Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

Morholt

Tomuhle by slušela celá řada. Tvůrci vmáčkli nějakých 13 let snad do jednoho roku a na zkratkovitosti příběhu to bylo znát. Zatímco starým známým s Uthredem na čele to v ničem neubralo, záporáci či jeho protivníci (tady to není úplně to samé) by si zasloužili podstatně víc prostoru. Ale jinak si film úplně v pohodě udržuje atmosféru, která nás provázela seriálem a plní všechno to, co člověk od důstojné rozloužení čeká. I ta závěrečná bitva byla solidní a i když si rejpalové najdou důvody pro kritiku, tak na mě ta nepřehledná tlačenice se skřípajícími štíty, křikem a krví působila celkem sugestivně. Tak sbohem a šáteček a doufám, že to není poslední Cornwell, kterého na obrazovkách uvidíme. Artušovský cyklus či Grálová trilogie si o nějaký ten seriál vyloženě říkají. 75% ()

EvilPhoEniX

Netflix udělal fanouškům radost. Po skončení nejlepšího seriálu na téma Vikingů se rozhodli natočit ještě rozlučkový film a věřím, že všichni fanoušci Uthreda si tohle užili. Last Kingdom je srdcovka, takže tenhle návrat ke starým známým byl velmi příjemný. Naoak potěšilo i spousta nových zajímavých tváří, které film slušně okořenili. ( Až si divák říká, že s těmihle postavy by šla klidně rozehrát 6. série), takže je občas cítit, že je to velmi uspěchané, co by v seriálu zabralo 5 dílů se zde musí narvat do 2 hodin, ale alespoň je tu šíleně rychlé tempo a věci se opravdu hýbou kupředu velmi rychle. Dějově se to sice už dost opakuje, ale nevadilo mi to. Zachycení doby je tu věrohodné, vizuálně skvělé, postavám se dá fandit a finální battle je velmi povedený. O napětí či emoce tu také není nouze, takže film naštěstí má obdobné kvality seriálu, rozhodně nedělá ostudu, naopak skvěle jej doplňuje. Těžko říct, zda to zaujme lidi nepolíbené seriálem, ale je to natočeno tak, aby se nemusel ztratit i normální divák. 8/10. ()

filmmovier

Letos jsem se vrátil k Poslednímu království (kdysi jsem sledoval pouze první řadu v době, kdy vycházela) a stále jsem z tohoto fenomenálního a fantastického historického seriálu naprosto nadšen. Po excelentních pěti sériích jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít ani závěrečnou tečku v podobě dvouhodinového epilogu. A je to epilog výtečný. Pravda, děje se tam toho na tak malém prostoru tolik, že by to vystačilo na celou další sérii, ale díky tomu film ani chvíli nenudí a pádí zběsilým tempem kupředu až k dojemnému poslednímu záběru. Sedm králů musí zemřít je samozřejmě povinností pro fanoušky seriálu, neznalí rozhodně udělají lépe, když se mu logicky vyhnou. Povedené rozloučení s oblíbenými postavami, happy end, nějaké to dojetí a samozřejmě velkolepá epická bitva. Je tady všechno a já jsem spokojen. A určitě se někdy podívám zase znovu. 75 %. ()

Ediebalboa

Jak Netflix ve 3. sérii seriál famózně nakopl, tak nyní ho naopak se vší parádou zařízl. Přál bych Uthredovi lepší osud, ale tato bitva se zdála od začátku tak trochu prohraná. Napěchovat motivy 3 knih do jednoho ani ne dvě hodiny dlouhého filmu nevěstilo nic dobrého a navzdory pár obstojným zkratkám se to projevuje na každém kroku. Podobně jako v prvním dílu celého seriálu (a zároveň jednom z nejslabších) vlastní Uthred teleport, který způsobuje, že se lokace i emoce střídají lusknutím prstu. S některými starými hrdiny se tudíž loučíte ve shonu, zatímco jiní vám akorát stihnou říct: „Jsem Anlaf, budu zlý“. Což není pro vyvrcholení mnohaleté ságy zrovna dvakrát důstojné. Obzvlášť Uthredovo „vyhnanství“ je naprostý výsměch. Jako fanoušek si cením akorát pasáže s Valhallou. Jen za ní a za ucházející závěrečnou bitvu uděluji nakonec tomuto epilogu milost. ()

Fr

„SEDM KRÁLŮ PROTI JEDNOMU. POKUĎ CHTĚL AELFWEARD SJEDNOTIT BRITSKÉ KMENY, PODAŘILO SE MU TO!“…  Film si vykračuje ve vyšlapanejch šlápotách – vlastně mě mrzí, že z toho nešlo udělat celou sérii. Takhle je to ale údernější a emociálnější. Fajn zakončení série, ve který je osud vše a pochopit se ho snažej jen hlupáci. Škoda že těm, co ji neznají, moc nepřinese. ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je zakončením série „POSLEDNÍ KRÁLOVSTVÍ“, která byla natočena podle knih „Saské kroniky“ od Bernarda Cornwella. Hlavní postavou je zde šlechtic Uhtred z Bebbanburgu. Děj se odehrává v 9. století za vlády krále Alfréda Velikého, který ubránil své království Wessex proti dánským Vikingům, což mu jako jedinému anglickému panovníkovi vyneslo přídomek „Veliký“. 2.)  Thx za titule „Anna Farrow“.  ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD