Super Mario Bros.

• Česko Super Mario Bros. (viac)

V Brooklynu začnou záhadně mizet mladé dívky. Jednoho dne je unesena i krásná archeoložka Daisy (Samantha Mathis), do které je zamilovaný instalatér Luigi Mario (John Leguizamo), kterému nezbývá nic jiného, než se se svým parťákem Mariem (Bob Hoskins) vydat do dinosauřího světa ukrytého v podzemí Brooklynu, kde vládne krutý vládce Koopa (Dennis Hopper). Snímek Super Mario Bros. vznikl na motivy světoznámé videohry od společnosti NINTENDO. (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Co si budeme povidat, herní adaptace jsou prokletej filmovej žánr a málokdy se povedou. Tentokrát herní předlohu pořádně neznám, takže asi tim spíš mě projekce oproti předpokladům (tolik) nebolela a dokonce jsem se i párkrát zasmál. Ztřeštěnej příběh nebo stylizace vcelku odpovídá devádesátejm létům a na to, že maj tenhle výtvor na svědomí čtyři režiséři se docela divim, že jakž takž drží pohromadě. Dvě hodně silný hvězdy za dostatek akce a nápad s (de)evolucí. ()

masino

Silna nostalgia. Pamatam si ako som to pozeral ako dieta na na Pro Sieben na satelite. Doteraz som mal v pamati niektore scenky vryte. Co sa tyka spracovania hry na filmove platno, musim uznat ze som videl ovela horsie projekty - vid vsetky filmy Uwe Bolla. Takze u mna to je za tri. Aj ked slabsie, ale tri. ()

HellFire

Píše se rok 2023 a Mario se 30 let! (jakkoliv to bylo nebo nebylo plánované) po tomhle kolosálním průšvihu vrací do kin v animované podobě (která to mimochodem tutově dotáhne aspoň na miliardu z kin). Proto jsem se rozhodl, že se podívám znova na hranou verzi, kterou jsem si pamatoval z dětství. A musím říct, že Mario je přesně ten typ filmu, který je tak špatný, až je dobrý. Dennis Hopper přehrává a hláškuje o sto šest, svět dinosaurů je bezdůvodně naprosto praštěný a zároveň depresivní, speciální efekty neúprosně zestárly a Samantha Mathis je neskutečně roztomilá. Až při opakovaném zhlédnutí jsem si všiml podivného tónu. Na jedné straně má jít o film pro děti, ale na druhé straně se kolem potuluje spousta spoře oděných žen. Mariově ženě div prsa nevypadnou ze šatů, na policejní stanici se kolem policistů obtáčí prostitutky a Dennis Hopper má násilnické sklony vůči princezně Daisy. A to nemluvím o obdařené vyhazovačce v nočním klubu, která klukům ukradne kámen a schová si ho do výstřihu, odkud ho musí Mario vylovit. Tvůrci si nejspíš řekli, že když už děti přitáhnout rodiče do kina, tak si přichystají taky něco pro dospělé publikum. Rozpočet: 48 milionů USD. Box office: 21 milionů USD. ()

corpsy

Film je štýlovo dosť odlišnejší ako jeho videoherná predloha. Kým hra je svetlá a plná optimizmu, tu je to naopak. Ocitáme sa v špinavom a kriminálnom alternatívnom svete, kde vládne všetko len nie poriadok. Ako popcorn je to veľkolepá a nákladná snímka, príbehovo to však škrípe dosť. Prvá celovečerná adaptácia videohry sa proste nevydarila. ()

Bakllazaan

Když přišel Nolan k Batmanovi a zbavil ho všech superschopností a komiksových nesmyslů, nikdo se nezlobil. SuperMario Bros na to podle mě chtěli jít před dvaceti lety podobně, ale holt to studio a všichni kolem pokazili. Já bych stejně nechtěl vidět film, který se snaží 100% kopírovat nintendovou hopsačku. To bych se moh rovnou podívat na Teletubís. Místo toho se původní scénář snažil, jako Nolan u Batmana, vsadit hlavní hrdiny příbéhu do reálného světa, kde je skoro vše vysvětleno buď hightech věcí (skákací boty), nebo jakýmsi takýmsi vysvětlením založeným na realitě (dinosauři). Strašně rád bych viděl remake s méně idiotským scénařem a praktickými efekty s dinosaury... bohužel, to bych si musel natočit asi sám. ()

• Keď Mario (Bob Hoskins) a Luigi (John Leguizamo) idú vo výťahu s Goombami, začne hrať hudba z filmu Doktor Živago (1965). (Raccoon.city)
  • Bob-omb, kráčajúca bomba, ma obuté tenisky značky Reebok. (Raccoon.city)

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (viac)