Starci

• Nemecko Old People (viac)

Matka se dvěma dětmi se vrátí domů na sestřinu svatbu. Pak tam ale začnou starci hlava nehlava vraždit a rodinná událost se rychle změní na boj o holý život. (Netflix)

Warhorr

Ja ja, das war etwas ! Tak pozor, důchodci tentokrát neberou útokem kaufland při ranní špičce v sedm ráno, ale rovnou svatebčany na malém sídle v zapadlé vsi. Tihle voliči KSČM nemají servítky vůbec s nikým a ukáží Vám, zač je toho loket i ve velice pokročilém věku. Celé je to slušně atmosférické, vizuálně působivé a najdem i nějaký ten gore. Návštěva domova důchodců je odpudivá a kurevsky znepokojující a taky si vytře prdel s lecjakým hororovým sanatoriem. Někteří starci působí opravdu hrůzostrašně ( baba s nožem ) a nechutně. Za mě super a asi největší hororové Netflix překvápko letoška. Tohle jsem vážně nečekal. ()

JASON_X

"No páni", radoval jsem se, "úchylně hyperkorektní Netflix tentokrát těžce zabodoval, tímhle hypernekorektním gerontofobním slasherem!" Ale v průběhu filmu jsem pak nesčetněkrát proklínal to tupé kameramanské ultrahovado, které 90% stopáže schválně třáslo kamerou, aby to celé bylo jakoby jó ještě víc nervní a autentické, přičemž výsledkem byl leda můj bolehlav ze skákajícího obrazu. A dorazilo mě posledních pět minut, během kterých rejža poslal celý předchozí děj do kopru a učinil z do té doby nádherně pokleslého řežebného béčka nechutně patetickou a moralizující srágoru. Jak se mladí o ty staroušky málo a špatně starají a že by se o ně měli starat víc a blá blá blá. Inu Netflix. Jsou spokojené tři hvězdy a zklamané tři hvězdy. Ty moje jsou určitě zklamané, protože film měl v některých okamžicích našlápnuto na pátou, scheisse! ()

BOURQUE

Zaujímavá koncepcia, kde starší ľudia predstavujú akúsi „zombie nation“. Samozrejme, film chce spíš upozorniť na iné veci, ale to sa mu príliš nedarí. Má to však pomerne dobre vytvorenú atmosféru a solídne zvládnuté scény. Záver nie príliš optimistický a tvorcovia nemali strach „vyradiť“ kľúčovejších postáv. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Faustka

Užila jsem si to i jako horor, ale dostala jsem i vážné téma k zamyšlení. Poslední záchvěv umírajících těl, nebo nový začátek? Stáří má právo na důstojný závěr života a lásku bližních, nejsou to jen bezcenné nádoby, které je třeba vyhodit, když už ze sebe vydaly vše. Němci se pojmenovat problém nebojí. A jenom se mi to zdálo, nebo se opravdu z domova důchodců ozval krvelačný výkřik: „Tak, Fialo, a máš to spočítaný! Jdem si pro tebe…“ ()

TheEvilTwin odpad!

Výjevy oplzlých a nechutných starců jsou překvapivě dobré, místy i nechutné a stejně tak jejich casting je na jedničku, ale celý zbytek je prostě velký špatný. Příběh i hlavní postavy jsou katastrofa a hledat zde hlubší scénář by byla chyba. Samotný nápad staříků, kterým mrdne z toho, že se za nima rodinky do domova důchodců pár let nezastavily jen proto, aby se v závěru obměkčili nad jakýmsi "kouzlem rodinného pouta" je totálně ujetý, vlastně stejně tak jako samotný film jako celek. Závěrečnou třešničkou je už jen ten tragický český dabing na netflixu a ještě horší němčina v originále. Dlouho jsem se tak nebavil nad tím, jak stupidní film může být. ()

• V ranej verzii scenára sa mal film odohrávať na Sylte. Krátko pred plánovaným začiatkom natáčania v Nemecku sa tím musel z finančných dôvodov presunúť na miesta v Poľsku (Krakov, Strzebielino a Paraszyno). (Arsenal83)
  • Eveline Hall, stvárňujúca bielovlasú starenu, sa k tímu pripojila len deň pred začiatkom natáčania, pretože pôvodná herečka ochorela a plán natáčania sa nedal odložiť. (Arsenal83)
  • Kaštieľ zobrazený vo filme sa nachádza v Paraszyne v Pomoranskom vojvodstve. Natáčalo sa tam v lete 2021. (Arsenal83)