Je láska náhoda alebo osud, ktorému človek nemá šancu uniknúť? A môže mať osud zmysel pre humor?
Jonathan Trager a Sara Thomasová sa stretli v newyorskom obchode pri kúpe rukavíc. Hoci ich kupovali pre svojich partnerov, medzi oboma preskočila iskra a vianočné nakupovanie sa zmenilo na romancu. Jon mal záujem o ďalšie stretnutie, lenže Sara zapochybovala, takže si nevymenili adresy či telefónne čísla. Zrejme obaja však tajne dúfali, že to za nich vyrieši osud. Po niekoľkých rokoch, keď obaja stáli pred vlastnou svadbou, sa rozhodli, že osudu dajú ešte jednu, poslednú šancu. A keďže bol ten osud akýsi ospalý, rozhodli sa mu pomôcť. Jonovi v pátraní po Sare pomáha jeho najlepší priateľ a Sara tiež žiada od snúbenca pár dní voľna, aby mohla s priateľkou letieť z Kalifornie do New Yorku, kde by pri troche šťastia mohla stretnúť svoju „spriaznenú dušu". Obaja totiž zistili, že jeden druhého potrebujú. Svoje posledné slovo má však predsa len osud... (TV JOJ)

Rocky62

Nenáročná romantická komedie, která i přes svůj ošemetný námět má pořád co nabídnout. Největším plusem jsou podle mě herci. Johna Cusacka mám rád(jako herce samozřejmě) a spolu s Kate Backinsale jsou možná nejsympatičtější duo, co jsem viděl. Příjemná hudba v pozadí, nečekaný závěr a pár podmanivých momentů jsou dalšími důvody proč jsem si tento film dost oblíbil.80% ()

freddy

Film začínající a končící o Vánocích, film, kde nejsou zažitá klišé, ale to, jak film dopadne závisí na osudu a hlavně film, kde hraje jeden z mých nej herců John Cusack. Film jsem poprvé viděl na první svátek vánoční v roce 2004. Od té doby jsem marně čekal, až tenhle film znovu uvidím. Celé dva roky se v TV neobjevil.. A tak jsem se naštval a začal film shánět na DVD, ale dozvěděl jsem se, že byl stažen z prodeje. Až díky jednomu zdejšímu uživateli, kterému jsem velmi vděčný, se mi povedlo originálku získat. Takhle vehementně jsem opravdu mnoho filmů nesháněl. Takže už to značí, že tuhle romantickou komedii s Johnem Cusackem považuji za jednu z nejlepších romantických komedií filmové historie a bez váhání dávám pět hvězdiček, protože mne dokázala zaujmout, pobavit, dostat do kolen a napnout, jak to všechno dopadne. Geniální film, kterému jsem podlehl a který mne naprosto omráčil. Proto to nejvyšší možné hodnocení. ()

maxi6

Přesto, že v úvodních titulcích láká J. Cusack a K. Beckinsale na slušnou a vtipnou romantickou komedii, pravdy je však na tom minimálně. Podivný pokus, tvořený nemožnými dialogy, nevkusnými komickými předěly, gradace osudových momentů s nevhodnými časovými prostřihy.....Herci v tom jsou zcela nevinně, neboť hlavní příčinou celé blamáže je předloha......... ()

Hrabka

Celkově docela o ničem, moc mě to nezaujalo, místami z toho naivita přímo čiší. Film překvapí pouze v maličkostech, ale ty docela stojí za to, navíc v době Vánoc je to vcelku pohodová odreagovačka. A může mi ještě někdo vysvětlit, co je na tom jako fantasy? Odpovím si sám: Vůbec nic. 60% ()

Pecival

Nad naprosto nereálnou zápletkou a těmi náhodami lze tentokrát přivřít oko (nejen kvůli žánru), ale řekněme, že to je specifikum tohoto snímku. Zbytek je zcela standartní doplněný o scény jako je bruslení při zasněženém New Yorku. Naštěstí tu je extra hezoučká Kate Beckinsale (jejíž postava to ale asi nemá v hlavě moc v pořádku - no psychiatr :) a sympaťák John Cusak, jinak by to byla fakt bída. Největší problém je, že hlavní hrdinové se na obrazovce téměř nepotkají. ()

• Na schodišti metra je za Jonem vidět reklama na hru zvanou "Six Degrees of Separation" (šest stupňů separace). Tak se nazývá teorie, která tvrdí, že každí dva určití lidé jsou spojeni řetězem pouze šesti lidí, kteří se vzájemně znají. (HappySmile)
  • Medolie, kterou v tomto filmu napsal Lars, byla původně úvodní melodií populární britské soutěže v 60. letech Ask the Family (1967). (HappySmile)
  • Natáčanie prebiehalo v Kalifornii, Toronte, v New Yorskom Central Parku, New Jersey, San Franciscu a Ontariu a trvalo 3 mesiace. (Greenpeacak)