Reklama

Reklama

Neviditeľný na úteku

  • Česko Neviditelný na útěku (viac)
Trailer

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (117)

cinefob 

všetky recenzie používateľa

Viděno dvakrát s odstupem čtvrtstoletí. Doporučuji všem, kterým se stýská po době, kdy byl nejtmavším hercem v Hollywoodu do hněda opálený Chevy Chase, a ženská role tu sloužila jen jako blonďatý přístav, v kterém hlavní hrdina, jemuž táhne na padesátku, po letech hýření bezpečně zakotví. Doby, kdy v jedné osobě dokáže přebývat naprostý cynik i jeho principiální druhé já pronášející projevy plné patosu. Triky jinak na tu dobu pěkné, dokonce je tam hned několik celkem vtipných scén. Před těmi 25 lety, nezatížen „socio-kulturními nánosy“, jsem si to však rozhodně dokázal užít víc. ()

dr.horrible 

všetky recenzie používateľa

Štvrtý najslabší Carpenter. Pri týchto filmoch je človek rád, v akej  dobe žijeme, a že tu máme Marvel a spol. Pozéri vám budú tvrdiť opak, ale to je definícia pozérstva, že?! Mám rád oboch protagonistov. Škoda, že medzi nimi začali budovať chémiu až po polke filmu a nevyšlo to. Ako thriller to nefunguje, ako romanca tiež nie, zasmial som sa dvakrát. A to je s komikom Chaseovho formátu slabý výsledok. Ale odychovka na nedeľu ráno v pohode, keď sa človek sfajčí. ()

Reklama

tron 

všetky recenzie používateľa

„Ten bol neviditeľný už predtým, ako sa ním naozaj stal.“ Carpentera som vždy mal rád, keď sa držal svojho kopyta (Halloween, Vec, Hmla, Vládca temnôt), hoc treba dodať, že ani niektoré jeho horory neboli zázračné (Christine). Akonáhle začal experimentovať s inými žánrami, nebavil ma. A nebaví ma ani tu. To, že dostal veľké peniaze (40 miliónov je na jeho osobu gigantický rozpočet, Halloween stál štvrť milióna) na trikovú romantickú sci-fi komédiu o neviditeľnom mužovi na úteku pred CIA znamenalo v prvom rade to, že hororová Carpenter musel ustúpiť do úzadia a nahradil ho úsmevný John. Logicky, na film predsa mali chodiť ženy, deti, tínedžeri, dievčatá, celé rodiny, proste každý, len nie zachmúrení tridsiatnici oblečení v čiernom. Výsledok neprekvapivo nemá s Carpenterom nič spoločné, napriek tomu to nie je až také zlé a musím uznať (tento komentár oprašujem v máji 2010), že triky sú dodnes kvalitné. Tiež sa mi páčilo, že na rozdiel od iných filmov o neviditeľných (napr. Verhoevenov Muž bez tieňa, ktorý je však samozrejme oveľa lepší) sa Carpenter nebojí neviditeľného umiestniť do reálneho veľkomesta. Vďaka tomu scenár hýri nápadmi (ako si neviditeľný objedná taxík?). Scenár je veľmi štandardný (zlý agent CIA, dobrý vedec, ktorý je pravdaže "nečakane" zavraždený). ()

Kingjiri 

všetky recenzie používateľa

Příliš mi nesedělo, jak se snímek pořád žánrově hledal a často se střídaly komediální / thrillerový pasáže. Chevy Chase byl logicky mnohem přesvědčivější v komediálních scénách a myslim si, že měl do komedie díky několika povedenejm gagům slušně nakročeno celej snímek. Chaseovo vyprávění mi přišlo dost nudný. Třetí hvězda za Sama Neila v záporný roli a pěkný efekty. ()

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Jeden z najúžasnejších filmov mojich mladých rokov, kedy som ešte ako chlapec stále trávil čas vo videopožičovni. To bolo ešte v čase, keď sa požičiavalo ako o život a neexistoval internet. Každopádne Memoirs of an Invisible Man je výborný. Chevy Chase vtedy strašne letel, takže tento film bol jednoducho hit. A je parádny aj dnes. Najväčšia sila filmu spočíva v hereckom obsadení (Chevy Chase a skvelý záporák Sam Neill) a šikovnom scenári. Chevy Chase ukázal, že dokáže zahrať aj niečo iné, než vyloženú komédiu a triky na svoju dobu boli naozaj veľmi dobré. Vo svojej dobe to bol trikovo jeden z najväčších filmov. Dnešným mladým to asi tak nepríde, ale natočiť tie neviditeľné scény v roku 1992, to bola veľa prelomová práca. Okrem Chevyho bola skvelá samozrejme sexi Daryl Hannah, medzi nimi to príjemne iskrilo a to dodávalo filmu romantický nádych. ()

Galéria (36)

Zaujímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)
  • Při tvorbě tohoto filmu se výrazně angažoval Chevy Chase, který byl v roce 1992 velkou hvězdou. Chase chtěl, aby film režíroval Ivan Reitman, ten ale projekt opustil, když zjistil, že herec požaduje, aby měl film vážnější vyznění. Po Reitmanovi jej přebral John Carpenter. (Zdroj: AXN)

Reklama

Reklama