Přenesme se do budoucnosti. Konečně se na Zemi podařilo vymýtit poslední Critters, jenže posádka vesmírné lodi objevila podivná vejce. Nemají nejmenší tušení, co se z nich vylíhne, takže znovu potkáváme nebezpečné lidožravé vetřelce...  Těsně předtím, než lovec Charlie zneškodní poslední vejce Critters, obdrží zprávu, že by bylo nezákonné jejich druh z galaxie zcela vymýtit. Pošlou mu transportér, do kterého Charlie uloží vejce, jenže zařízení ho bohužel vezme s sebou a následně se ztratí ve vesmíru. Po třiapadesáti letech ho hluboko zmrazeného najde posádka soukromého sběrače trosek, pod vedením bezohledného Ricka. Jménem společnosti mocného Terracora převezou transportér na prázdnou vesmírnou stanici, Jenže Rick je zvědavý, a tak ho otevře… a tak bude mít Charlie co dělat, aby Critters nesežraly všechny, kteří se jim nevědomky připletou do cesty. (oficiálny text distribútora)

Knor

Tak čtvrtá finálová epizoda o masožravých chlupatých koulících z vesmíru je rozhodně nejslabší a myslím hlavně proto, že výrazně ubylo nadhledu a vtipu a zvrhlo se to o jakýsi prapodivný pokus o parodii na horory o vesmírných monstrech. Přesto ale mě tento díl nijak výrazně natolik nezhnusil jako většinu lidí tady, takže hodnotím jako slabší průměr a ucházející sci-fi béčko. Ale kdybych neměl Crittery tak rád přidal bych se tu asi k většině. ()

kaylin

Na filmu jasně vidíte, jak moc se snaží o to, aby byl vtipný, aby si udržel nějaké to kouzlo předchozích dílů, ale to se mu prostě nedaří. Je zde snaha o nějaké ty efekty, ale s prvními dvěma díly to nejde srovnávat. Je to hodně slabé. Celkově tak čtvrtý díl rozhodně vyznívá nejhůř ve srovnání s ostatními, a to hlavně proto, že už u třetího nebylo moc co říct. Tvůrci někdy prostě neví, kdy mají skončit. Ten správný moment velmi často minou, a to o pořádný kus. ()

zdeny99

Amatérské vykrádačka Vetřelce, kde se režie jen snaží navnadit nějakou tu atmosféru vesmírné lodi, na které řádí tajuplný potvory z Vesmíru. Bohužel ta vesmírná loď připomíná spíše nějakou fabriku než loď. A co je ještě horší, že Crittersáci se objevují fakt dost sporadicky. [2232. hodnocení, 71. komentář, 25%, 395. nejhorší film] ()

molcan2 odpad!

pozerám tento príšerný film, ako hovoríme. je to pravdepodobne jeden z najhorších filmov, ktoré sa kedy vysielali v mojom dome. sedím tu s 3 priateľmi a súhlasia. nie je to strašidelné. nie je to vtipné. nie je to dramatické. neobsahuje nič príťažlivé. sme 49 minút vo filme. videli sme len 2 zvieratá. len jedna osoba zomrela. tento film je jedno veľké sklamanie. nič z tohto hrozného, hrozného filmu ma nedonútilo pozrieť si zvyšok. dostávam filmovú kocovinu. dúfam, že všetci, ktorí mali niečo spoločné s natáčaním tohto filmu, zomrú. nemyslím len hercov. myslím režiséra, producentov, prezidentov zo štúdia, ktoré tento film financovalo. je to v plnom rozsahu najhorší film všetkých čias. ()

Homerking

je rok 2045, posádka vesmírné lodi v naší sluneční soustavě narazí na modul plující prázdnotou ve kterém objeví našeho známého chlapíka Charlieho z předchozích dílů, do modulu se dostal omylem, poté co musel na planetě zemi před mnoha lety umístit poslední existující vejce druhu crittů do speciální schránky uvnitř modulu jelikož vesmírné zákony nedovolují zcela vyhubit jakýkoliv intergalaktický druh, vejce proto musí být zajištěna. Tento cenný náklad se ale teď dostává na palubu Charlieho zachránců, ti však nemají nejmenší tušení o tom jaké nebezpečí si právě zavlekli na loď. Asi nejslabší díl ze všech, oproti předešlým dílům zde není ani špetka humoru nebo napětí, herci otřesní (teda mimo Charlieho, ten ušel) a critteři jsou bohužel v celém filmu vidět jen na pár chvilek (to mě nakrknulo nejvíc). Ještě upozorním že se jedná spíš o sci-fi thriller než o horor, doporučil bych maximálně trpělivým divákům sci-fi žánrů, jediné co můžu pochválit je celkem solidní tísnivá atmosféra vesmírné lodi. ()

• Pouze herci Terrence Mann a Don Keith Opper se objevili ve všech dílech série. (5150)
  • Záběry na nákladní prostor záchranné lodi a přistávání na vesmírné lodi jsou z filmu Android (1982), ale záběry Ugovy lodi na konci filmu jsou z filmu Critters 2: The Main Course (1988). (HellFire)
  • Všechny externí záběry z vesmíru jsou z filmu Android (1982). (HellFire)