (Minutáž: 29–38 min)

Mladé Harriet se nedaří zapadnout mezi ostatní. Pak si jí ale všimne modelingová agentura z Londýna a ona si uvědomí, že někteří lidi budou vždycky vyčnívat z řady. (Netflix)

Chen

Je to samozřejmě hodně přitažené za vlasy v pohádkovém slova smyslu, ale díky obsazení v čele s Emily Carey, která velmi uvěřitelným způsobem ztvárnila "Geek Girl" tomu odpustím i spoustu klišé a některé stereotypní postavy. ()

viperDavid

Taková zvláštní kráska ta Emily. Jeden čas ošlivá a druhý naprosto nádherná. Svět mody mě nikdy moc nezajímal a ani jsem si nechtěl pustit tento seroš, ale musím přiznat, že se mi to líbilo. Ne jen kvuli hlavní představitelce, ale celkem obecně i když často to bylo spíš jako gossip girl, nežli geek girl. ()

Milan2511

Je to prostě klasický teen seriál který dějově není dokonalý ale zároveň není ani úplně zoufalý . Místy to je občas takové jakoby si režisér řekl “ jo máme doděláno je ale jedno jestli to dává smysl”.  Věc co my na tom vadí asi nejvíce je že se tam hlavní postavě Harriet nedává takového prostoru jaký by měla hlavní postava mít zato zase Wlibur tam má podle mě toho času až nesmyslně moc . Není to úplný propadák a pro mladší publikum to určitě bude ideální proto dávám ⭐️⭐️⭐️ ()

Jirka_Šč

"Popelka zůstane Popelkou, jen má občas hezčí šaty." ■ Překvapivě to vůbec není zlé. Harriet je šikanovaná ve škole a aby něco změnila, rozhodne se přijmout nabídku modelingové agentury. Rychle však zjistí, že úspěch neznamená život v růžovém světě a tlaku, který jako šikanovaní cítíte, se člověk zbavuje jen velmi, velmi těžko. A právě tady je síla britské minisérie - příběh se neodvíjí pouze podle stokrát viděných šablon. Říkal jsem si: "teď tahle postava udělá toto a toto," a ono houby. Princ na bílém koni může existovat, zachraňovat ženu svého srdce však pokaždé nebude. Popelka/Harriet se se svými problémy musí poprat sama a nikdo neříká, že jí to půjde snadno. Tato životní realističnost se mi velmi líbila. ■ Ústřední dvojice měla příjemnou chemii a dobře se na ně koukalo, Yuji Lee byla správně cool, sympatický mi byl i extravagantní a občas cholerický "víla sudička" (na ČSFD neuvedený Emmanuel Imani). Realita módního průmyslu je sice mnohonásobně drsnější, určitou jihokorejskou pohádkovost však v tomto případě Geek Girl odpouštím. Pouze vnitřní monology hlavní hrdinky mi chvílemi nesedly. ()

Velemír

Naprosto nejsem cílovka genderově ani věkem a módní průmysl mi nemůže být vzdálenější. Přesto jsem se bavil a co víc - místy dokonce dojímal navzdory všem přítomným klišé a lecjaké té nevěrohodnosti, když scénář předepisoval jednání, která v realizaci postrádala uvěřitelné opodstatnění. Ovšem díky nadhledu, sympatickým postavám, feel-good vyznění, uvěřitelnému srdíčku a vlastně i tematizaci lehčí formy autismu zaokrouhluji nahoru a rád. Pro cílové publikum neváhám doporučit. A s přimhouřeným okem a dávkou otevřenosti koneckonců i mimo něj ~ ()