John Quincy Archibald (Denzel Washington) je obyčajný starostlivý otec rodiny, akých sú na celom svete milióny. Pracuje v továrni a so svojimi blízkymi sa snaží tráviť čo najviac času. Jedného dňa sa mu však zrúti celý svet - jeho syn totiž ťažko ochorie. Ak má prežiť, je nutná okamžitá transplantácia srdca! Na ňu sa však nevzťahuje poistenie, a tak je nové srdce malému Michaelovi (Daniel E. Smith) odoprené... Čas beží a situácia začína byť zúfalá, John sa preto rozhodne pre krajné riešenie: vezme ako rukojemníka zamestnanca operačnej sály, zabarikáduje sa s ním v nemocnici a trvá na operácii svojho syna. V tej chvíli vstúpia do hry ďalší dvaja muži - skúsený vyjednávač s únoscami poručík Frank Grimes (Robert Duvall) a horkokrvný šéf polície Gus Monroe (Ray Liotta). John sa ocitá v situácii, keď nechce ublížiť ostatným - ale pokiaľ má zachrániť život vlastného syna, musí všetko staviť na jednu kartu... (TV Markíza)

AdamesWWE

[8/10] Pre mňa najlepší film s Denzelom Washingtonom, skvelý thriller ktorý ma stále baví, dobrý a aj originálny námet, perfektné spracovanie, celá tá atmosféra, zaujímavé prostredie, perfektný Denzel ako zúfalý otec a k tomu množstvo zaujímavých vedľajších postáv, či už rodina alebo rukojemníci, policajti. A veľmi sa mi na tomto thrilleri páči aj tie silné emotívne momenty, ale aj menší humor občas poteší, napätie je tiež prítomné. Skvelý film. ()

Marek1991

Ja sa u tohto určite nebudem vyhovárať na kalkul, hru na city, klišé a iné veci, čo sú tomu vyčítané. Je to skrátka spracovanie vážnej veci, ktorá je v dnešnom egoistickom svete reálna. Keby ste to zažili na vlastnej koži, byť na dne, ani nie svojou chybou a byť potrestaný životom, tak by ste to nikdy nebrali takto. Možno to nebolo niekedy až tak reálne, ale téma a dej sú podľa mňa výborne vystihnuté. Niektorí ľudia si skrátka nevedia vážiť, čo majú, nepochopia niektoré veci, pokiaľ o ne neprídu. Spamätajte sa kým nebude neskoro. Podľa mňa veľmi dobré. ()

Bauer

V tomto filmu se vyskytují herecké hvězdy jako je Denzel Washington, Eddie Griffin, Anne Heche, James Woods, Ray Liotta a Robert Duvall. Na takto hvězdně obsazený film bych čekal něco jiného. Jenže kde nic tu nic! Odkud začít? Hezky pěkně od začátku. Takže, první půl hodina byla opravdu dobrým dramatem. Ale potom se z toho stala obyčejná fraška s příšernými dialogy. Když Washington přepadl nemocnici, tak jsem čekal něco ve stylu Vyjednavače ale nic takového se nedělo. Naprostá nuda bez jakéhokoliv napětí. Rukojmí se dvakrát zasmáli. Policisté venku se jednou zasmáli a lidé, kteří přihlíželi z toho všeho měli očividně srandu. Herci podali nepřesvědčivé výkony. Přišlo mi, že si natačení snad i užívali, jako by natáčeli nějakou komedii a ne vážné drama. Neuvěřitelně mi lezl na nervy malý Mike v podání Daniela E. Smitha, který mi byl velice nesympatický a to i přesto, že uznával Ronieho Colemana. Z těch všech herců, kdo podali výborné výkony, tak samozřejmně Denzel Washington a James Woods. V posledních pěti minutách zazněla i krásná hudba. Ale ta snad měla hrát v průběhu celého filmu, ne?! Tvůrci filmu měli asi záměr nás dojmout ale mně nedojmuli. Ale je pravda, že právě těch posledních 5 minut, to bylo docela i dojímavé, ale to hlavně díky té hudbě. Typický americký film se spoustou kliše a naivnosti!! ()

kajas

Pozor, spoilery! Říkám si: "No jo, drama, to si zase pobrečím." Ve skutečnosti se mi brečet vůbec nechtělo. Šokoval mě sice surový a krutý přístup nemocnice (nemáš prachy, tak vypadni), ale jinak jsem čekala mnohem smutnější konec. Třeba že se John vážně zastřelí, než k němu přiběhne žena, nebo že se operace nestihne a synáček umře. Taky mi přišlo zvláštní, že se John s rukojmími jen tak vybavoval o životě, jako by vůbec o nic nešlo. A to, že "zlá paní" (Anne Heche) nakonec přistoupí na Johnovy podmínky, když tak protestovala... no to je prostě Amerika. Film měl ale i světlé okamžiky, tak hodnotím lehkým nadprůměrem. ()

Klay

Nevím proč se multioscarový Washington nechal umluvit do něčeho tak viditelně špatného (peníze jsou zřejmě všemocné). Kdokoliv četl scénář, muselo mu být jasné, že to bude fiasko. Snaží se totiž nést určité poselství, snaží se být zároveň psychologickým thrillerem o muži, který ztratil vše a sociálním dramatem. A selhává na všech frontách. Je totiž hloupý, nutí herce fňukat v záchvatech laciného sentimentu a pronášet ty nejotřepanější fráze. Psychologie hlavní postavy je nepropracovaná a všichni si počínají jen o trochu logičtěji než oběti sériových vrahů dnešních teen horrorů. Motivace některých postav mi byly i po skončení skutečnou záhadou. Když k tomu přidáte nudnou režii, které se jen občas povede vyvolat vypjatější situaci (v thrillerové linii), ale jinak to není o nic lepší než průměrná televizní rutina,vzejde vám film, který si klidně můžete nechat ujít. ()

• Odkaz "Pre Sashu" pred koncom a začiatkom titulkov je pre režisérovu dcéru Sashu Cassavetes. (Crybaby)

Denzel a Nick opět spolu

Denzel a Nick opět spolu

23.11.2005

Herec Denzel Washington a režisér Nick Cassavetes se už jednou sešli při natáčení filmu John Q. Ten měl sice rozporuplné kvality, ale vzájemná spolupráce těmto pánům zřejmě svědčila, takže další… (viac)