Tadek je policista, který hledá podobnosti mezi vraždou policisty a kriminálním příběhem v knize spisovatele Krystova Kozlowa. Když se Tadek pouští do vyšetřování a jde po stopách Kozlowa a jeho záhadné přítelkyně pracující v sex klubu, narůstá jeho posedlost rozluštit příběh lží, sexu, korupce a podsvětí. Následně objevuje hrozivou pravdu. (Filmbox)

666Carnage

Ponurý film o sadomasu, kde má hlavní roli člověk co mluví zadkem a má rozdvojenou osobnost. Řeč je Jimu Carrym. Film nemá nijak propracovaný příběh ale je to jen 90 minutek a docela to uteklo i když to bylo opravdu ponuré ale zvláštně natočené a tím myslím zajímavě. Odehrává se to v Polsku ale všichni mluví anglicky a vlastně kromě hlavních třech známých herců nic jiného nečekejte. Marton Csokas si to asi užíval nebo mi to aspoň tak připadalo. Trochu zamotané to bylo a jsou zde scény kde Carry fakt válí. Konec je docela zajímavý. 70% ()

sedm.1

Jime, Jime, Jime. Co s tebou mám dělat? Snaha se ti tu tedy upřít nedá a chápu, že tvůj gumový ksicht v tvých letech už nefunguje ani zdaleka tak zábavně jako dřív, a tak se snažíš o serióznější role, jenže krom výběru postavy a žánru by bylo ještě potřeba se mnohem, mnohem lépe zaměřit i na výběr scénáře, jelikož v tom si se v tomto případě Jime tedy zatraceně seknul. Ale nyní vážně, Dark Crimes není v určitých ohledech úplným průserem, minimálně tedy co se temné atmosféry týče, jednotlivé postavy pak také nejsou úplně mimo a i emoce v určitých momentech poměrně zdařile fungují. Jenže to vše naráží na opravdu slabou, krkolomnou zápletku, jenž by stěží fungovala i pod daleko zručnějším tvůrčím dohledem, než pod Avrasem, jenž si s ní nedokázal poradit naprosto vůbec a jedná se tak jen o vážně nezáživnou podívanou, která krom tuctového a nepřekvapivého vývoje nepřináší nic nového, nápaditějšího, zajímavějšího a nezachrání to ani závěrečná pointa, která výraz Nuda už jen dvakrát podtrhuje. Když bych se pak ještě vrátil ke Carreymu, po celou dobu jsem se nemohl u jeho výkonu zbavit dojmu, že svého zamlklého, posledního čestného polského poldu přehrává a prostě jsem mu tu jeho drsnost a naštvanost příliš nevěřil, jinými slovy, nehodil se mi sem. Temné případy mě zkrátka upřímně nebavily, krom syrové atmosféry nenabízí tento snímek už nic jiného poutavého, tudíž nenacházím moc důvodů, proč dát tomuto filmu vlastně šanci. Já mu jí dal hlavně kvůli Jimimu, ale ani z jeho strany to není bohužel žádná výhra. ()

Morholt

Zápletka s policistou vyšetřujícím dávný případ brutální vraždy s tím, že ti nahoře zrovna nepřekypují nadšením, není ničím nová. Ale to by mi nevadilo, protože velké plus tu hraje polské prostředí, které je částečně ještě cítit socíkem, čemuž přihrává fakt, že nejeden z přítomných tu má komunistickou minulost. Problém jsem neměl ani s pomalým tempem a takřka všudypřítomným depresivním nádechem. Ale jakmile došlo na dialogy, tak to bylo divné. Postavy spíš deklamovaly než obyčejně mluvily, což občas silně leze na nervy a najde se tu dost statických záběrů, kde na sebe všichni zúčastnění jen čumí. Přes průměr to tahá Carrey. Jak ho coby komediálního představitele nesnáším, tak jakmile se položí do dramatičtější roviny, je z něj excelentní herec. Škoda, že to nedělá častěji. 60% ()

venison

Jima Carreyho jsem neměla ráda do filmu Muž na Měsíci, ve kterém mě přesvědčil, že je sakra dobrý herec, co se většinou jen afektovaně pitvoří. Je fajn ho vidět zase ve vážné a neuřvané roli. Bohužel však krom vážného tváření nedostal moc prostoru k opravdovému hraní. Detektivka se snaží o vážnou depkoidní tvář ve stylu devadesátkových thrillerů. Scénář je ovšem děravý jako cedník a veškerá atmosféra je utvářená studenými barvami, temnotou a nahými ženami v řetězech. Což je na áčkovou podívanou zoufale málo. Mohlo by jít o artový film, kdyby pan režisér uměl trošku víc točit. ()

emma53

Jsem trochu rozpačitá, co s tím. Na jednu stranu vynikající herci, kde bych tentokrát vyzdvihla roli Jima Carreyho, která byla vážná oproti jeho jiným filmům a mohu napsat, že mu to jde bezvadně. Škoda, že se mu takových šancí v minulosti nedostalo víc, ale není všem dnům konec. Abych pravdu řekla, tak kdybych si nečetla obsazení, vůbec bych ho nepoznala. Trochu mně vadila častá statická kamera a rozkodrcané dialogy. Ovšem za Jima jdu s jednou hvězdou nahoru. Njn, život je holt pech i když to člověk někdy myslí sebelíp. ()

• Natáčení probíhalo ve městě Krakov v Polsku. Točilo se od 3. listopadu do 16. prosince 2015. (MeanWhile)