Prokletí městečka Bridge Hollow

• USA The Curse of Bridge Hollow

Tohle město na halloweenské výzdobě opravdu nešetří. Když ji ale oživí zlý duch, musí proti němu táta, který svátek mrtvých nesnáší, spojit síly s dospívající dcerou. (Netflix)

p.a.douch

Pohodový rodinný film. Celkem slušné triky. Humor je spojen zejména s Marlonem a Robem Rigglem. Na závěr slušný cliffhanger. Rozhodně by mi nevadil druhý díl. Městečko Bridge Hollow by se dalo slušně rozvinout. Jeff Wadlow svojí roli zvládá a herce celkem slušně kočíruje. Netflix by mohl nasypat nějaké peníze a rozjet celkem zajímavou sérii. Je to na slušné 3 hvězdy, ale když někdo může dát tomuto filmu klidně odpad, můžu dát v klidu 4. ()

iXtr3m3

Wayansovi už nejde karta, ako v minulých rokoch a tak sa tento pokus mohol síce podobať filmom typu Goosebumps, ale nakoniec to dopadlo slabo, sterilne a horkoťažko priemerne. Pritom to technicky nebolo od veci, len ten vtip bol buď slabý, alebo chýbal, takže za mňa osobne napriek trom hviezdam, ktorými som to nadhodnotil, vlastne sklamanie a tunajšie hodnotenie je tak akurát tých 50%. ()

Marceloo

Mladá rodina sa presťahuje z Brooklynu do malého mestečka Bridge Hollow, ktorého obyvatelia berú oslavy Halloweenu neuveritelne vážne. Hlavnou atrakciou je legenda o Stingy Jackovi, ktorý sa snaží o to, aby bol každý deň v roku ako tento strašidelný sviatok. Po tom, čo Sydney zapáli sviečku vo vnútri tajomného artefaktu, začnú halloweenske dekorácie ožívať a mestečko sa ocitne v obrovskom nebezpečenstve. - Do tohto hororu som vkladal velké nádeje, ale skončilo to len ako taká jednorazová chuťovka, ku ktorej nebudem mať dôvod niekedy sa vrátiť. Marlon Wayans a Priah Ferguson majú medzi sebou dobrú chémiu, ale vadili mi zúfalo nevyužité vedlajšie postavy, ktoré tam boli ako keby len do počtu a vývoju filmu nijako nepomáhali. Kostýmy sú super a sviatočná atmosféra malého mestečka funguje, a aj keď oživené dekorácie boli k videniu vo viacerých hororoch poslednej dekády, tento námet ma zrejme nikdy neomrzí. Jeff Wadlow je schopný režisér, ale točí už skoro dvadsať rokov a ešte nenatočil nič, čo by nejako výraznejšie vynikalo. ()

Motinski

Hovadina pre deti, veľmi podobná Hubieho Halloweenu. Možno aj ešte menej vtipná, no aspoň nie až tak trápna. Wayans ale nie je žiadna výhra a Sandlerovi má bližšie viac jak som si myslel (čo sa týka sympatií). Našťastie film rýchlo ubehne a aj to beriem ako isté pozitívum. ()

Olík

Nenáročná rodinná halloweenština kopírující legendární Jumaji (r. 1995), nebo spíš díky tématu Husí kůži (r. 2015). Marlon Wayans se pitvoří, zatím co sváteční dekorace terorizují městečko….tady vlastně ani není moc o čem. Dětská zábava, která když od ní neočekáváte zázraky, dokáže atmosféru předvečeru všech svatých navodit. ()

• Když Howard (Marlon Wayans) a Sydney (Priah Ferguson) mluví v autě o tom, jestli byl pavouk skutečný nebo šlo pouze o iluzi, jde si povšimnout narážky – zmíní, že se to šíří jako virus a začalo to u netopýra, což je jasná narážka na covid-19. (griph)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (viac)