Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (viac)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiálny text distribútora)

Tosim

Joey se přestěhoval do LA, což se projevilo zejména na kráse žen (obzvlášť Drea de Matteo), zůstal stejně tupý (nebo ďábelsky -nepoznatelně- chytrý, jak chcete), ale pořád to prostě působí jako výcuc z Přátel. Ne že by to v leckterých chvílích nebyla legrace, už to "jen" není ono. Je to vlastně něco jako takový lehký závan nostalgie... ()

BMW12

Přátelé jsem neviděl, takže nemohu s nimi srovnávat tento seriál, každopádně seriál Joey je velice dobrý, vtipný, jsou tam fakt skvělé momenty kdy se musíte prostě smát, hlavně nad tím jak je Joey hloupej. :-D Vedlejší postavy také skvělé, moc se mi líbila Alex, naopak Gině jsem musel přijít na chuť. Z Michaela si zase pořád dělali srandu, Howard byl takovej milej blázínek. A ve 2. sérii se mi velice líbil Jimmy, jak pořád řval :D A Zach byl taky v pohodě. A také se zde objevuje v pár epizodách Howard z TBBT. :D Jinak vůbec se mi nelíbila znělka seriálu. Ale jinak fakt dobrej seriál, škoda, že byl tak brzo ukončen. ()

Nancy

Očekávala jsem od toho víc. Čekala jsem Joeyho humor rozlinutý do celého seriálu, jeho exhibici... Nakonec je to v porovnání s Přáteli poměrně ubohé. Kde bylo v Přátelích šest osob, tady je jen jedna, která má asi stejný počet humorných hlášek na jeden díl, jako dřív. Joeyho humor jsem měla ráda, ale jak je vidět, sám to nezastane a postavy, které by mu mohly pomoci, jsou sice slušně zahrané, ale nevýrazné. Těžko říct, jestli by Joeymu stačil do zásoby jeden "přítel" nebo by v důstojném pokračování museli být opět všichni. Každopádně asi nejvíc postrádám Phoebe, která sice byla v Přátelích ta méně výrazná, ale její styl humoru mě hodně bavil. ()

Ellmariachi

Tak díky TV Nova jsem se na kompletní seriál podíval znovu po letech a klidně ho doporučím dál. Jasně Joey nejsou přátelé a asi toto očekávání seriálu lámalo vaz. Když se ale podíváte s odstupem, tak ten sitcom baví a baví dobře. Joey je ještě víc trdlo a nejde mu nefandit. Prakticky hned první scéna v taxi ho vystihuje. Podle mě seriálu ublížily vedlejší postavy. POZOR, ne že by byly špatné, ale prostě byly až příliš upozaděny. V některých dílech diktují tempo a pak se v dalším sotva mihnou. Po 2 a půl chlapa zase něco u čeho jsem se bavil vždy a nebylo mě za postavy trapně. 70 procent. ()

Havaj8

Možná to hodnocení bude vypadat až moc dobře, ale podle mě si ty 4 hvězdy zaslouží. I přes ten 5-ti dílovej začátek, než sem si vůbec zvyk na ostatní lidi a jejich humor. Opravdu nákou dobu to trvalo a i když se to s Přáteli nedá srovnávat, dokázali mě zaujmout natolik abych si je za 2 série oblíbil a bylo mi trošku i líto, že už nebudou. Joey prostě sám o sobě tu srandu seriálu utáhnout nemoch, v nákejch chvílích to prostě ani nebyl ten starej Joey, prostě byl chytřejší, ale nevadilo to. Alex, skvělá sousedka :) ()

• Když na letišti ukazuje Gina (Drea de Matteo) Joeymu (Matt LeBlanc) nová prsa, tak má rozeplý svetr. V dalším střihu už ho má zaplý a v dalším ho teprve zapíná. (Duoscop)
  • Na tabuľke je nakreslený drak. (Pat.Ko)
  • Gina (Drea de Matteo) si v jednom záběru stoupá s nápojem v ruce. Po chvíli už ale nápoj v ruce nemá a je na stole. (SONY_)

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)