Tru Calling

• Česko Volání mrtvých (viac)
USA / Kanada, (2003–2005), 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Jon Harmon Feldman

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden (viac)

Tru v sebe objaví schopnosť, ktorá by mala zostať utajená. Táto bystrá a krásna čerstvá absolventka strednej školy sa chystá na nočnú "šichtu". Tru totiž pracuje v márnici a hneď prvú noc počuje zúfalé ženské volanie o pomoc. Ale ďalšie ráno sa Tru zobudí do toho istého dňa a má dvanásť hodín na to, aby zachránila život ženy, ktorú počula v noci umierať. Najskôr sa však Tru bude musieť naučiť využívať svoju novo nadobudnutú schopnosť. Svoje poslanie už totiž našla: Tru bude zachraňovať životy druhých ľudí... (oficiálny text distribútora)

natalie15

Prečo také vysoké hodnotenie? Pretože mám proste Tru Calling rada. Každá časť sa mi páči, pretože každá časť má istý príbeh a to je super. Všetko sa to točí okolo Tru, čo je hlavná postava, ale to je fajn. Pretože jej život je zaujímavý, takisto aj ľudia v jej žviote - Daves je taký super, toho herca zbožújem... a Harrison:-). Nápad je predsa taký úžasný! To že ma mŕtvy človek požiada o pomoc a mne sa vráti deň a ja mám úžasný dar (prekliatie) zachrániť ho? V pravej podstate, dať mu život? A keď sa tam objaví Jack, má to už pravé grády. Zástanca pravidiel typu: No tak ho môžeš zachrániť, ale nechaj ho nech otrčí kopytá, pretože to tak "má byť" - to bol tiež dobrý nápad. Neodvažujem sa Tru Calling zrovnávať s nijakým iným seriálom. Som si istá že nejde o to najúžasnejšie seriálové dielo, poznám oveľa, oveľa, OVEĽA lepšie seriály typu Heroes, môj milovaný House, ale Tru je super seriál. 75%. ()

zodiak217

Seriál plný prekvapení, zvratov a ......mŕtvych, ktorý volajú o pomoc. Aj keď seriály v tomto duchu veľmi nemusím, tento ma skutočne zaujal. Možno je to práve obsadením Elize Dushku do hlavnej úlohy, ktorá pôsobí veľmi príjemne, pohodovo a uvoľnene a všetky prípady rieši štýlom akoby to ani nič nebolo. Škoda že som nedočkal aj viac sérií, ale Slovensko je trochu pozadu. Príjemne tiež prekvapilo neskoršie angažovanie Jasona Priestleya, ktorého majú diváci v pamäti z Beverli HIlls 90210. V každom prípade aj keď efekty, dosť pokuľhávali a akčné scény neboli nejako ohurujúce, malo to niečo do seba. Taký príjemný večerný seriál s dobrým hereckým obsadením. ()

petaspur

Tru by se ráda v budoucnu honosila titulem MUDr., ale o studiu lékařské vědy si může zatím nechat pouze zdát v divokých snech. Její nová práce v městské márnici jí zaručuje přísun dolárků do prasátka a svádí k tomu, že bude mít dost volného času na přípravu ke studiu. Jenže mrtvoly na Tru občas spiklenecky mrknou okem, otevřou ústa a vysloví neskromný požadavek na vrácení jejich života. Tru pochopitelně takové možnosti má, neváhá je použít, ale zároveň tak nějak přestává časově zvládat svůj soukromý život. ()

Ilhan

Opět obrovská škoda a to hned ve dvou věcech. Zaprvé tomuto seriálu u diváků ohromně škodí první "standalone" epizody, protože je to vskutku pořád to samé dokola. Všechno se změní kolem desáté epizody 1. série, kdy se děj začíná ubírat mnohem zajímavějším směrem, hlavním postavám se začínáme dostávat pod kůží a objevují se i postavy nové a s nimi nové a záhadné skutečnosti. Postava Jacka je kapitola sama pro sebe, protože toho člověk chápe a nenávidí zároveň a je to skvělá postavička, která zaměstnává mysl diváka sama o sobě víc než dobře. Konec první série znamená velký posun dopředu a dává najevo ohromný potenciál, který autoři začali využívat ve druhé sérii naplno. Jak už to v poslední době ale bývá, seriál, který přežije ze začátku slabší epizody, přehoupne se do skvělého tempa a děje a v nejlepším, kdy nám ukazuje další mnohé možnosti pokračování, prohlubuje postavy a všechno skvěle zamotává, je zrušen. A to je druhá věc, které je ohromně škoda. Pokračovat nastoupeném trendu, moje hodnocení by bylo pravděpodobně absolutní. 1. série: 80 %, 2. série: 90 %. ()

Anduril

Aj keď trochu starší, ale predsa dobrý a zaujímavý seriál. Pekná myšlienka o zachraňovaní a pomoci druhým. Potom ako nezneužívať svoje dary a ako niesť dôsledky svojich činov a rozhodnutí. Po pár dieloch však nadobudol stálu šablónu, takže trocha začal nudiť. A koniec je fest neuzatvorený a nedokončený. Neviem či sa im minuli peniaze, ale je to škoda. Takže tento seriál je, podľa mňa, pre fajnšmekrov čo nepotrebujú veľa akcie ale stačí im pekná myšlienka a fajn príbehy. ()

• Hlavním uváděným důvodem zrušení seriálu byl fakt, že společnost FOX chtěla zvednout sledovanost novým seriálem Point Pleasant, který by více pasoval k tehdy hýčkanému O.C. Ironií je, že Point Pleasant byl zrušen dříve, než bylo vůbec odvysíláno jeho třináct epizod. (novoten)
  • Roli Tru psal autor Jon Harmon Feldman s myšlenkou na Elizu Dushku, ale nikdy si nemyslel, že by roli opravdu přijala. (novoten)