Rob Roy

Americký historický film o muži, který nebojoval za vlast, nebojoval za svobodu a stal se postrachem pro nepřítele a legendou pro svůj lid i budoucnost. Skotsko na začátku 18 století: kvůli komplotu proradného Angličana Cunninghama musí vůdce klanu Rob Roy uprchnout do hor. Aby však pyšného a nezáludného horala dostal, je Cunninghamovi dost dobrý každý prostředek. Vypálí Royovu usedlost a znásilní jeho krásnou ženu Mary (oficiálny text distribútora)

Ruut

Moc krátké, ale jinak zdařilé historické drama. Tento film je často srovnávan se Statečným srdcem Mela Gibsona. Ano doba vzniku i doba ve které se oba dva filmy odehrávají si jsou blízké. Ale Gibsonův film je hodně točený na efekt. Je to kombinace lovestory s božským melem (pro dámy) a pekelných bitev (pro pány). Rob Roy je skutečný historický film. Mnoho věcí v něm ukázaných bylo bez příkras a věrohodně podaných. Krom toho nevím proč se pod pojmem historický film všeobecně myslí hromada bitev v kostýmech. přitom historický je od slova historie !!! Rob Roy se může pochlubit velmi dobrými hereckými výkony. Neeson zahrál možná svoji životní roly. Roth je patřičně nesympatický záporák a bývalá sexbomba Jessica Lange je jako horalova žena uvěřitelná. Tento film můžu doporučit těm co mají rádi poctivě odvedené historické filmy. Naopak milovníkům Troji doporučuji se Rob Royovi vyhnout. ()

Radyo

Podle mě jde o výborný historický snímek s velmi dobrým Neesonem (asi jeho nejlepší role), ale hlavně fantastickým Timem Rothem. Jeho podání úlisného zmetka a zákeřáka Cunninghama je natolik precizní, že by jej člověk takřka začal nenávidět, přestože jde jinak o sympatického chlapíka. Dějově to může malilinkato připomínat Statečné srdce, ale liší se hlavně dobou děje a národním významem hlavní postavy. ()

Gilmour93

Při epizodách skotské historie na americký způsob bývají karty rozdány jasně. Na jedné straně hrdinní heterosexuální horalé, na druhé angličtí aristokratičtí gayové jakožto proradní padouši, co loupí a znásilňují zásadně zezadu a vy pak prostě musíte fandit tomu, kdo jedná ve jménu cti a naopak přát krutou smrt těm, co nosí paruky a na tváři mají víc líčidla než Kloboučník z Alenky v říši divů.. Krystalicky čistá zápletka dobra a zla, kouzelný Burwellův ústřední motiv, gaelské lidové písně, scenérie vysočin, luxusní šermířský showdown, decentně přehrávající Roth, který si přímo říká o šaršoun mezi půlky a chlapácký highlander Neeson v roli čestného psance. Tímto se pro mě Robert Roy MacGregor dostává na třetí místo žebříčku nejvýznamnějších Skotů hned za Williama Wallace a školníka Willyho.. ()

tron

„Česť je to, čo ti nikto nevezme ani nedá. O česť sa pripravíš iba ty sám.“ ROB ROY nie je horší, ako Gibsonovo STATOČNÉ SRDCE. Je len o čosi nenápadnejší a subtílnejší, ak to chcete takto počuť. Ale i v ňom sú veľmi dobre zvládnuté akčné scény, sú v ňom silné ženské postavy (prekvapivo Jessica Langeová - Scorseseho MYS HROZY), vyšinutí gauneri (Hurt, Roth), zásadový hrdina (vynikajúci Neeson), schopní "vedľajšáci" (Stoltz, Cox, Flemyng) a drsná i nádherná Škótska vysočina. ()

T2

Rozpočet $28miliónovTržby USA $31,596,911Tržby Celosvetovo $43,700,000║ Žiadna veľká sláva sa nekoná, príbeh je len jeden veľký rozťahanec, kde toho zaujme len minimum, takže v žiadnom smere si človek nepríde na chuť, skôr príde na unudenie. /40%/ ()

• Poslední do kin uvedený film Andrew Keira. (D3VIL)
  • Role vévody z Arygll byla nabídnuta Seanu Connerymu, nakonec se jí ale zhostil Andrew Keir. (D3VIL)
  • Pred znásilnením Mary (Jessica Lange) Archibald Cunningham (Tim Roth) zmetie zo stola v ich dome všetky veci, no v nasledujúcom zábere sa na ňom ešte kotúľa pohár. (Lukoh)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)