Poblíž tajné základny "zvláštních leteckých sil" v Nevadě se ocitá posádka vesmírné lodi - otec, matka, dcera a malý syn. Návštěva mimozemšťanů uprostřed vědců, ponořených do vesmírného výzkumu, vyvolá nevídaný rozruch. "Návštěvníci" se musí spasit útěkem. Přitom se jim ztratí nejmenší člen rodiny. Ten se při svém putování dostává do rodiny energické vdovy Janet Cruise, matky 16-letého Michaela a 10-letého Erica, připoutaného na invalidní vozík. A právě Eric se stane prvním a největším kamarádem malého tvora, který slyší na jméno MAC (Mysterious Alien Creature - Tajemný cizí tvor). Náhle se objeví zbytek mimozemské rodinky o niž projevují eminentní zájem vědci, policie, novináři a - přirozeně největší - děti... (Intersonic)

lamps

Bizarně přitažlivé zejména z hlediska toho, jak by vlastně vypadal E.T. Mimozemšťan, kdyby... Inu, těch kdyby si můžete dosadit desítky a vemte jed na to, že žádné nebude ve vztahu k Macovi ani za mák pozitivní (a to včetně hudby Alana Silvestriho, která je sice tím nejlepším na celém filmu, ale na Williamse se přesto dívá z ostrého podhledu). Ošklivý mimozemšťan je alespoň docela srandovní (hlavně když ho vcucnete do vysavače), mladá sousedka moc hezká a reklama na mekáč samozřejmě suprová, byť úplně vytržená z kontextu. Dám 2* za to, že pro malé děti to není nijak urážlivé (to jen pro dospělé). ()

Leoric

Když jsem byl mrně, chodil jsem na návštěvy k sousedům, protože ti šťastlivci měli doma video značky Orion a spoustu báječných filmů. Tenhle byl jeden z nich. Pamatuji si, že při každé návštěvě jsem chtěl vidět právě Mac a já, protože E.T. byl na mne moc brutální, devastoval mi moji mírumilovnou dětskou a naivní duši, která mi koneckonců vydržela až do dnešních časů. :) ()

Vault_13

Hmmm...tohle jsem viděl kdysi dááávno a pamatuju si, že jsem pak kreslil obrázky toho mimozemšťana. A pak jsem na ten film zapomněl. Tak dám ***, snad tím nic nezkazím. Už si vůbec nepamatuju, o co tam šlo, ale zasáhlo mě to dost, když jsem kreslil ty obrázky. I když já jsem kreslil furt a všechno. Hlavně mimozemšťany. ()

moviepill

Mám na tento film nostalgické spomienky. Ách, kde sú tie časy ozrutných VHSiek. Dodnes tento film v podobe VHS vlastním a občas - raz za pár rokov, si ho pripomeniem. Nezrovnávam s E.T. mimozemšťanom, ktorého som videl už ako podstatne starší. Mac a já má svoje kúzlo a ako malý som miloval scénu jak Eric na vozíčku letí cez ploty a záhrady až dolu po ceste... ()

• Představitel Erica Jade Calegory je upoután na vozík i ve skutečnosti. (Fenk)
  • V plánu bylo natočit pokračování, avšak nízké výdělky filmu rozhodly o opaku. (Fenk)
  • Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)