Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Tak to v politice chodí. Můžete být světci a léčit lidi, pečovat o město, zkrášlovat, velebit...pak stačí jeden jediný průšvih a vše je smáznuto. Jste-li čestní ovšem. Nečestní to ustojí a jedou dál. Stačí se podívat kolem sebe. Mně osobně duo Al - Cusack velmi sedlo. Já mám pro Ala slabost a užívám si ho skoro vždycky. Nebylo to super skvělé jako jiné filmy s ním, ale bylo to dobré! Otázkou je, zda bych si toto řekl i kdyby tam Al a Cusack nehráli... * * * ()

gogo76

Jeden z mála filmov s Al Pacinom, ktoré som zatiaľ nevidel. Už podľa hodnotenia som nečakal žiadnu senzáciu a tak som aj dostal priemer, ktorý so očakával. Pacino tradične v dobrej roli a istý čas bolo nejakým nepísaným pravidlom, že musel mať v každom filme nejaký silnejší monológ. Dostal ho aj tu, konkrétne pri pohrebe nevinne zastreleného chlapca. Týmto filmom výraznejšie naštartoval kariéru J. Cusack, ktorý hrá hlavnú postavu. Film celkovo priemer, ktorý nedokáže strhnúť ani rozdať emócie. Film chce rozdávať múdra o tom, ako sa dá z minulosti poučiť, ako dobro vyhrá nad zlom a podobné sračky, ale v politike je to vždy inak. Všetci vieme ako by to malo byť a ako to je...60%. ()

SeBig

Nebylo to úplně nejhorší. I když na začátku mi to přišlo jako těžká trapárna s amaterským scénářem a nezvládnutou režií a hudbou od disneyho, tak v průběhu jsem se do toho celkem vsáknul a nějaký scény či dialogy mi přišli docela zvládnutý. Nejvíc mě asi zaujal projev Al Pacina na pohřbu, i když mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Herecký výkony mě asi na tomhle filmu bavily nejvíc (zejména Danny Aiello). Film má i dobrou atmosféru. Problém je asi v tom, že film se veze na stejné vlně a bojí se přitlačit na pilu. Všechno je tak odlehčený, že to pak divákovi přijde nezajimavý. Bohužel opět film, co mohl mít šanci jen kdyby se z toho vyklubalo něco víc. Konec opět trapnej. ()

Anderton

Zablúdená guľka netrafila iba jedno dieťa, ale jej trajektória okrem ďalších mŕtvych zavadila aj o klasické klišé vrátane záverečného zvratu. Ten odhadnete zrejme tak do 20. minúty, ale tu nejde o to, či je to predvídateľné, ale že to má v rámci príbehu svoju logiku. Dialógy najmä medzi Cusackom a Pacinom sú výborne napísané a zachraňujú aj menšie či väčšie nedostatky. Ľudia a ich vzťahy, to nie sú tehly, to je malta mezi nimi, ktorú nevidíte. Neprávom zabudnutý a vo svojej dobe neúspešný triler, ktorý sa medzi konkurenciou stratil. Pokiaľ máte pre podobné urban trilery z deväťdesiatok slabosť, nebudete mať s Vyšším záujmom problém. ()

farmnf

Hereckého umění Ala si cením nade vše. V tomto politickém thrilleru se slizkým Cusackem je ho až škoda. Zemře mladý černý chlapec a hitlerovským projevem o nápravě města a vzýváním Periclea to Al Pacino dá pěkně do latě. Černé huby zapomenou na tragedii a věří starostovi. Film se v divákovi snaží vyvolat iluzi, že americká demokracie je ta správná a politici to s občany myslí velmi vážně. Sem tam se u nás vyskytne nějaká krysa a 5 lidí je zavražděno...lidi neblbněte, to je vyjímka. No kdo věří, že američtí komunální politici jsou lepší než čeští, ať tam běží. Myslím si, že tito chlapci přes jejichž prsty protékají miliardy jsou jak z čínské továrny. Nenasytní kriplové. ()

• Scény na zasněženém nádraží se ve skutečnosti natáčely ve velkém vedru. (don corleone)
  • V divadelním lobby se ptá starosta Pappas Franka Anselma, jak se mu líbí herečka Julie Jordan v muzikálu "Carousel", který oba sledovali. Anselmo odpoví, že hraje dobře, ale nemá hlas. Řekne, že jeho Nettie by to zazpívala líp. Nettie Anselmo, žena Franka Anselmo, hrála Roberta Peters, známá operní pěvkyně. (don corleone)
  • Interierové záběry z New Yorské radnice se natáčely ve skutečnosti v New Jersey. (don corleone)