Sestra Smrt

• Španielsko Hermana muerte (viac)

Narcisa, která v mládí zažila skutečný zázrak, začne jako novicka v řádu učit na dívčí škole v bývalém klášteře, kde straší. (Netflix)

Morholt

Nenápadná duchařina z klášterního prostředí, která atmosférou i celkový uchopením dává na pr*el všem těm vysokorozpočtovým mainstreamovým jeptiškám. Co se povedlo je atmosféra klášterních prostor, skvělá herečka v hlavní roli a finále, které mělo něco do sebe. Mínusem je chybějící napětí resp. bylo ho tu málo a na dané stopáži tu bylo trochu moc prostojů. Navíc nenávidím, když postavy vykulí oči a zírají na něco, co se divákovi nakonec neukáže. A o to tady nebyla nouze. Ale jinak Plaza nezklamal ani v tomto případě. 70% ()

maddy

89 minútový horor z ktorého keby ste preskočili 60 minút a pustili si len záverečných 29min. tak to úplne stačí a o nič by ste neprišli. Paco Plaza vie síce stále natočiť profesionálne vyzerajúci horor, aj s náznakom nejakej atmosféry, ale bez štipky originality. Sister Death tak ponúka iba tisíc krát obohrané, klišoidné duchárske strašenie, kde sa občas pohne stolička a celé sa to vyvŕbi do úplne očakávaného záveru, ktorý divákovi v rýchlom slede zhrnie všetko podstatné. Ako 15-20 minútový kraťas by to asi fungovalo parádne, no v celovečernom filmovom podaní to po väčšinu stopáže iba mláti prázdnu slamu. CELKOVO: 4/10 ()

J*A*S*M

V tom klášteře straší! Už zase. Nějak mě ty jeptiškovské horory nedokážou strhnout. Od první do poslední minuty jsem měl u Sestry Smrt pocit, že už jsem to vše několikrát viděl, a Paco Plaza to bohužel nedokázal vymodelovat do nějakého živějšího tvaru a vtisknout snímku nějakou osobitost. Sledovatelné, zapomenutelné. ()

Gorehound

Príbehovo to nie je nejaké novum, ale v závere to príjemne prekvapí a absencia happyendu poteší, pretože to v poslednej dobe nie je samozrejmosťou, práve naopak. Celkovo má film pohlcujúcu atmosféru, pomaly, starostlivo budovanú, scares nestavajú len na otrepaných schémach a jumpscares, ale sú skutočne desivé. Aj toho prekliateho CGI je tu minimum a hlavná postava je zvláštnym spôsobom až magnetická. Na dnešnú dobu pozoruhodné dielo, idúce správnym smerom. ()

Frajer42

Po velmi slušném hororu Veronika, jsem samozřejmě nemohl vynechat prequel k tomuto filmu seznamující nás se zajímavou postavou sestry Narcisy. Bohužel, co se děsivosti týče, tak tento film hodně zaostával. Přitom prostory starého kláštera tvořily dokonalé kulisy k rozehrání hodně děsivé jízdy. Strašně to připomíná horor Nun. Atmosféra zde místy funguje rovněž jen díky výběru lokace. Snímek vás častokrát kupříkladu naláká a dobře rozehraje scénu, kde ve finále třeba jen spadne židle, což je strašná škoda. Dojem trošku zachraňují velmi přesvědčivé herecké výkony. Mnohem více jsem si užíval přítomnost na smrt vyděšené přítelkyně než film samotný. [58 %] ()

• Natáčalo sa v regióne Valencia od marca 2022. Zobrazeným kláštorom je kláštor Sant Jeroni de Cotalba. (Arsenal83)
  • Narcisa (Aria Bedmar) je ženská podoba jména Narcis. Latinizovaná podoba řeckého Narkissos, pravděpodobně odvozená od „narke“ s významem „spánek, otupělost“. Narkissos byl v řecké mytologii krásný mladík, který tak dlouho zíral na svůj odraz, až nakonec zemřel a proměnil se v květinu narcis. Toto jméno se krátce objevuje v epištolách v Novém zákoně a neslo ho také několik prvních světců, včetně jeruzalémského patriarchy z 2. století. Používá se dodnes, zejména v katolických oblastech, obvykle na počest světce na rozdíl od mytologické postavy. (Johnny.ARN)
  • Režisér Paco Plaza označil film za doteraz jeho najlepšie dielo a vyhlásil, že už teraz vie, že "Sestra Smrť bude do konca môjho života medzi mojimi piatimi najlepšími filmami.“ (Arsenal83)