Waynův svět je bláznivý a rozverný film, kde vedle rockových melodií a "odvázaných koček" najdete i nejodvázanější hostitele - Wayna Campbella a Gartha Algara. A když jim ještě druhořadý pracovník TV nabídne tučnou smlouvu, nemohou ti dva uvěřit svému štěstí. Brzy ale zjistí, že cesta ke slávě je trnitá, plná nebezpečí, svodů a příležitostí k mejdanům. Dokáže Wayne získat city rockové bohyně Cassandry a "utrhne" i Garth dívku svých snů? (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Wayneův svět jsem potkal poprvé v životě na VHSce v tenkrát místní půjčovně, kde jsem měl nakoukáno snad všechno, co šlo. Nějak jsem si z něj nic nepamatoval a tak jsem usoudil, že na takový humor jsem byl asi ještě málo stavěnej. No a co čert nechtěl. Cinemax mi toto nezodpovězené okénko opět otevřel, aby mě ujistil, že tenhle film si nepamatuju záměrně. Blbej humor, který je účelově trapnej, ve mně nevyvolal pocit radosti, ale spíše smutku. Další „legenda“, kterou jsem si v hlavě sejmul. ()

Radyo

Fakt nevím, co na tomhle filmu má být skoro kultovního, mně se nelíbil takřka vůbec. Oba hlavní hrdinové mají asi působit směšně, ale nějak jsem jejich styl humoru nepochopil. Rocková hudba, která ve filmu zní, není zrovna špatná, ale taky se nedá říct, že by soundtrack z tohohle snímku vešel do dějin. Jinými slovy, jde o podprůměrnou hudební komedii, která se mi zdála být hodně zaměřená hlavně pro americké publikum. ()

Tsunami_X

Televizní taškařice pro generaci X, která není za a) pořádně sedmdesátkově hard b) osmdesátkově gay c) devádesátkově funny. Mike Meyers dokazuje, jako už mnohokrát jinde, že veškerým jeho talentem je několik porkoucených obličejů a hlas. Tohle není regulérní MTV, ale její kansaská pobočka s reality show lookem a odporně se pitvořícím třicátníkem. No Stairway to heaven! ()

Jara.Cimrman.jr

"Jedeme dál, Wayne. Jedeme dál, Garthe. Waynův svět, Waynův svět, nejlepší, k sežrání." Komu by se mohlo líbit ulítlé řádění dvou nevybouřených sklepních puberťáků? Leda snad přerostlému dítěti a tím parně navždy zůstanu. Já s nimi chci v autě zpívat Bohémskou rapsodii, vymýšlet kraviny ve studiu, zamilovat se do Cassandry, poslechnou si krvavé vzdechy manažéra Glenna i hrát hokej přímo na silnici. A když si vzpomenu, jak tehdy aktuální fórek s Terminátorem položil na záda celé kino, tak s hodnocením prostě nemůžu jít níž. ()

gemi

Dnes, 21. února 2009, jsem viděl tento film, o kterém slýchám už od doby jeho natočení, ale nějak jsme se vzájemně míjeli. Nakonec se ukazuje, že osud to se mnou myslel dobře a měli jsme se míjet dál. Krom Bohemian Rhapsody na začátku v autě a T 1000, hledajícího Johna Connora, musím konstatovat, že je to ptákovina o ničem, korunovaná otřesným českým dabingem (hlavně u Eda O'Neilla alias Ela Bundy jde skoro o zločin!). Za zmíněné dva světlé momenty dávám hvězdu navíc. ()

• Modrý vůz, ve kterém jezdí hlavní postavy Wayne Campbell (Mike Myers) a Garth Algar (Dana Carvey), je AMC Pacer, což je dvoudveřový kompaktní vůz vyráběný ve Spojených státech společností American Motors Corporation (AMC) od roku 1975. Vůz koupila Rickova zastavárna (od r. 2009) a nechala jej restaurovat. Vidět ho pak můžeme v 2. epizodě 17. série s názvem A Show About Nothing. (sator)
  • Letadlo, které proletí nad hlavou Wayna a Gartha, byl ve skutečnosti malý model. (don corleone)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Noc oživlých herců

Noc oživlých herců

03.01.2007

Neberouc do úvahy jeho práce na namluvení Shreka, Mike Myers se z filmového plátna ztratil stejně rychlo, jako se na něj v roce 1992 skrz Waynův svět dostal. Člověk by řekl, že se tak stane další… (viac)