Kto prežije - Mikronésie

(séria)
  • USA Micronesia – Fans vs. Favorites (viac)

Šestnáctá série této známé reality show se natáčela na ostrově Koror v souostroví Palau. Právě zde je vysazeno 20 soutěžících, kteří budou rozděleni do 2 kmenů (Airai a Malakal) a následně budou den co den (po dobu 39 dnů) bojovat o jídlo, základní potřeby a tzv. imunitu. Vítěz soutěže si nakonec odnese 1 milión dolarů. (Deco.20)

Wimy

Nemůžu jinak než plnej počet. Nikdy jsem Survivora nesledoval, ale když jsem viděl na Coolu nějakej díl jiné série kde byl James, a pak jsem si všiml, že začli dávat tuhle od prvního dílu a James tu byl taky, tak jsem se podíval na první 2 a úplně tomu propadl. SPOILER: Sice to nevyhrál nikdy z mých 2 oblíbenců Ozzyho a Jamese , ale ten aspoň vyhrál cenu za oblíbenost. A celkový vítězství Parvati bylo možná "zasloužený", ale radši bych viděl jako vítězku Amandu. ()

burina

Svojím spôsobom fascinujúca sezóna, kde veľký počet podrazov a (bohužial) nečakaných odstúpení spôsobilo, že som si ani nenašla nejakého výraznejšieho favorita. Od jedného krásneho momentu si tu nikto nebol svojou budúcnosťou v súťaži istý , takže som si len užívala a bavila sa ako si všetci idú navzájom po krku. :-) (Predsalen) obľúbenci: večný "underdog" Eliza, Eric Neobľúbení: Chet, Kathy, Cirie ()

Hrabka

Na jednu stranu zajímavá série plná známých tváří, napínavých situací a nečekaných zvratů. Na druhou stranu série, z které jsem měl občas hlavu v kýblu. Pozor spoilery: Chvílemi jsem začal až opovrhovat ženským pokolením, protože to co si tady některé dovolovaly mě neskutečně vytáčelo. V první řadě na odstřel by u mě byly krávy jako Natalie, Eliza, Ami, Tracy, hned za nimi v těsným závěsu kravky jako Cirie, Parvati a Alexis. Ne sedm statečných, ale sedm sviní. :-D Ještě jsem neviděl všechny série, ale myslím, že můžu říci, že tohle je série s největší koncentrací přetvařujících se, lživých a zákeřných bab... S vítězkou nemůžu být spokojený, Amanda měla určitě vyhrát! Samozřejmě je škoda Jamese a Ozzyho, protože to byly nejlepší trosečníci a nejférovější hráči. Erik byl fajn, byl zažraný do hry, to se cení. Doplatil na svoji naivitu a to, že důvěřoval těm sviním. :-D Blbec a další naivka Jason krásně skočil Ozzymu na špek. Taky je velká škoda, že kapacity jako Yau-Man a Johnny Fairplay vypadly tak brzo, to sérii taky hodně ublížilo. Konec spoilerům. Je to drsná hra, určitě není férová, je zajímavá pro diváka, který se s výsledkem nakonec musí smířit, protože nic jinýho nenadělá. A i když jsem byl nejdříve rozčílen, jakým směrem se hra ubírala, tak nakonec musím říct, že to byla moc zajímavá hra a k čertu s vítězem. PS: Pro blbce typu Tom Riddle: Nejde o to, kdo je dobrej na sporty a komu to líp myslí, jde o to kdo je dobrej a sympatickej člověk a když jsi přál výhru spíš některé z těch nesympatických podrazáckých sviní, tak to potěš koště. S tebou bych se fakt znát nechtěl. Ale hlavně, že jsi sežral všechnu moudrost světa, chytráku... ()

Spiizy

Dobře, beru, že tato série Survivora patří mezi nejoblíbenější a i fanoušky oceněná jako jedna z nejlepších, nicméně pachuť feminismu, který byl nabídnut partou přiblblých slečen, mi úspěšně zkazila celkový dojem. Ok, není to soutěž jen o fyzické kondici, je to hra plná strategie, taktiky a všeho možného. Ale i přesto základní podstata spočívá v shopnosti přežít v divočině 39 dní. A že nakonec převládá slepičinec, který z 90% tvoří lidé, kteří při každém zrychlení se rozplácnou, oheň neumí rozdělat, valí se tam a celkově vypadají jak týden před smrtí, to je i na mě moc. Ozzy a James borci. Erik sympaťák, ale ještě teď mu asi James děkuje, že mu s přehledem sebral titul největšího idiota v dějinách Survivora. ()

cyphercz

Řadu mi hrozně sráží kmen "Fans", což je do tý doby nejstupidnější kmen, co jsme kdy mohli na obrazovkách vidět (viz Erik, Jason, Chet apod.). Když by místo Fans byli další hvězdní hráči, líbilo by se mi to milionkrát víc. Na druhou stranu jedny z nejlepších blindsidů co jsme za dosavadních 27 řad mohli vidět! ()

• Tři soutěžící vypadli ze hry, aniž byli vyřazeni kmenovou radou. Dvakrát pro vážné zranění a jednou psychické zhroucení. (Sekmen)
  • Kathy Sleckman se do soutěže hlásila celkem 5krát. (Kulmon)