Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

Morholt

Obvyklý námět pojednávající o přepravě čehosi z bodu A do bodu B, pořčemž přidanou hodnotou má být skutečnost, že dovážka bude probíhat na bruslích. V pár okamžicích to fungovalo a některé záběry bruslařského družstva na ledových pláních měly něco do sebe, ale na druhou stranu čeho je moc, toho je příliš. Těch pár přestřelek to také zrovna dvakrát nevytrhlo a co se týče Noomi Rapace, tak ta tady ani neměla pořádně co hrát. navíc mi tu chybělo víc informací o probíhajícím konfliktu. Závěr, odehrávající se na vojenské základně, by snad mohl fungovat, ale to by si člověk musel k hlavní hrdince vytvořit nějaký vztah. A to se mi nepovedlo. 35% ()

Anderton

Pokiaľ máte radi korčuľovanie a Škandináviu, tak sa vám Čierny krab môže subjektívne dosť páčiť, i keď nejde skutočne o nič svetoborné či redefiníciu žánru/žánrov. Sever v akejsi občianskej vojne, to sme ale asi ešte nikde nevideli a v takejto zimnej atmosfére si to nechám páčiť. Plus road movie na korčuliach určených pre rýchlostné preteky je celkom inovatívny prvok. Najväčším fanúšikom hokeja a NHL je Arab, čo je tiež fajn nápad. Rozuzlenie má síce v sebe zopár klišé, ale nie je klasicky predvídateľné a všetko končí o dosť inak ako som si po celý čas myslel. ()

Warhorr

No pokud bych neviděl trailer, tak bych hodnotil možná i za 3*, možná. Očekával jsem pořádnou postapo akční jízdu. Místo toho jsem dostal nudný road movie na ledě s asi dvěma přestřelkama. Parta jakýchsi vojáků dostane rozkaz nazout si brusle a přepravit zásilku, která by mohla ukončit válku, na jedno konkrétní místo. Asi jsem moc náročnej, ale očekával bych, že dostanu alespoň nějaký odpovědi. Co vůbec měl znamenat úvod filmu s teroristama ? Jsou to ti co převzali moc a postavili se proti vládě nebo co ? Kdo proti komu vlastně bojuje ? Co se stalo s její dcerou ? Je obsah zásilky skutečně takový, jak si jej hlavní představitelé vynaložili ? Mě vůbec nevadí, když si během, či na konci filmu musím něco domyslet a nedostanu jednoznačnou odpověď. Tady těch nezodpovězených bylo až příliš. Nuda, nezáživnost, bez zábavy, zazděnej potenciál. Solidní vizuál s mrazivou atmosférou, který prostě beru u seveřanů jako automatiku, tenhle film nezachrání. Prozatimně největší letošní zklamání. ()

maddy

Už to je obohrané klišé, ale typická netflixovka, kde sa väčšina budgetu vyplytvá na prvých pätnásť minút filmu a zvyšná hodina a pol odohráva na dvoch lokáciách. Black Crab sa síce v prvej polovici tvári značne originálne s pár efektnými zábermi na korčuľujúcich vojakov, ale s pribúdajúcimi minútami pretaví len do klasického, neobjavného sci-fi béčka, ktoré vyšumí úplne do prázdna. Potenciál by tu aj bol, len to znova vyzerá, že Netflix schválil prvý nástrel scenára a viac sa tu nikto nesnažil. CELKOVO: 5/10 ()

TheEvilTwin

Když člověka film absolutně nezajímá už od prvních minut, asi je něco špatně. Když k tomu současně přidám faktor, že jako jeden z mála mám k Noomi Rapace poměrně velkou averzi, většina jejich rolí ve filmech (i když dobrých) mi přijde průměrná a celkově je mi nesympatická, je na světě celkem průser. Dějově nestrhne a herecky ani akcí také ne. Film měl předpoklady dobýt akční žánr novým nápadem, ale paradoxně je výsledek úplně opačný. ()