Profesionální zloděj Nick Wells je rozhodnut skončit s dosavadním způsobem obživy. Má už dost a je ve věku, kdy se chce usadit, žít v klidu se svojí přítelkyní Dianou a věnovat se svému koníčku - jazzovému klubu, který v Montrealu vlastní. Ale překupník Max, jeho přítel a finanční partner, dostal tip na krádež století. Nabídka je tak lákavá, že Nick je posléze ochoten vzdát se i obou zásad, jimiž se vždycky ve své nelegální profesi řídil. Až dosud pracoval jako sólista a nikdy ne ve městě, kde žije a těší se skvělé pověsti. Jenže montrealský celní sklad za mimořádných bezpečnostních opatření střeží skutečný poklad - zlaté žezlo z francouzského královského dvora. Všechny "vstupní informace" dodal Maxovi a posléze Nickovi mladý, nesmírně talentovaný zloděj Jack, který se chce účastnit velice složité a do detailu promyšlené akce, v níž nic nebylo ponecháno náhodě. Chce si zajistit rovný podíl na závratné sumě Zpočátku všechno probíhá podle společně propracovaného plánu a Nick dlouho netuší, že Jack má ještě jiný, svůj vlastní... (oficiálny text distribútora)

Shakers

Robert De Niro zrovna môj obľúbený herec nieje, ale keď sa tam primieša Ed Notron a podniknú spolu ničo veľmi zaujímavé tak prečo nie?Postupne som si De Nira obľúbil a časom mi aj dokázal, že je to jednoducho pán herec.Ed Norton vôbec nezaostával a postihnutého upratovača zahral skvelo.Film ma super tempo, skvelých hercov a výborné napínavé finále. 80% - 4* ()

Xmilden

Vyvedená zlodějíčkovská kriminálka, které vládne duo De Niro a Norton (přece jen Marlon Brando tady vůbec nemusel být a pohled na něj není kdoví jak příjemný). Určitě mi z filmu vždy vytane postava dementního pomocníčka, kterého si jako za své alter ego vybral Edward Norton. PS: Určitě nemusím zmiňovat kdo ze zmiňovaných zlodějíčku koho převeze. 60% ()

slovan1

Kdo s koho na mě působil takovou mdlou, utáhanou atmosférou. Druhá půlka, kdy se konečně šlo na věc, už příjemnější. Edward Norton opět ukázal, že zahraje opravdu i dementa. Robert De Niro chce jít ve filmu do důchodu, buď to tak dobře zahrál, nebo chce skončit i s hraním. Celkově si myslím, že vykrást trezor jde i za hoďku a půl. Konec povedený. ()

Jaňo

The Score patrí do kategórie krádeží, pri ktorých sa potíte a každučký moment prežívate s hrdinom. A ním je hneď dvojica hercov v podobe De Nira a Nortona. Už úvodná "vlámačka" hovorí, že sa nejedná o hocijakú "fušerinu" a že tu, vážení a milí, ide o veľké prachy. Áno, všetko sa zdá byť perfektné, do momentu, kým sa problémy nezačnú hrnúť jeden po druhom a vám začína dochádzať, že to až také ľahké nebude. Klasický príbeh s nadupaným tempom, ktoré sa valí ako prúd vody a nič ju nezastaví. Je to naozaj príjemná zábava, herecké výkony sú odvedené dobre (možno až na ten Brandov, ktorému pomaly dochádzal dych). Akcia je výborná škoda len, že to Malo Svoje Chybičky. Avšak na konci vám ostane príjemný úsmev, takže dávam lepšie tri hviezdičky s odporúčaním, že to zlý film nie je, aj pozrieť sa dá, ale či vám ostane v pamäti na dlhšiu dobu, no, nie som si veľmi istý... ()

Brano

Filmy o zlodejoch veľmi nemusím a tento veľmi nevybočoval zo slabého podpriemeru. Začiatok ešte sľubný. Dával som tomu šancu, lenže nič sa po celú tu dobu nedialo. Klasický miliónkrát prehratý scenár. Malá skupina sa pripravuje na lúpež. Pár minút pred koncom ukradnú svoj poklad, stane sa "nečakaný" zvrat v deji a tým to hasne. Celkovo je film strašne nudný, klíšovitý a aj dosť nezáživný. Ani hviezdne herecké obsadenie to nezachráni. ()

• Píseň hrající ve výtahu při loupeži je ta samá, jaká hraje ve Smrtonosné pasti, když se teroristé dostávají do sídla Nakatomi. (Satan)