Hádej, kdo je vrah

• USA Bodies Bodies Bodies (viac)

Skupina bohatých dvacátníků plánuje večírek na odlehlém rodinném sídle. Společenská hra se rychle vymkne kontrole a stane se smrtelně nebezpečnou. Svěží a zábavný pohled na falešné přátelství. (HBO Max)

Marceloo odpad!

Partia kamarátov sa stretáva v dome jedného z nich. Počas práve prebiehajúcej búrky sa rozhodnú hrať hru Bodies Bodies Bodies, v ktorej je jeden z nich vrahom a ostatní musia odhaliť jeho identitu. Hra sa ale čoskoro zmení na niečo ovela nebezpečnejšie. - Takýto toxický film som už dlho nevidel. Porovnať sa to dá snáď len s Black Christmas z 2019, ale aj ten je oproti tomuto ešte relatívne znesitelný. Toto je absolútna katastrofa bez akéhokolvek významu. Scenár je neuveritelne tupý a aj malé dieťa by dokázalo napísať niečo zmysluplnejšie. O hereckých výkonoch ani nehovorím, hlavne tá dollar store Taissa Farmiga je obrovský fail. Bodies Bodies Bodies je jednoducho ukážkou toho najhoršieho, čo sa dá v moderných hororoch vidieť, a vždy mi je v týchto prípadoch lúto peňazí, ktoré mohli tvorcovia, alebo lepšie povedané aktivisti, radšej poskytnúť luďom s reálnou vášňou k tomuto žánru, ktorí musia organizovať rôzne crowdfundingy, lebo chcú vytvoriť niečo s reálnou esenciou a nie len nejakú zlátaninu, v ktorej ide len o to, aby bola čo najviac super cool, dostatočne woke a hlavne aby postavy používali čo najviac progresívnych buzz words. Malé bezvýznamné plus za hudbu od Disasterpeace. ()

M.i.k.e

za začátku je Bodies Bodies Bodies celkem otravné, pak se ovšem celkem rozjede a chvilku je to slušná zábava ala Vřískot a jemu podobné filmy.Pak ovšem přijde pasáž, která je opět uječená a otravná a až ve finále přijde zvrat, podle které to celé nejspíš mělo být něco jako parodie na slashery. To by samo osobě nebylo špatné, jenže to z celého filmu není absolutně poznat a divák ho tak bude brát jen jako další v nekonečné řadě teen vyvražďovaček. A v tomhle žánru je to bohužel jen podprůměr s celkem slušným soundtrackem...40% ()

darkrobyk

Děsně užvaněný slasher o masovém vrahovi, ze kterého se nakonec vyklube něco úplně jiného. OK, že nejde jen o další variantu na obehrané téma, by bylo fajn. Ale asi se totálně míjím s cílovou skupinou, páč ty dívčí problémy šly mimo mě. V podstatě vše tak nějak zachraňuje poslední čtvrtina, což je fakt málo. Tedy chodit s mobily místo baterek je pro divákovy oči taky docela opruz, byť logiku to má. Jako komedie mi to nepřišlo, snad jen u scénky, kdy se čtyři děvy rvou o pistoli, jsem se bavil naplno. Nevím, jakou rychlost si představuje distributor, ale společenská hra se vymykala tak dlouho, až by jeden usnul. Žánrová klišé naplněna zcela nebyla - nahota nula, gore nula - ta trocha krve snad ani nestála za řeč. Velmi dobrá kamera, naprosto příšerný soundtrack. Doporučuji jen největším zoufalcům, případně vrstevníkům postav, i když záruku zábavy jim dát nemohu. ()

AffectedFace

Je jasné, že celý snímek vznikl na základě "scream-like" konečného odhalení s trošku originálnějším twistem, což bylo na sto procent sepsáno už v prvních řádcích scénáře (možná od Chloe Okuno, třeba?). Jenže to rozhodně nestačí a film musí obsahovat nějaký ten build-up, který zde ani při nejmenším nefunguje. Všechny postavy stojí za vyliž prdel, homouškujou se, mají všechny možné duševní choroby a do toho fetujou, protože můžou. Nelogičnost ale zasahuje ještě dál a úmornost pokračovala už jenom ve sledování jedné z protagonistek, která bezhlavě šla převléct svoje oblečení při dešti do auta, aby jednoduše znovu zmokla při cestě nazpátek do domu a sežrala zbytek prošlých křupek - Ponaučení? Když už dojdou nápady a finální produkt dopadne se stopáží na 62 minut, tak tam domrskni tohle jen tak pro zábavu, aby se na to měl vůbec někdo chuť podívat. Běžně nerad dávám důraz na tyhle "nelogičnosti", protože se furt jedná jenom o béčkový brak na který se člověk podívá povětšinou z nudy, ale tady to bylo na podobný styl skoro každých deset minut, že by se pomalu ani Todd Sheets nestyděl. Otřesné dialogy, režie a hudba. Vesměs zde není vůbec, co pochválit kromě poslední twistové pěti minutovky. Za tu dávám jednu líznutou hvězdu sahající pro odpad. Vyžvejkat, vyflusnout a radši navždy na tohle zapomenout. Jednoduše: Škoda zahozeného potencionálu na jednak hezky promyšleném konci... ()

TheEvilTwin

Asi ne zase tak tragické, jak by si jeden dle hodnocení myslel, ale na to, jak očekávaný film byl a jak filmařsky dobrou látku má k dispozici, je to celkem slabý odvar a promarněný potenciál. Skupina přátel jede na víkend na chatu, kde kromě kokainu a alkoholu hrajou “Bodies, bodies, bodies”, což je víceméně Městečko Palermo. Jenže jeden z nich je vrah nejen ve hře, ale i doopravdy, a tak se s přibývajícími mrtvolami skupina přibližuje i k odhalení zabijáka. Má to fajn nápad, sympatické herečky, zpočátku poutavý vizuál i takový ten fajn filmový vibe, který umí vtáhnout. Dokonce bych i řekl, že celá první půlka je celkem slibný rozjezd a udržuje pozornost, ale druhá je na tom už znatelně hůře. Ke konci jakoby film ztratil nápad, postavy se jen překřikují a handrkují, vytahují na sebe starou špínu, která je pro vývoj děje absolutně nepodstatná, a celé to kolabuje a upadá bez špetky sebemenší snahy či finální invence. Škoda to jistě je, ale že bych u filmu nějak trpěl se říct nedá- zkrátka takový průměrný, zapoměnihodný střed, který neoslní. Naštěstí alespoň samotný závěr zanechá svým malým twistem úsměv na rtech. ()

• Logo A24 je v traileru navrženo s jasnými neonovými světly, která odrážejí svítící tyčinky přítomné na večírku. (Johnny.ARN)
  • Halině Reijn se líbila napjatá konfrontace mezi Davidem (Pete Davidson) a Gregem (Lee Pace): „Mám ráda muže a jejich vzájemné soupeření. Je to velmi zajímavé a svým způsobem zvláštní, jak chtějí být nejsilnější.“ (Johnny.ARN)