Nimona

Rytíř chce po křivém obvinění prokázat svoji nevinu, a tak spojí síly s holkou, co umí měnit podobu. Ta je ale ve skutečnosti příšera, kterou má on za úkol zničit. (Netflix)

carly

Tento film je o inakosti a o tom, ako lahko sa naucime strachu a nenavisti, casto aj napriek nasim vlastnym skusenostiam. Je smutne, ze podla komentov tuto lekciu mnohi potrebuju, ale nie a nie sa ju naucit. Cely film je o queer people, takze rozculovat sa, ze v nom su, je ako ist do vinic a stazovat sa, ze je vsade hrozno. Film v prvych momentoch klame telom, lebo sa zda, ze bude o tom, ako sa Bal bude snazit ocistit svoje meno. V skutocnosti je dej skor o tom, ako sa moze spolocnost zdrahat prijat fakt, ze ich historia a kultura nie je zalozena na odhodlani a odvahe, ale na zbabelosti a zrade. A o tom, ze casto jedina moznost, ako opravit zhnity system, je burn it to the ground. Medzi silne momenty urcite patri Nimonina nocna mora, ako sa z Gloreth vlastne stala hrdinka a Balova zachrana Nimony. Linka s Balom a Ambrosiusom bola podarena, a to, ze dviha homofom tlak, ju robi este milsou a potrebnejsou. Animacia bola ina, ale filmu pristala a z voice actingu extra ocenujem Riza a Chloe. A hudbu, ktokolvek ju vyberal si zasluzi minimalne darcekovy kos. ()

Nykrous

Jeden z nejhorších filmů co jsem za dlouhou dobu viděl. Nevím jak je to možný, že to má tak dobré ohlasy. Fakt ať hledám jak chci, tak nemůžu najít jediný klad. Podstatě jen směsice nejvíc klišé hlášek, scén, linek a charakterových oblouků co mě napadnou a ještě k tomu opravdu špatně provedené. Prvoplánové, jednoúčelové a z humoru jsem fakt měl během filmu úzkosti a to nepřeháním. Plošší charaktery už člověk snad ani vymyslet nemůže a všechno víte už 2 hodiny dopředu. Animace a vizuál připomíná youtube pohádky pro děti ve stylu binga jen s více detaily. Ze všeho jde cítit prvoplánový účel na rozesmání dětí. Netflix sice píše 10+, ale pokud má vaše dítě přes 10 let, tak bych váhal jestli mu to pustit. Ideální věk tak 6-10 max. 15% za pár scén, které se aspoň trochu blížili průměru. ()

silentname

Už vidím, ako to celé s filmom "Nimona" nakoniec dopadne. Príde veľké - "homofóbi všetkých zemí spojte sa" a bude sa hádzať odpad jedna radosť. A len zbežný náhľad na záverečné najnižšie hodnotenia mi to len potvrdilo. Takže trend boja proti "woke propagande" pokračuje v rovnakom tempe. Ale to len tak na úvod. Aby som bol celkom úprimný, máme tu podľa mňa vynikajúci film, ktorý určite vie udrieť na správne struny. A napriek určitým klišé, ktoré tu máme podľa mňa vo svojich najsilnejších momentoch funguje absolútne perfektne. Pretože vie pracovať so svojou látkou a doručiť kvalitný produkt. Animácie by som mohol podobne ako v prípade "Across the Spider-Verse" označiť za prelomové. Spôsob ako to celé pôsobí, ako keby sa kombinovali ručné animácie s počítačovými je skvelé. Vyzerá to na pohľad úchvatne. Nimona a jej schopnosti sú kvalitne spracované a najmä to ešte veľmi dobre zachytáva aj to, že niekedy môžeme druhých skutočne dotlačiť svojimi reakciami, slovami a skutkami k niečomu skutočne bolestivému. Myslím si, že práve to je pre mňa najlepší moment celého filmu, ktorý nechcem spoilovať, no vidieť Nimonu ako sa chce načisto vzdať je veľmi silný a veľmi uveriteľný. Ak mi niekto ale bude tvrdiť, že k jej bláznivej náture to absolútne nesedí... ľudia vedia svoje problémy skrývať za rôzne masky. A vedia to veľmi dobre. Ako Pink spieva v jednej svojej skladbe: "Let´s play pretend", na čom je to celé v podstate postavené. Je pravda, že príbeh vieme sledovať a poznáme a najmä identita nášho zloducha je celkom ľahko odhadnuteľná, no vo svojej podstate ide pre mňa o film, ktorý sa na nič nehrá, ide na maximum a adresuje podstatné témy, o ktorých je treba hovoriť. Z toho titulu musím Nimonu náležite oceniť. Hodnotenie: A ()

Lenka.Vilka

U Nimony je těžké nenarazit na podobně hloupé komentáře jako třeba u knih Annalee Newitz. Ale tak holt dnešní svět funguje. A jaká je Mimona ve skutečnosti? Je to vlastně velice povedený film. Navíc velice citlivá adaptace, která si bere základní linku příběhu ze své předlohy a zároveň využívá možností média, kterou komiks nedovoluje. Ano, je to hodně jiné, než předloha, ale zároveň film může spoustu věcí víc rozebrat a ukázat. Protože přesně převedený děj by určitě ve filmu nefungoval. A fungovalo tohle? Rozhodně! Příběh o tom, jaké to je být jiný, přesto chtít někam patřit. Navíc velice vtipné, dojemné...tak fajn, na konci jsem si trochu pobrekla, ale nic za co bych se měla stydět. Minona se moc povedla. ()

Elerrina

Netflix zas jede ideové bomby! V hlavní roli latino (nebo možná arab, nevím, nejde to poznat), k tomu původem socka a pro jistotu i gay, v druhé hlavní roli měňavec s anarchistickými násilnickými sklony, ale (pozor!) zároveň s citlivou a ukřivděnou dušičkou, ve vedlejší roli vysoce postavený asiat a gay, no a padouch je samozřejmě bílá konzerva - čekal snad někdo někoho jiného? Tu jednu hvězdičku dávám za celkem milý destruktivní humor v první polovině, který mi přišel jako příjemná nadsázka (a doufám, že byl tak opravdu míněn). Škoda, že je jen takovou vějičkou na počáteční vzbuzení sympatií. Pak se začne fňukat, brečet a podezírat, nikdo neví, komu nebo čemu má vlastně věřit (čili diagnóza současné společnosti), úplně všichni se chovají jako naprostí idioti a backstory hlavní hrdinky je tu jen za účelem nechutného citového vydírání. A pokud máte, milé děti, po shlédnutí tohoto příběhového skvostu urgentní pocit viny za to, že jste bílé, sociálně začleněné a hetero, tak jste to pochopily správně. (Jo a kresba je jednoduše hnusná. Ale cílovka si nic lepšího nezaslouží, takže vlastně v pořádku). ()

• Film malo točiť štúdio Blue Sky pre Disney, avšak vedenie spoločnosti výrobu pozastavilo kvôli LGBT témam vo filme. Projekt zachránil Netflix. (Arsenal83)
  • Film je založený na rovnomennom grafickom románe z roku 2015 od ND Stevensona, ktorý sa odohráva vo futuristickej verzii stredoveku. (Arsenal83)
  • Režisérské duo Troy Quane a Nick Bruno namluvilo postavy Sir Troy Quartermane a Sir Nicholas Brun, což jsou narážky na jejich jména. (petr.koca)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (viac)