Ještě jeden výstřel

• Veľká Británia One More Shot

Po útoku na tajné vězení v Polsku musí člen Navy SEALS Jake Harris (Scott Adkins) využít všech svých bojových schopností, aby přežil obléhání letiště žoldáky, kteří se pokoušejí zajmout Amina Mansura, důležitého podezřelého z terorismu. Mansur je jediný, kdo může znát polohu bomby, ohrožující Zprávu o stavu Unie. Harris se stále vzpamatovává ze ztráty svého týmu a za každou cenu musí ochránit muže, kterého přivedl před spravedlnost. (Rakuten)

JASON_X

Megaakční meganámrd! Musel bych si pustit znovu jedničku (na kterou film přímo navazuje), abych měl čerstvé srovnání, ale v návalu nadšení solím do plných. Jasně, nedá se to celé (děj, zápletka, akce) brát příliš vážně, najdou se v tom samozřejmě nepravděpodobnosti i nesmyslnosti, taktika Adkinsových protivníků je opět podezřele sebevražedná, ale nevzpomínám si, kdy naposledy jsem byl u akčního béčka takhle zaujatý, zvědavý i napnutý. A stěžejní zásluhu na tom měla (opět) skvostná forma, tedy celý film natočený v jednom jediném záběru. Prvoligová, existenciálně silná akční jízda. A na rozskákanou ruční kameru si tentokrát pochopitelně stěžovat nebudu. ()

verbal

První štamprle naprosto přeqapivě obsahovala prvotřídní V.S.O.P. XOXO denaturák, zanechávající na patře zejména díky fantastické jednozátahové kameře a spoustě roztomilých nepornoidních POV fatalit naprosto příjemný a strhující pocit správně vypáleného hrtanu. Ta druhá už je sice trochu naředěná chcankama a místy zanechává na patře až otravnou pachuť nemytého ocasu, kamera už zdaleka není to, co bývala, kulantní fatality jsou ty tam, jakož i pořádné POV, a některé bitky jako od mmamentála, nicméně pořád je to hezky natočené nadprůměrné céčko a druhý nejlepší film prkenné primahomobaleríny Scocota Asskinse. Jakub Jeptiškka je rozhodně talentovaný režisér, tudíž doufám, že jednou dostane do ruky i nějaký nelobotomizovaný scénář a k dispozici opravdové herce. ()

Dharter

Takhle se mi to líbí! Akce, sofistikovanost, Alexis Knapp to umí! (tipoval jsem, že má zodiak identitu, která umí nejlépe zářit [hebr. "almah"], ale dozvěděl jsem se, že je "lev"...) Těšil jsem se, že se porve alespoň velmi jemně, na konci filmu s Scottem Adkinsem, ale holt ten je víc profík, tak si to tvůrci radši nedovolili. Jsem moc rád, že i v současnosti když se zadaří, lze sledovat kvalitní film, který člověka vtáhne do děje. Je to tradičně americký film, na způsob seriálu 24 hodin , což se moc cení. Navíc, vzhledem k tomu, že už nikdo nevěří ofic. verzi o 11. září (ani 7. říjnu), tak se ten film dá vstřebat takovým způsobem, že to umí diváka i zcela překvapit. „To nezastavíš. Je to moc velké.“ Tento film v mém ČSFD účtu je prvním filmem z r. 2024, ohodnoceným v r. 2024. ()

