Láska a sex v Japonsku

(TV film)
  • Francúzsko Love and Sex in Japan
Francúzsko, 2016, 59 min

V zemi vycházejícího slunce jsou láska a vztahy v ohrožení. Čtvrtina všech Japonců ve věku 30 až 40 let přiznává, že dosud neměli sex... Polovina japonské populace přiznává, že nemá sex pravidelně. Není tedy divu, že dochází k razantnímu propadu porodnosti. Do konce roku 2060 by tedy Japonců mohlo být o třetinu méně. Ale jaké jsou důvody tohoto odtržení od světa lásky a sexu? Těžká práce, stres, problémy s penězi. V zemi se tak objevuje sílící trend „sólových svateb“. Mladé ženy ve svatebních šatech pózují před kamerou na svůj velký den... až na to, že si vlastně nikoho neberou. Paradoxně je Japonsko také jedním z největších producentů pornofilmů na světě a mnoho mužů dává přednost hrdinkám komiksů manga před živými ženami. (Česká televize)

eileen

Zajímavá sonda do života japonského národa. Docela mě šokovalo, že jsou to až takoví roboti. Šílená představa života tam :-(. ()

ostravak30

Autoři nám řekli nejprve to, co už ví ten, kdo alespoň trochu sleduje dění ve světě. Japonská populace stárne rychleji než se noví rodí. Mě osobně překvapilo, že je to právě země vycházejícího slunce, která produkuje nejvíc pornofilmů. Na druhé straně jejich animáky či reálně vypadající latexové ženy jsou známou věcí. Jenže filmaři nám zobrazili akorát bizarnosti japonského národa. Že Japonci nemají sex, nebo se neumí seznamovat. Či že si Japonky berou samy sebe. Ovšem porodnost dlouhodobě klesá i v Evropě a konkrétně v Česku bude do roku 2050 více než polovina národa důchodců pokud to půjde stejným tempem. A zde je právě mnoho otázek. Proč tedy právě zde je to tak, jak to je? Ani v téměř hodinovém filmu se na to tvůrci vlastně nesnažili odpovědět. Jen okrajově bylo zmíněno, že tráví stále více času v práci. Tohle ale musí řešit stát. Na jedné straně hodlají představitelé této země disponovat funkční zemí, která je připravená do týdne opravit díru uprostřed města, na druhé nepodporují porodnost a firmy, aby jejich zaměstnanci chodili domů včas a přesto disponovali dostatečnou finanční hotovostí, aby si bydlení a děti vůbec pořídit mohli. Obávám se, že situace v Japonsku je již tak špatná a myšlení tamějších obyvatel, hlavně mladých, tak narušeno v této oblasti, že Japonsko již spadlo do katastrofy, z níž cesta ven nevede. ()

slunicko2

Japonsko je bizár. Kdo nevěří, ať tam běží anebo ať alespoň zkoukne tento dokument. 1)  Zaujaly mě ceny za možnost být se ženou. Pronájem kavalíra - společníka (žádný sex, ba ani mazlení) za 120 $ za dvě hodiny. Pobyt v seznamovacím kempu stojí 120 $ za dva dny. Návštěva kavárny na mazlení 3D (jméno kavárny) stojí 60 $. Ovšem za hlavu na klíně mazlitelky si připlatíte 1 000 yenů (aktuálně 6,80 $) za 3 minuty. Zmíněná kavárna poskytuje i další rozkoše: můžete mít hlavu na paži či masáž (přes oblečení)._____ 2)  Za pozornost stojí i vybavení některých japonských domácností: vana v obývacím pokoji a tyč pro pole dance tamtéž jako prostředky ke zvýšení sexuální aktivity._____ 3)  A ty jsou nesporně potřebné. 2 % dětí se rodí mimo manželství (u nás aktuálně 49 %)._____ 4)  Pan Takaši z Tokya si po dvaceti létech manželství opatřil dvě milenky (nafukovací). Už s nimi žije pět let, peče jim dort. Někteří jeho kolegové jich mají až deset. Jeho vlastní žena žije na venkově._____ 5)  V Japonsku působí asi 10 000 pornohereček a zhruba 70 pornoherců. Po chlapech očividně není poptávka._____ 6)  Důvody klesající porodnosti v Japonsku ani kde jinde snímek neřeší. Nemohu si pomoci, ale musím si klást otázku: co je vlastně na klesající populaci špatného? Svět je přelidněný, možnosti uživit kvanta lidí klesají, délka života se prodlužuje. Pokles o polovinu, řekněme, bychom měli jen uvítat, ne? ()