Počatie

• Česko Neposkvrněná (viac)

Sydney Sweeney stvárňuje v tomto mysterióznom horore hlboko veriacu mladú ženu, ktorá sa po traumatickom zážitku rozhodne vstúpiť do mníšskeho rádu. Vyberie si odľahlý kláštor na malebnom talianskom vidieku, kde ju všetci srdečne privítajú. Počiatočné nadšenie sa však rýchlo zmení na nevysloviteľnú hrôzu, keď sa ukáže, že starodávne múry jej nového domova skrývajú zlovestné tajomstvo. (Forum Film SK)

TheEvilTwin

Kvalitou přesně takové, jaké jsem očekával, ale nápadem se to mému očekávání rozhodně vymyká, jelikož jsem myslel, že jde o duchařinu z kláštera, kterých máme mraky a která ničím neoslní, ale ono jde nakonec o něco úplně jiného, za což jsem vlastně dost rád. Musím pochválit nápad, který ač není nic objevného, tak je určitě lepší volba než strašidelné bububu, a dále naprosto úžasnou Sydney Sweeney, která je za mě dost možná jedna z nejlepších hereček mladé generace a která nejenže hraje jako bohyně, ale i se na ni dobře kouká – o to víc, když chodí celý film v průhledných šatech po klášteře. Dále pak bych rád vyzvednul pár povedených lekaček, ale tím má pozitiva asi končí a je na čase film i trochu zkritizovat. Jednak nakolik se pár scén povedlo, tak se dvojnásobek nepovedl, a to od pár tuctových jump-scares, které divák předvídá na míle daleko, tak přes odfláklý a předvídatelný scénář až po hloupý konec a mnoho dalších nesmyslů, které se sice tak nějak od filmu očekávaly, no ale i tak zamrzí. Ve výsledku jde zkrátka jen o další generickou tuctovou ptákovinu, kterých tady za poslední dobu vzniká až nepříjemně dost a vlastně mě už trochu přestává bavit to nekonečné čekání na další trefu do černého v rámci horor žánru, která tady prostě nepřichází a nepřichází... Plusové body za Sweeney, která si mou pozornost získala na 100%, ale zbytek je zkrátka jen tuctová podívaná. Viděno v rámci speciální projekce, jinak bych za tohle asi peníze neutrácel... ()

Anderton

Immaculate je prekvapivo ambiciózny film, ktorý sa implicitne vyjadruje napríklad k otázke nechceného tehotenstva alebo všeobecne úlohy ženy v spoločnosti a záverečný záber dáva celkom jasnú odpoveď, čo chcú tvorcovia povedať. Morálka vedy tiež neostane stranou. Bohužiaľ film pri tak krátkej stopáži nedokáže obrazne povedané poriadne dýchať a osobne by som uvítal pokojne o 20 minút viac. Viacero vecí by tak bolo dovysvetlených a pri veľmi slušnej atmosfére mohlo byť aj finále dlhšie. Samozrejme drvivá väčšina súčasného publika rieši horory podľa počtu a intenzity žánrových propriet a málokto sa zamyslí nad tým, že tento žáner nechce len strašiť, ale aj byť alegóriou na rôzne spoločenské problémy a filozofické otázky. 70% ()

darkrobyk

Čekal jsem démonický horor, posedlost nebo alespoň fantastický film, ale dostal jsem jen drama mladé novicky, co složí sesterský slib a upíše tak svoji duši...Bohu? Církvi? Skoro to vypadalo, že Ďáblu. Krásný šerosvitný vizuál a italsky znějící atmosférická hudba. Tím ale nemyslím, že by jen prvoplánově strašila, nýbrž to, že se dobře poslouchala. Nápad nebyl špatný, jen provedení mohlo být děsivější. Růženec i kříž se ukážou jako efektní zbraně, u velkého hřebu to nepřekvapí. Krve poměrně dost, gore umírněné, ale dostačující. Sweeneyová trumfnula v závěru i královnu vřískotu J. L. Curtisovou! Napsat o co tam šlo, znamená vyzradit hlavní pointu. Každopádně nakonec zůstal poměrně velký prostor pro divákovu fantazii. 3,5* zaokrouhluji, i když jde celkově o film, na nějž se asi brzy zapomene. ()

William_

2/10. Nejhorší film, na kterém jsem letos byl. Nefunguje zde absolutně nic a já nechápu, pro koho se tyto filmy točí. Nějakou snahu zde ukázala možná tak Sydney Sweeney, která na tenhle kousek bude chtít hodně rychle zapomenout (stejně jako na Madame Web). Příběh hloupoučký a prvoplánový, ale to by ani tolik nevadilo, kdyby alespoň něčím jiným tento film překvapil. Ale není tam nic! 89 minut trvalo jak 120 minut. Tohle nestojí za pozornost ani na VOD. Absolutní ztráta času. ()

Gilmour93

Immaculate means no ejaculate! Máš recht, Cecilko. Sejmi je všechny, on si je San Pietro nahoře přebere.. Technicky obstojné oprášení nunsploitationu, které na mě už samotným prostředím umí působit nekomfortně. Když se ale ukáže, že v klášteře používají sonogel nejen na svíce, ale i k tomu, k čemu je primárně určen, s výjimkou slepičí finty už nejsou cesty žánrového Páně nevyzpytatelné. Pokud pomineme bradavky prosvítající pod noční košilí, neukázala Sydney Sweeney nic a pro mě je zatím takovým Troyem McClurem, který sice natočil spoustu filmů a seriálů, ale já skoro žádný neviděl. Dlouhý detail zakrváceného obličeje při porodním řevu docela cringe. Aspoň že to pak šutrem schytal ten vlezlý pojišťovák, co se za čerstva pokoušel vnutit komerční připojištění.. ()

• Sydney Sweeney v rozhovore s Jimmy Fallonom mimo iného rozprávala o tom, ako 16-ročná mala v roku 2014 konkurz pre pôvodnú verziu filmu, no tento projekt sa nikdy nezmaterializoval. Prešlo niekoľko rokov a Sydney nemohla dostať scenár k filmu z hlavy. S pomocou jej agentov skontaktovala scenáristu filmu, zakúpila práva a prepísali scenár, aby jej pasoval ako 25-ročnej. Následne najala režiséra, dodatočných producentov, a taktiež našla ľudí, ktorí financovali tento film, ktorý nakoniec predala štúdiu NEON. Immaculate sa tak stal prvým filmom Sydney Sweeney, na ktorom sa podieľala ako producentka. (drake31)
  • Mohan uviedol, že mnohé z filmových scén boli inšpirované jeho katolíckou výchovou. (Arsenal83)
  • Režisér Mohan v rozhovore porozprával príbeh, v ktorom jeho rodina prestala chodiť do kostola po vypočutí si pro-life kázne; zastával však názor, že zámerom filmu nebolo priniesť nejaké sociálne posolstvo, ktorým by riešil tému potratov. (Arsenal83)