Arcadian

• USA Sand and Stones (pracovný názov)

Zvuková kulisa Země je plná znamení. Šustění listí a frenetické ptačí volání jsou zvuky bezpečí denního světla, zatímco noční ticho varuje před hrozbami. V postapokalyptické realitě sledujeme Paula (Nicolas Cage) a jeho dva syny, Thomase (Maxwell Jenkins) a Josepha (Jaeden Martell), jak se pohybují v každodenní rutině, jež se zřídkakdy mění. Ráno sbírají v lese dřevo, zachraňují šrot ze zničených lodí v opuštěných přístavech a vyřizují další záležitosti kolem domu. Večer se u večeře pomodlí a zkontrolují zámky. Několik mil od nich se nachází Růžová farma, opevněná komunita, kde žije Thomasova láska Charlotte (Sadie Soverall) se svými rodiči. Aby mohl Charlottu navštěvovat, Thomas opakovaně zanedbává své povinnosti. Jednoho dne, když Thomas spěchá domů za Josephem, kterého předtím opustil, uklouzne a spadne do obrovské trhliny v zemi. Když se nevrací domů, otec se vydává syna hledat... (mac000)

JasonV

Tak trochu lowcostová verzia Tichého miesta s čudnými dejovými skratkami a ešte čudnejším hereckým prejavom Nicolasa Cagea, na čo sme si v poslednej dobe vlastne už zvykli. Má to však slušný hororový feeling a zopár naozaj desivých momentov (jama, ruka vo dverách). ()

brasek

Nicolas Cage je opäť hrdina a čo na tom, že film je nuda, príšery vyzerajú ako chlpaté zmutované morské koníky a záver je fraška. Absolútne bez nápadu a atmosféry. ()

Jemes

není to špatné a sem tam jsem se i lekl, ale monstra nebo jak to nazývat byli tak divný, že jsem se jich nebál, ale spíš si neustále říkal jak, proč, wtf a nedávali moc smysl v tom, že chvilku byli OP a najednou zase byli, jak panáci. Chybělo mi tam jednoduše nějaké vysvětlení, kde se vzali o co jim jde, proč chtějí zabít lidi, ale na ovce serou a tak dále. Navíc, jak se člověk má opravdu bát, když nemají strach ani lidi v tom filmu víc ta farma, kde ani nemají zabarikádované okna a dveře. No jednoduše nápad dobrý, provedení slabé, herci solidní a Cage. ()

Dombzila

O level horší, než Tiché místo, ovšem stále alespoň slušný menší postapo film. Tady se teda jedná spíše o drama říznuté hororem s občasnou akcí, než vyloženě o horor, ale to nijak nevadí. Až na místy lehce chaotickou kameru nemám vlastně moc co vytknout. Hodně se mi líbily pěkné a zajímavé lokace, postavy taky minimálně ušly a samotná monstra byla fajn (teda až na to jejich klapání držkama, to mi občas přišlo lehce komický). Tady na ČSFD docela podhodnocený film, protože ničím neuráží a klidně si dám někdy v budoucnu repete. 60 % ()

Střelec17

Ano sice to postrádá hodně věci, na které je třeba lepší rozpočet. Ale já si nestěžoval, film mi utekl, napnutý jsem byl slušně. Možná proto, že horory moc nesleduju, ale i tak. Herci za mě dobré, atmosféra taky. Sakra, já bych tomu klidně dal o hvězdu navíc, stačilo opravdu lepší rozpočet, upravit trochu příběh a bylo by to možná i lepší než hodně zmiňované Tiché místo. Pozitiva: Mám rád u těchto filmů ty začátky, kdy nevím co mě přesně čeká. Negativa: Trochu lépe vše domyslet. ()

RavenSpector odpad!

Bohužel je to typická Cage sračka. Kdysi jsem ho měl moc rád, ale poslední roky hraje jen ve sračkách. Arcadian je hrozně tmavý, i na mé plasmě, nepřehledný a pitomý. Není to ani trochu zábavné, zajímavé a vůbec. Srovnávat to s Tichým místem je trapné, stejně jako příšerky v tomto hnoji ()

Hexx

Čekal jsem nějakou kravinu a hle! Hodně moc překvapilo! Situace jasně daná, žádné ochmelky kolem a kolem, všichni herci bombastičtí, scénář mohl vytřískat trochu víc, ale proč ne. Nakonec se to neslo v komornějším stylu, přesto to odsýpalo, žádné pokusy zachránit svět apod., jen přežít a žít si to své. Monstra originální a rozhodně hrůzu nahánějící, což se ještě umocňovalo díky zvukům, které vydávala. Zase znovu a opět vůbec nechápu místní hodnocení... ()

BStone

Nicolas Cage má svůj další psychozářez, kdy se ve finále neskutečně pochlapí. Trable s monstry, o kterých se nedozvíme nic. Ale tak aspoň ten bratrský vztah se utužil. 40% ()

IgiPe

Za mě docela povedený postkatastrofický film, určitě lepší, jak přehypovaný Nech svět světem s Pretty Julčou Woman. Krajinka dostatečně ponurá, příšerky zajímavé, hrdinové sympatičtí... ()

dimas1902 odpad!

začnem tym že je to blbost...lebo je...Nicolas Cage tam je vyše polovicu filmu mimo a dej sa točí okolo nejakých mimozemštanov alebo prišer a dvoch chlapcov kde je jeden uplny egoista a dilino...nemame vysvetlené skoro nič a vlastne postavy robia všetko chaoticky a bezmozgovo.....Trailer ma navnadil avšak film je obrovske sklamanie ...za par slušných napadov okej ale to filmu vobec nepomože.. ()