Shardlake

Episode 1 (E01)

(epizóda)

honajz

Že by mě první díl nějak strhl, to se říct nedá. Historické detektivky mám rád, ale to i ten televizně natočený Cadfael mi přišel daleko lepší. Přitom tu máme temný hrad, tajemné chodby, tajuplnou mlhu a vůbec takové ty mystické atributy. ale nějak nefungují. Postavy jsou mi ukradené, chybí jim životnost. A všude samý černoch. Kromě nich pak moderní plivání na církev za každou cenu (a teď nemyslím samotný ten klášter) a drobné náznaky o inkluzi a tak. Nic proti, ale ten díl se prostě strašně vlekl, děj nezajímavý, prostředí a lokace nevyužité, jen představitel Shardlakea mi přišel uvěřitelný, ale zatím nemá moc co hrát. ()

warrenur

Osviezujuci otvarak. Dalsi intelignenty a schopny "myslitel" so znetvorenim po trpaslikovi Tyrionovi z Game of Thrones. Chceme, chceme...uz nakolko by to umoznovali historicke skutocnosti v 1500-tom roku je vec ina. Ctihodni opati zijuci v luxuse a utajeni su nalezite podozrive osoby nuz a postava "kapi" prehanajuca sa po poschodi v rekonstrukcii irituje. Nedali by ste to hned prehladat, ked za sebou mate autoritu krala? :) Kazdopadne paradne dobovo zasadenie, vyprava, kostymy a i herecky je to fajn. Snad to da i scenar. 70% ()