Ouwen

Já už na filmy vůbec nekoukám. Jsem v bodě kdy si vybírám skutečně něco co je neortodoxní, něco co má nějaké fajn elementy a cokoliv co natočí Scott Adkins. V týhle době plné AIček, zeleného plátna a absolutního nezájmu ze stran studií a štábu, je fajn bejt svědkem fanouška akčního žánru co si plní svůj sen a daří se mu ho realizovat - jednička patří mezi nejlepší akční filmy co jsem v životě viděl. Nabídla strhující taktickou hardcore akci, kde se kombinovalo stealth, dynamické souboje, tiché eliminace, přebíjeli se zásobníky apod - akce ve druhém dílu je přeci jen horší po choreografické stránce. Všechno to vlastně zachraňuje unikátní prostředí letiště a vlastně Scott Adkins kterej jde naplno do každého záběru. Jeho manipulace se zbraněma je fakt super (mění zásobníky, chová se absolutně profesionálně, využívá taktiku ve svůj prospěch a moment překvapení a ta scéna kdy jednou rukou zkontroluje zda má pistol náboj v komoře je naprosto top to si musim pustit několikrát). Akce je celkově víc při zemi - jeden další detail co musim pochválit je ten fakt, že Adkins střelí do nepřátel i když jsou na zemi a nejeví známky života, stejně je pro jistotu střelí. Jak říkám, chová se jak profesionál. Soubojů je docela dost víc než v jedničce ale jsou daleko víc kostrbatý a únavný. Jelikož se film odehrává v reálným čase a pár hodin po jedničce, tak hlavní charakter dostává neskutečně na prdel, je unavenej, sotva se drží na nohou a snaží se přechytračit soupeře než využívat svojí fyzickou sílu. Choreografie je dost slabá ale vzhledem ke kontextu filmu působí daleko víc fyzicky, náročně a autenticky takže s tím nemám problém. Přestřelky jsou solidní, zbraně maj fajn zvuk, líbí se mi jak postavy manipulují se zbraněmi (přehoz ramen je výbornej) a odehrávaj se dost v klaustrofobických místech takže funguje napětí. Za mě je akce super, Adkins a prostředí - je to takové 24 hodin na steroidech. Co nefunguje jsou naprosto dementní záporáci, moc ten mozek nepoužívaj, místama dost otravné dialogy kdy prostě NIKDO neposlouchá hlavní postavu (taková neduha z 24 hodin, úplně stejnej bullshit) a neustále se tam charaktery zbytečně dohadují a zatajují něco před sebou. Já se těšil že má film delší stopáž ale ty dialogy mohly bejt daleko víc úderný a k věci. Zbytek herců mě fakt nebavil a je to neskutečnej downgrade. Dialogy v prvním dílu byly fakt slast pro uši a bavil jsem se každou vteřinou díky sympatickým hercům. Nechápu jak je možný že za 20 dní natočili špičkovej akčnák po všech stránkách a za 4 týdny co měli pro tu dvojku, je to takovej sesuv dolů v kvalitě? Soundtrack je dobrej, někdy se tam hodí - někdy je zbytečnej. Líbila se mi vsuvka kolem rozvrácené psychologie hlavní postavy a jeho rozhovor s ženou. One More Shot není špatnej film, jedná se furt o solidní akční vybíjenou ale jsou tam hluché místa a jakmile není Adkins před kamerou, kvalita filmu neskutečně padá dolů. Kdyby se celej film soustředil jenom na něj a stopáž se držela kolem 80ti minut a my sledovali jak Adkins vybijí celé letiště s tlumenou zbraní, nožem bez všechny tý vaty tak by to byl neskutečnej nářez. Každopádně doufám že vznikne třetí díl a budu se rozhodně těšit. Nevím zda je tohle můj poslední komentář na csfd asi si počkám na tu trojku pokud vznikne. () (menej) (viac)

EvilPhoEniX

James Nunn a Scott Adkins se vrací v sequelu jednozáběrové taktické strílečky a na béčkové poměry jde o vydarečnou akční jízdu. Film navazuje hned po druhém díle, kde Scott Adkins má za úkol eskortovat podezřelého teroristu do Washingtonu, jenže na letišti dojde k organizovanému přepadení. Jakmile se to rozjede, tak to má hodně hutnou a intenzivní atmosféru, nepřátel je fakt hromada a celý ten útok je podán velmi agresivně a nekompromisně. Kamera na jeden záběr filmu sluší ( jasně áčková produkce by tomu všemu slušela ještě více, ale holt né každý filmař dostane prachy na takové filmy, takže buďme rádi za tohle). Je to spíše o střílení, samotných fightů tu moc nedostanem a když jo, tak Adkins tu není žádný martial arts hovado, dostává pěkně na prdel a přišlo mi, že své dovednosti využívá jen na půl plynu, ale aspoň to působí autenticky, že tu máme prostě jen agenta a né žádnou hvězdu bojového umění. Michal Jai White se předvede až v samotném závěru, což je trochu škoda, ale duel to byl sympatický. Došlo tu i na jeden překvapivý zvrat a samotný příběh na béčkové poměry je docela zajímavý, takže já se opět slušně bavil. Celkem mi to připomínalo mou oblíbenou hru na PS 1 Syphon Filter 2. 7/10. ()

• Film byl natočen na londýnském letišti Stansted. (SpaceOdyseus)
  • Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Dan Styles. (Rominator)